999 rezultate për

egjiptin

"Marrëveshje si ajo me Egjiptin", çfarë shkruajnë mediat greke për takimin Rama-Mitsotakis Ashtu sikundër është raportuar edhe më herët, sot dhe nesër kryeministri Edi Rama do të takohet në Ggreqi me homologun g
Greqia paralajmëron ndarjen e detit me Shqipërinë: Zgjerohemi 12 milje! Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, ka deklaruar se shumë shpejt Greqia do të ketë mundësinë për të zgjeruar ujërat
Kundër Salah, lojtarët e Egjiptin kërkojnë ti hiqet shiriti kapitenit Probleme te kombëtarja e Egjiptit. Sipas spanjolles AS, disa lojtarë të përfaqësueses kanë mbetur të pakënaqur nga ve
Liverpool shënon golin e dytë përballë Portos (VIDEO) Liverpool ashtu si edhe në ndeshjen e parë po kalon lehtësisht portugezët e Portos. Pasi mbylli pjesën e parë në avan
Stuhia e rërës pushton Egjiptin Kryeqyteti i Egjiptit, Kajro, dhe disa qytete bregdetare të këtij vendi janë goditur nga stuhi të fuqishme me erëra dhe
Fotografi danez tërbon Egjiptin, bën marrëdhënie në majë e piramidës 4500 vjeçare (VIDEO) Fotografi danez Andreas Hvid ka tërbuar Egjiptin pas një vizitë në Piramidat e famshme të Faraonit. Ai ka dashur të shij
Salah rikthehet te Liverpooli pas lëndimit të pësuar me Egjiptin Mohamed Salah është rikthyer në Liverpool pas lëndimit të marrë mbrëmë gjatë ndeshjes mes Egjiptit dhe Svazilandës në ku
Salah udhëheq Egjiptin kundër Arabisë Saudite (FOTO LAJM) Arabia Saudite dhe Egjipti ndodhen me nga zero pikë në fund të grupit A, dhe sot do te perballen me njëra tjetrën për nd
Skuadra e Botërorit shkarkon trajnerin pas dy humbjeve rradhazi Ky Botëror ka nisur me shumë surpriza, ku deri më tani na ka treguar se në këtë Botëror nuk ka skuadra të mëdha apo të v
Penallti me VAR për Egjiptin, ja gjuajtja e Salah (VIDEO) Egjipti ka ngushtuar diferencën 3-1 përballë Rusisë. Ishte Salah ai i cili nuk gaboi nga pika e bardhë e penalltisë.
Fitore me shumë vuajtje, Uruguaji mposht Egjiptin e Salahut (VIDEO) Uruguaji ka arritur të marrë një fitore të madhe sot ndaj Egjiptit me rezultatin minimal 1-0 në "Yekaterinburg Stadium".
Hazard: Do mbështes Egjiptin vetëm nga Salah Eden Hazard ka deklaruar së fundmi se ai në Botëror do të bëjë tifo për skuadrën e Egjiptit dhe ketë do ta bëjë vetëm pë
Nga qelia në vilën luksoze, çfarë do të thotë lirimi i Mubarakut për Egjiptin? Pas gjashtë vitesh në arrest, ish-diktatori egjiptian Husni Mubarak është sërish i lirë. Kjo në një kohë kur shumë aktiv
Rusia po rikthen aleancat sovjetike Pas Sirisë, Moska duket se po zgjeron bashkëpunimin dhe afrohet edhe më shumë me një aleat tradicional të Washingtonit,
Fakte magjepsëse për Egjiptin e Lashtë Egjipti i lashtë është një ndër qytetërimet më të pëparuara në botë me një histori magjepëse. Arti, arkitektura egji
61 të vdekur këtë javë nga temperaturat e larta në Egjipt Sipas të dhënave që kanë publikuar autoritete shëndetësore në Egjipt, këtë javë kanë humbur jetën 61 persona si pasojë e
OJQ-të shqiptare thirrje SHBA-ve, BE-së, Turqisë...për Egjiptin Në Maqedoni sot është protestuar qetësisht nga organizata të shumta joqeveritare shqiptare, të cilat së bashku me qyteta
Polat Alemdar, mesazh për Egjiptin (VIDEO) Aktori i famshëm turk Necati Sasmaz, ose siç e njohim të gjithë nëpërmjet serialit "Lugina e Ujqërve" Polat Alemdar, ka
BE-ja do të rishikojë marrëdhëniet me Egjiptin Bashkimi Evropian do të rishikojë ditët e ardhshme marrëdhëniet e tij me Egjiptin. Në një deklaratë Presidenti i Këshill
Catherine Ashton viziton Egjiptin Shefja e Bashkimit Evropian për politikë të jashtme Catherinë Ashton do të jetë ndërmjetësuese e bisedimeve mes qeverisë