999 rezultate për

egje

Ndahet nga jeta legjenda austriake e Formula 1 (VIDEO) Tri herë kampioni i botës i Formula 1 Niki Lauda ka vdekur sot në moshën 70 vjeçare. Legjendari austriak, një nga fig
Zyrtare: Kompany firmos me skuadrën legjendare të Belgjikës (VIDEO) Vincent Kompany vendosi të largohet nga Manchester City pas 11 vitesh. Por belgu tashmë ka gjetur shpejt skuadër të re.
Përgjegjësia politike është një tipar i çdo politikani në Evropë, por jo edhe në Maqedoni Austria si çdo anëtare e BE-së janë vite dritë përpara nesh. Përgjegjësia politike është një tipar i çdo politikani në E
Icardi do të largohet nga Interi, klubi legjendar e kërkon me çdo kusht Tashmë nuk ka më dyshime. Mauro Icardi do të largohet në fund të sezonit nga Interi, për t’iu bashkuar rivalëve të Juven
Liverpool apo Barcelona, legjenda këshillon De Ligt De Ligt është mbrojtësi që ka tërhequr vëmendjen e klubeve më të mëdha evropiane. E duan në Itali, Angli, Gjermani dhe S
Zyrtare: Klubi legjendar i Serisë A del në shitje Genoa është zyrtarisht në shitje. Klubi i Serie A i cili po lufton për të siguruar mbijetesën në elitën e futbollit ital
Vetëm 6 muaj burg për policin që përdorte vajzat për prostitucion Gjykata Themelore në Gjilan, e ka dënuar sot policin Fatlum Shabani, si përgjegjës të një qendre masazhi ku është ushtru
'Si m'i vranë serbët katër fëmijët e vegjël' - një ekspozitë e dhimbshme në Kosovë Njëzet vjet më parë, në qendër të qytetit të Podujevës, shtatë anëtarë të familjes Duriqi u ekzekutuan nga forcat serbe.
BE reagon ndaj opozitës: Nuk tolerohet Delegacioni i Bashkimit Europian në Tiranë ka reaguar pas protestave të dhunshme të opozitës. Në deklaratën zyrtare t
Roma kontakton trajnerin legjendar për stolin Roma është në kërkim të një trajneri për sezonin e ardhshëm pasi Claudio Ranieri do të largohet në fund të sezonit. R
Protesta e dhunshme në Tiranë, reagon OSBE: Organizatorët do të mbajnë përgjegjësi OSBE ka reaguar lidhur me protestën e dhunshme që është zhvilluar gjatë ditës së sotme. Në deklaratën e shpërndarë për m
Vajza norvegjeze helmohet në protestë nga gazi lotsjellës (FOTO LAJM) Dhunës policore dhe përdorimit pa kriter të gazit lotsjellës dhe helmues nuk i kanë shpëtuar edhe të rinjtë evropianë që
Pas zdukjes ISIS ende vazhdon me propogandën Shteti Islamik ka deklaruar për herë të parë se e ka themeluar një provincë në Indi, pas përleshjeve mes militantëve dhe
Trajneri legjendar i Serisë A njofton largimin në fund të sezonit Claudio Ranieri i cili mori drejtimin e Romës në mars të këtij viti do të largohet në fund të këtij sezoni, shkruan Albe
Roma kërkon trajnerin legjendar për stolin Roma është në kërkim të një trajneri për sezonin e ardhshëm. Pas refuzimit që i bëri Maurizo Sarri tashmë klubi italian
Trajneri legjendar refuzon PSG PSG mbështet pa kushte trajnerin Tuchel, por fitimi vetëm i kampionatit ka bërë që mediat franceze cdo jave të gjejnë n
A mund të besohet legjenda, "Duhet të jesh korçar që të fitosh Lotarinë Amerikane"? Mund të themi se sajt-i më i kërkuar dy ditët e fundit është ai që tregon fituesit e “Lotarisë Amerikane”. Një nga le
Andrea Pirlo nis punën si trajner te klubi legjendar Ish-legjenda e futbollit Italian Andrea Pirlo është gati të nisë punën si trajner. Ai pritet të marrë drejtimin e skuadr
AMF, pranë studentëve të Universitetit “Luigj Gurakuqi” në Shkodër për rritjen e edukimit financiar Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare zhvilloi sot, më datë 6 maj 2019, ora 11:30, një leksion të hapur me studentë të Fak
Ja sekretet e suksesit të kompanisë shqiptare që vepron në 4 tregje të ndryshme Pas 8 vitesh përvojë në Shqipëri dhe rajon, Jumbo, një ndër kompanitë më të sukseshme në sektorin e shitjes së organizua