999 rezultate për

egjipt

Gjenden 17 mumje në qendër të Egjiptit Arkeologët në Egjipt kanë gjetur 17 mumje në katakombe të zbuluara në provincën Minya, në qendër të vendit, njoftuan sot
Historike, hapet varri i vajzës së faraonit në Egjipt Varri 3.700 vjet i vjetër i të bijës së një faraoni besohet se është gjetur afër mbetjeve të një piramide të zbuluar së
Egjipti shpall gjendje të jashtëzakonshme pas sulmeve terroriste Presidenti i Egjiptit ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme për tre muajt e ardhshëm, pas sulmeve në dy kishat katolike
Rritet bilanci, shkon në 25 numri i viktimave nga dy shpërthimet në Egjipt Egjipti u trondit gjatë ditës së sotme si pasojë e dy shpërthimeve të njëpasnjëshme, ku për pasojë kanë mbetur 25 të vde
LAJMI I FUNDIT/ Tjetër shpërthim ndaj të krishterëve në Egjipt Një tjetër shpërthim ka tronditur Egjiptin, pasi një bombë ka shpërthyer pranë një kishe në veri të Egjiptit, në Alexand
SULMI/ Shkon në 21 numri i të vrarëve në një kishë në Egjipt (FOTO LAJM) Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur Egjiptin mëngjesin e sotëm. Sipas medieve raportohet se shpërthimi ka ndodhur në n
Ja momenti i shpërthimit të bombës në një kishë në Egjipt (VIDEO) Janë publikuar pamjet para shpërthimit të bombës në një kishë në Egjipt, ku për pasojë mbetën të paktën 21 të vrarë.
Shpërthim i fuqishëm në Egjipt, të paktën 17 të vdekur (VIDEO) Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur sot Egjiptin. Sipas medieve raportohet se shpërthimi ka ndodhur në një kishë në qy
Nga qelia në vilën luksoze, çfarë do të thotë lirimi i Mubarakut për Egjiptin? Pas gjashtë vitesh në arrest, ish-diktatori egjiptian Husni Mubarak është sërish i lirë. Kjo në një kohë kur shumë aktiv
U akuzua për vrasjen e protestuesve, lirohet nga burgu ish-presidenti i Egjiptit Gjykata në Egjipt ka hedhur poshtë akuzat ndaj ish-presidentit Hosni Mubarak për konspiracion në vrasjen e protestuesve
Lirohet nga burgu Mubarak, ish-Presidenti i Egjiptit Një prokuror në Kajro ka urdhëruar lirimin nga paraburgimi të ish-presidentit Hosni Mubarak, duke i dhënë kështu fund p
"Koalicioni i Egjiptianëve" pro Gruevskit, kërkon ndalim të dygjuhësisë Partnerët e koalicionit të VMRO-DPMNE-së "Koalicioni për Egjiptianët" kanë prtestuar mbrëmë kundër dygjuhësisë dhe kriji
I riu shqiptar kërcënon me vrasje egjiptianin me gruan e të cilit kishte lidhje Një 25 vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane nën akuzën e veprave penale të përndjekjeve të rënda. Nda
Pas shpërthimit në Egjipt, militantët vrasin dhe tetë policë Një shpërthim vetëvrasës me kamion-bombë ka ndodhur sot në Sinaj të Egjiptit, ku për pasojë kanë humbur jetën pesë polic
Sulm vetëvrasës në Egjipt, pesë policë të vrarë dhe dhjetra të plagosur Pesë policë janë vrarë dhe dhjetra persona janë lënduar rëndë si pasojë e një sulmi vetëvrasës kundër një pike të kontro
Egjipti, dhuratë të "çmendur" Arabisë Saudite! Kabineti qeveritar i Egjiptit ka aprovuar transferimin e dy ishujve në Detin e Kuq, Arabisë Saudite. Dhe pse zërat kr
Egjipti i dhuron dy ishuj Arabisë Saudite Kabineti qeveritar i Egjiptit ka aprovuar transferimin e dy ishujve të Detin të Kuq, Arabisë Saudite, përkundër faktit q
Egjipti tërhiqet paparitur nga rezoluta anti-Izrael Egjipti është tërhequr nga votimi i rezolutës së propozuar prej tij në Kombet e Bashkuara, përmes së cilës dënohen aktiv
Djalit të Bin Ladenit i refuzohet hyrja në Egjipt, deportohet në Turqi Zyrtarët e Aeroportit Ndërkombëtar të Kajros kanë thënë se Omar bin Ladenit, djalit të ish-udhëheqësit të Al Qaedas, Osa
ISIS merr përgjegjësinë për sulmin mbi katedralen në Egjipt (VIDEO) Grupi militant “Shteti Islamik”, ka marrë përgjegjësinë për sulmin kamikaz në katedralen kryesore në Kairo të Egjiptit,