999 rezultate për

ekip

Infektohet trajneri i klubit në Gjermani, ekipi shkon në karantinë Federata gjermane e futbollit vendosi që të luajë edhe këtë fundjavë futboll, ndërsa më pas të pezullojë çdo gjë deri në
ZYRTARE/ UEFA merr vendimin për sfidat Juve-Lyon dhe Man City-Real Tashmë është zyrtare. Dy sfidat e rëndësishme në program për tu luajtur javën e ardhshme në Champions League, Juventus-L
Presidenti i ekipit kundërshtar me koronavirus, UEFA refuzon kërkesën për shtyrjen e ndeshjes Klubi anglez Wolves ka bërë të ditur se UEFA ia ka refuzuar kërkesën për shtyrjen e ndeshjes së Ligës së Evropës si mysa
Tottenham turpërohet nga Leipzig dhe eliminohet nga Champions (VIDEO) Leipzig ka shkruar historinë në UEFA Champions League, teksa për herë të parë në histori ka arritur të prekë çerekfinale
Ankth te PSG-ja, Mbappe nuk stërvitet me ekipin para ndeshjes kryesore Lajmet e këqija nuk po i ndahen PSG-së. Pas shtyerjes së ndeshjes në League 1 dhe vendimi për të luajtur pa tifozë ndaj
Futbollisti ndërron jetë pas përplasjes, shokët e ekipit nuk i besojnë syve (VIDEO) Një tragjedi goditi futbollin Nigerian. Futbollisti i Nasarawa United, Chieme Martins ka humbur jetën gjatë kohës që
Juventus-Inter, formacionet zyrtare (FOTO LAJM) Janë publikuar formacionet zyrtare të derbit të Italisë mes Juventus-Inter. Kjo është një ndeshje jetike sa i përket
Bardhi flet për ndeshjen e 26 marsit: Edhe pse jam nip Kosove, do mundohem ti mund dajtë Në intervistën për emisionin “Ich bin Albaner“, futbollisti i Levantes dhe i kombëtares së Maqedonisë së Veriut, Enis Ba
Gega: Ky nuk është Partizani im, iu prekën themelet Ishte arkitekti i Partizanit kampion të vitit të kaluar, por, çuditërisht ndërpreu marrëdhëniet me klubin pasi nuk gjeti
Juventusi po vëzhgon me vëmendje yllin e Santosit Juventus po e vëzhgon me vëmendje yllin e Santos, Kaio Jorge, me gjigantët e Serie A në mesin e ekipeve që mendojnë të p
Endri Çekiçi shënon supergol nga goditja e dënimit (VIDEO) Endri Çekiçi nuk di të ndalet në Slloveni me ekipin e tij, Olimpia Ljubjana, teksa ditën e sotme ka qenë autor i një sup
"Ëndërron" ekipi spanjoll, synon të nënshkruaj me Higuain Athletic Bilbao synon të bëjë një goditje të gjatë merkatos së verës. Me Aduriz që po po shkon drejt pensionimit, "baskë
Shtyhet prezantimi i trajnerit të Kukësit, mësohet kush do drejtojë ekipin përkohësisht Pas shkarkimit të Shpëtim Duros, klubi i Kukësit ka emëruar si trajner të përkohshëm, Rrahman Hallaçin. Ish-kapiteni
Pjesë e operacionit me Çilin, kush është futbollisti i arrestuar sot Pasditen e sotme është njoftuar arrestimi i një 25-vjeçari në kuadër të operacionit të koduar si "Mezhgorani". Në kët
Barcelona vuan dëmtimet para "El Clasicos" Barcelona po vuan shumë dëmtimet e shumta në këtë periudhë kaq delikate të sezonit. Pas dëmtimeve të Suarez e Dembele
EUROPA LEAGUE/ Inter luan për formalitet, ekipet angleze për kualifikim Europa League rikthehet për të luajtur aktin e dytë të fazës 1/16, në edicionin e 11-të të këtij kompeticioni dhe fati i
Griezmann i zhgënjyer me shokët e ekipit: Ndonjëherë s'më shohin Edhe pse marrëdhënien me golin e ka të mirë në sezonin e parë të Barca, Grizmann mendon se mund të bënte më mirë nëse sh
Gafa e vitit, portieri driblon kundërshtarin më pas shënon në portën e tij (VIDEO) Portieri i ekipit paraguaian të futbollit, General Diaz, Gustavo Serdan pati një ditë për t’u harruar gjatë barazimit 1-
Buzëqesh Juventus, ylli i ekipit lë pas dëmtimin dhe bëhet gati për ndeshjen ndaj Lyon Sulmuesi i Juventusit Gonzalo Higuain është rikuperuar plotësisht nga dhimbjet në shpinë dhe konfirmohet se është gati p
De Jong para ndeshjes me Napolin: Një ekip i shkëlqyer me lojtarë cilësorë Ditën e nesërme Barcelona do të udhëtojë në Napoli ku e pret një sidë aspak e thjeshtë. Edhe pse ekipi italian nuk ës