999 rezultate për

ekip

ZYRTARE/ De Biaggo merr drejtimin e skuadrës së Serie A Pas shkarkimit të Leonardo Semplici Spal ka emwruar menjwherw trajnerin e ri, Luigi Di Biagio. Semplici ishte nw stol
Napoli fundoset në shtëpi nga Lecce (VIDEO) Napoli është shtangur në shtëpi nga Leçe, në një sfidë të cilën e ka humbur me rezultatin 2-3. Ekipi i Gatuzos ka hed
30 vite pa titull, por Liverpooli është ekipi më i mirë në historinë e Premier League Liverpool është gati t’i japë fund pritjes prej 30 vitesh pa titull. Skuadra e Jurgen Klopp po e bën këtë duke thyer
Zbulohen ekipet që kanë fituar më shumë penallti në Seria A Polemika ngritur nga Rocco Commiso pas ndeshjes Juve-Fiorentina rikthehu diskutimet për 11-metërshat në Serie A. Gjit
Bale nuk e ndjek deri në fund ndeshjen Real Madrid-Sociedad Gareth Bale nuk është grumbulluar në ndeshjen e kupës ndaj Real Sociedadit, por sipas kontratës me klubin duhet të jetë
Rey Manaj nuk i shpëton pezullimit edhe pas provave të dorëzuara nga Barcelona (VIDEO) Provat filmike dhe kërkesa e Barcelonës nuk kanë mjaftuar për të shpëtuar Rey Manajn nga pezullimi me një ndeshje si pas
E bukur dhe super e talentuar, 16 vjeçarja shqiptare mahnit Zvicrën me zërin e saj (VIDEO) 16-vjeçarja Lorena Beadini ishte e para që doli në skenë. Me interpretimin e saj të këngës së Meghan Trainors “All About
Beckham i "prish" mendjen Modric, i ofron dyfishin e pagës David Beckham president dhe një nga pronarët e Inter Miamit, ekip që për herë të parë këtë sezon do të debutoj në MLS po
Ska qetësi për Endri Çekiçin, dëmtohet sërish Endri Çekiçi po tregonte një formë të shkëlqyeër me Olimpia Ljubjanën, por për fatin e tij të keq në fillim të dhjetorit
Setien grumbullon sërish Rey Manaj në ekipin e parë Quiqie Setien vazhdon të provojë dhe të shikojë sa më shumë lojtarë që mundet nga akademia e Barcelonës. Katalanasit
Plot 4 gola, Bylis-Vllaznia mbyllet mes polemikash (VIDEO) Sfida mes Bylisit dhe Vllaznisë ka përfunduar në shifrat 2-2. Shkodranët zhbllokuan shifrat me Renato Malotës, por malla
Merkato e dështuar e Barcelonës, Bartomeu kritikon Abidal Barcelona si kurrë më parë ka një numër të limituar lojtarësh, kjo për shkak të dëmtimeve por edhe paaftësisë për të ble
Bechkam shpreson të bindë Cavanin të trasferohet te ekipi i tij Edison Cavani është në vitin e fundit të kontratës me PSG-së dhe sezoni i ardhshëm pritet ta gjejë më një skuadër të re.
107 vite ekip, Arsenali po kalon formën më të dobët në histori Arsenali me barazimin ndaj Burnley ka thyer një rekord negativ. Një fitore ditën e sotme do ta fuste ekipin e Artetas
Insigne ka rigjetur formën me Gattuson, gati rinovimi i kontratës Kapiteni i Napolit, Lorenzo Insinge pas një periudhe krize ka arritur të rigjejë formën e tij më të mirë. Dora e Gatt
Rey Manaj stërvitet me skuadrën e parë për ndeshjen ndaj Levantes Rei Manaj ka zhvilluar stërvitje me ekipin e parë të Barcelonës, në prag të ndeshjen me Levanten në kampionat. Dëshir
Atletico rikthen pa 2 vitesh ish yllin e ekipit Diego Simeone gjen zgjidhjen në orët e fundit të merkatos për repartin e tij të sulmit. Trajneri i Atletikos së Madridit
U stërvit me skuadrën e parë, Manaj nuk ftohet për ndeshjen e kupës (FOTO LAJM) Rey Manaj ditën e djeshme është stërvitur me skuadrën e parë të Barcelonës duke shpresuar se do ishte pjesë e ekipit të
Dalin detajet e transferimit në Spanjë, Suso shumë pranë firmës me ekipin e njohur Versioni "online" i Marca ka dhënë një azhornim të fundit sa i përket tratativave mes Milanit dhe Sevilla për Suso.
Statistikat e jashtëzakonshme të Kobe Bryant në basketboll Mengjesi i së dielës ishte fatal për një nga legjendat e NBA-së. Kobe Bryant ndërroi jetë bashkë me vajzën e tij pas aks