999 rezultate për

egjipt

Zgjidhet misteri, kështu u ndërtuan piramidat e Egjiptit (FOTO LAJM) Misteri se si ekzaktësisht piramidat janë ndërtuar mund të jetë më pranë zgjidhjes, pasi një ekip arkeologësh bënë një z
Zbulohet statuja e Salah, por fansat nuk janë të kënaqur (FOTO LAJM) Një statujë e Mohamed Salah është zbuluar në Egjipt, dhe është cilësuar më e keqe sesa ajo e Cristiano Ronaldos në Portu
Hapet një nga piramidat më misterioze në botë, çfarë u gjet brenda Khafre, një prej piramidave të Gizës në Egjipt u hap këtë për vizitorët, pas një restaurim të plotë, i cili zgjati dy mu
Liverpool kalon në avantazh ndaj Cardiffit (VIDEO) Liverpool ka kaluar në avantazh ndaj Cardiffit në "Anfield Road". Ai që ka shënuar është egjiptiani, Mohamed Salah n
Salah dyfishon rezultatin për Liverpoolin (VIDEO) Liverpool ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Cernea Zvezdës në "Anfield Road". Ai që ka shënuar është sulmuesi egjipt
Shaqiri dhe Salah i japin fitoren Liverpoolit (VIDEO) Liverpooli ka fituar me rezultatin minimal 0-1 në transfertë ndaj Huddersfield në "Kirklees Stadium". Ishte Mohamed
Shaqiri asiston, Salah shënon (VIDEO) Liverpool ka kaluar në avantazh nda Huddersfield në "Kirklees Stadium". Ai që ka shënuar është sulmuesi egjiptian, M
Salah rikthehet te Liverpooli pas lëndimit të pësuar me Egjiptin Mohamed Salah është rikthyer në Liverpool pas lëndimit të marrë mbrëmë gjatë ndeshjes mes Egjiptit dhe Svazilandës në ku
Spektakël në Egjipt, tifozët “pushtojnë” qendrën stërvitore Ditën e sotme në “Al-Salam Stadium” të Kairos do të luhet kryendeshja e javës në Premier Ligën Egjiptiane. Ekipet që
5 karakteristikat e piramidave të Egjiptit që i bëjnë të pabesueshme për kohën Madhësia e gurëve, sistemi i tuneleve, rreshtimi me yjet… dhe misteri i diçkaje që mungon në majë të Piramidës së Madhe
Aksident i rëndë hekurudhor në Egjipt, shumë të plagosur Si pasojë e daljes së trenit nga shinat hekurudhore në rajonin El-Menufijje të Egjiptit, sipas të dhënave paraprake janë
Zbardhet misteri i ndërtimit të piramidave Shumë studiues menduan se "varret egjiptiane" u ndërtuan për të nxjerrë në pah madhështinë e faraonëve. Dhe kjo është
Egjipti dënon qindra protestues 'pro-Morsi' gjatë vitit 2013 Egjipti ka dhënë verdiktin për më shumë se 700 vetë, pjesë e 'Vëllazërisë Muslimane', pasi presidenti Mohammed Morsi, u
Revolucion në Egjipt, për herë të parë të krishterët fitojnë një post të rëndësishëm Presidenti i Egjiptit, Abdel-Fattah el-Sissi ka emëruar disa guverantorë provincial, përfshirë dhe gruan e parë ndonjëhe
U tha se kërcënuan Salah, reagon Federata Egjiptiane e Futbollit Ylli i Liverpool, Mohamed Salah duket se nuk i ka punët mirë me Kombëtaren e tij. Një ditë më parë ai bëri një reagi
Salah "sulmon" Federatën e Futbollit të Egjiptit Sulmuesi egjiptian i Liverpoolit, Mohamed Salah, së fundmi është përfshirë në një konflikt me Federatën e Futbollit të v
Hapet varri egjiptian, nuk kishte magji dhe mallkime por vetëm kocka Ministria e Egjiptiane e Antikave ka publikuar detaje të reja rreth skeleteve të gjetura brenda sarkofagut misterioz të
Vendosi rekord në Kupën e Botës, portieri i Egjiptit jep dorëheqjen nga futbolli “Rusi 2018” ka qenë Botërori i rezultateve surprizë dhe do të mbahet mend gjatë në mendjet e tifozëve të futbollit.
I vunë lejlekut GPS, shkencëtarëve iu vjen fatura 2 300 euro disa muaj më pas Një grup shkencëtarësh polak vendosen të ndjekin rrugëtimin e lejlekëve që qendronin në vendin e tyre, të cilët largohes
Lyen gomarin që të duket si zebër, i mënçuri nga Egjipti habit të gjithë Një kopsht zoologjik në Kajro, Egjipt, është akuzuar se ka tentuar t’i mashtrojë vizitorët duke ngjyrosur një gomar me v