999 rezultate për

ekip

Martini pas kalimit në finale: Ekipi sakrifikoi, ja pse humbëm në kampionat Teuta ia doli të kalojë në finale, duke mposhtur Kukësin me përmbysje, në një ndeshje me të vërtetë spekatkolare. Pas
Kompanitë e basteve parashikojnë ekipin e ri të Messit Presidenti i Barcelona-s, Bartomeu, ka thënë se Messi nuk do të lëvizë. Megjithatë, rinovimi i kontratës nuk ka ardh
Përplas kokën në pishinë, lojtarin zikaltër dërgohet me urgjencë në spital Momente paniku ka kaluar sulmuesi i Atalantës, Luis Muriel, i cili ka pësuar një dëmtim së fundmi dhe është dërguar me
Lajm i mirë, Juves i rikthehet një lider Pas barazimit të djeshëm kundër Atalantës, Juventus u kthye menjëherë në fushë për një seancë stërvitore në mëngjes.
Allegri ka dy oferta në tavolinë, bëhet fjalë për këto ekipe Pas një pushimi të gjatë, trajneri italian, Massimiliano Allegri, pritet të marrë drejtimin e ndonjë skuadre për sezonin
Kompanitë e basteve nuk do të lejohen në fanellat e ekipeve të La Ligas, preken 8 ekipe Kompanitë e basteve nuk do të jenë më në gjendje të paraqiten nëpër fanellat e futbollit të ekipeve nga La Liga prej edi
Suarez kërkon që ekipi i tij të jetë gati nëse Reali lëshon pikë Kampionët në fuqi të La Ligas vazhdojnë të mbajnë gjallë shpresat për titull, pas fitores 1:0 kundër Espanyol të mërkurë
E BUJSHME/ Muriqi ka pranuar ofertën e ekipit anglez Fenerbahçe do ta ketë shumë të vështirë të mbajë në skuadër Vedat Muriqin këtë verë. Bomberi i Kosovës është shndërru
Barcelona akuzon Realin: VAR favorizon vetëm 1 ekip Barcelona vijon me kritikat për VAR-in. Presidenti Josep Maria Bartomeu ishte i pari që reagoi kundër kësaj situate,
ZYRTARE/ Real Madridi krijon edhe ekipin e femrave pas 118 vitesh Real Madrid i femrave është ekipi më i ri i futbollit që ka krijuar ekipin e grave, vendim që është konsideruar “shumë p
Odise Roshi shënon dopietë në Rusi, ndihmon ekipin në luftën për mbijetesë (VIDEO) Odise Roshi vazhdon të shënojë duke konfirmuar se ky është sezoni më i mire në karrierën e tij, edhe pse sa i përket klu
Babai i Griezmann ia thotë "troç" Setien: Je pasagjer, nuk i ke çelësat e ekipit (FOTO LAJM) Inkuadrimi i Antoine Griezmann në minutën e 90-të kundër Atletico Madrid ka bërë që trajneri i Barcelonës, Quique Setien
Pirlo nis karrierën si trajner, ky është ekipi që do të drejtojë Andrea Pirlo do të kthehet te Juventus si trajneri i ekipit të tyre U23 në Serie C, sipas Sky Sport Italia, duke zëvendë
Taulant Xhaka drejt gjigandit turk Taulant Xhaka ka gjasa që këtë verë të ndryshojë ekip. Mesfushori i kombëtares shqiptare pëlqehet shumë nga drejtuesit e
Shkatërrohet banda shqiptare në Itali, vodhën edhe vilën e presidentit të ekipit të njohur Policia italiane ka shkatërruar një bandë shqiptare që merrej me grabitje, Katalonia. Anëtarët e grupit kriminal lëvi
Surez uron ish-ekipin e tij (FOTO LAJM) Ish sulmuesi i Liverpool-it, Luis Suarez, ka uruar tifozët e klubit anglez dhe kapitenin Jordan Henderson pas kurorëzimi
ZYRTARE: Kampionati francez nuk ndryshon format për sezonin 2020-2021 Ligue 1 nuk ndryshon format dhe nuk “ngushtohet”, siç pritej ose parashikohej gjatë kësaj periudhe ku futbolli është nda
ZYRTARE/ Pas humbjes me Bilbaon, Betis emëron trajnerin e ri Real Betis është bërë me trajner të ri. Skuadra e La Ligas, ka vendosur t’ia besojë udhëheqjen e bankinës trajnerit A
I gjithë ekipi në karantinë prej COVID-19, në Premier League ruse luajnë me të rinjtë e turpërohen 10-1 (VIDEO) Rifillimi i kampionatit rus pas ndalesës shumë të gjatë për shkak të COVID-19, nuk ka qenë ndër më të mirët e mundshëm,
Fituan titullin e 8 rradhazi, Flick: Unë vetëm mund t’i duartrokas Intervistuar nga "SKY Sport Deutschland" , trajneri i Bayern Munich Hansi Flick komentoi fitoren e titullit:" Ka qenë nj