999 rezultate për

egjipt

Rritet misteri i varrit të zi që u gjend në Egjipt (FOTO LAJM) Gjetja e një sarkofagu në qytetin verior të Alaksandrisë në Egjipt ka ngjallur shpresat e studiuesve për zbulime të reja
Egjipt, ish-presidenti Morsi hiqet nga lista e terroristëve Gjykata më e lartë e apelit në Egjipt ka hequr mbi 1500 persona nga lista zyrtare e terrorizmit në vend, përfshirë edhe
Pensionohet Mohamed Salah nga Egjipti ? Pavarësisht se ai udhëtojë në Botëror dhe ishte i lënduar, Mohamed Salah ishte njëri prej lojtarëve të Egjiptit që ishte
Refugjatët rrezikojnë Merkel e Conte Fryma optimiste për zgjidhjen e krizës së emigrantëve pas samitit të Brukselit ka nisur të zbehet shpejt. Plani për ngri
Tifozët "pushtojnë" shtëpinë e Salah (FOTO LAJM) Egjipti pritej të bënte më shumë si pjesëmarrëse e Botërorit "Russia 2018" pasi ka në skuadër një nga lojtarët më të mir
Telashe për Salah, në Egjipt pritet të nisin hetime për të Egjipti ndryshe nga sa pritej bërë një performncë zhgënjyese në Botëror. Duke qenë se në skuadër bënte pjesë edhe "yl
Egjipti zgjat edhe 3 muaj gjendjen e jashtëzakonshme Parlamenti i Egjiptit ka miratuar sot zgjatjen e gjendjes së jashtëzakonshme edhe për tre muaj, prej 14 korrikut. Egj
Ky është lojtari i ndeshjes, Arabi Saudite - Egjipt Arabia Saudite fitoi me një përmbysje ndaj Egjiptit të Mohamde Salah me shifrat 2-1 në “Volgograd Arena” ndeshje e vlefs
Egjipti largohet pa pikë, Salah zhgënjimi më i madh i Botërorit? Egjipti erdhi me shpresa të mëdha në këtë Botëror duke patur si lojtar kryesor finalistin e Champions League dhe golashë
Lojtari më i vjetër i Kupës së Botës, portieri i Egjiptit shkruan historinë Portieri i Egjiptit, Essam El-Hadary, me aktivizimin e tij që nga minuta e parë në ndeshjen ndaj Arabisë Saudite, vendos
Mohamed Salah me statistika të frikshme Ylli i Liverpoolit, Mohamed Salah shpërthyer këtë sezon futbollistik 2017/18. Ai në 58 ndeshje ka shënuar 50 gola si
Arabi Saudite - Egjipt, rezultati dhe statistikat e pjesës së parë (FOTO LAJM) Në “Volgograd Arena” po zhvillohet sfida e vlefshme për vendin e tretë dhe të katërt të Grupit A të Botërorit mes Arabis
Super Salah, Egjipti kalon në avantazh ndaj Arabisë Saudite (VIDEO) Egjipti ka kaluar në avantazh ndaj Arabisë Saudite në "Volgograd Arena". Autori i golit është ylli i Liverpoolit, Mo
Salah udhëheq Egjiptin kundër Arabisë Saudite (FOTO LAJM) Arabia Saudite dhe Egjipti ndodhen me nga zero pikë në fund të grupit A, dhe sot do te perballen me njëra tjetrën për nd
Salah e duan të gjithë, egjiptiani shpallet ‘Qytetar Nderi’ i Çeçenisë Mohamed Salah është shëndërruar në një nga futbollistët më të dashur dhe më të respektuar në botë. Kjo lidhet me shu
Vazhdon gjendja e jashtëzakonshme në Egjipt Parlamenti i Egjiptit ka miratuar sot zgjatjen e gjendjes së jashtëzakonshme edhe për tre muaj, prej 14 korrikut. Egj
I vunë lejlekut GPS, shkencëtarëve u vjen fatura 2 300 euro disa muaj më pas Një grup shkencëtarësh polak vendosen të ndjekin rrugëtimin e lejlekëve që qendronin në vendin e tyre, të cilët largohes
Historianët shokohen nga ajo që zbulojnë brenda piramidave të Egjiptit (FOTO LAJM) Misteri i piramidave të Egjiptit po vazhdon të tundojë mendjet e shumë shkencëtarëve. Së fundi, hulumtuesit kanë dal
Skuadra e Botërorit shkarkon trajnerin pas dy humbjeve rradhazi Ky Botëror ka nisur me shumë surpriza, ku deri më tani na ka treguar se në këtë Botëror nuk ka skuadra të mëdha apo të v
Penallti me VAR për Egjiptin, ja gjuajtja e Salah (VIDEO) Egjipti ka ngushtuar diferencën 3-1 përballë Rusisë. Ishte Salah ai i cili nuk gaboi nga pika e bardhë e penalltisë.