999 rezultate për

egje

Pas zdukjes ISIS ende vazhdon me propogandën Shteti Islamik ka deklaruar për herë të parë se e ka themeluar një provincë në Indi, pas përleshjeve mes militantëve dhe
Trajneri legjendar i Serisë A njofton largimin në fund të sezonit Claudio Ranieri i cili mori drejtimin e Romës në mars të këtij viti do të largohet në fund të këtij sezoni, shkruan Albe
Roma kërkon trajnerin legjendar për stolin Roma është në kërkim të një trajneri për sezonin e ardhshëm. Pas refuzimit që i bëri Maurizo Sarri tashmë klubi italian
Trajneri legjendar refuzon PSG PSG mbështet pa kushte trajnerin Tuchel, por fitimi vetëm i kampionatit ka bërë që mediat franceze cdo jave të gjejnë n
A mund të besohet legjenda, "Duhet të jesh korçar që të fitosh Lotarinë Amerikane"? Mund të themi se sajt-i më i kërkuar dy ditët e fundit është ai që tregon fituesit e “Lotarisë Amerikane”. Një nga le
Andrea Pirlo nis punën si trajner te klubi legjendar Ish-legjenda e futbollit Italian Andrea Pirlo është gati të nisë punën si trajner. Ai pritet të marrë drejtimin e skuadr
AMF, pranë studentëve të Universitetit “Luigj Gurakuqi” në Shkodër për rritjen e edukimit financiar Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare zhvilloi sot, më datë 6 maj 2019, ora 11:30, një leksion të hapur me studentë të Fak
Ja sekretet e suksesit të kompanisë shqiptare që vepron në 4 tregje të ndryshme Pas 8 vitesh përvojë në Shqipëri dhe rajon, Jumbo, një ndër kompanitë më të sukseshme në sektorin e shitjes së organizua
Zyrtare: Legjenda e Bayern e mbyll me klubin në fund të sezonit Frenk Ribery është kthyer në një ikonë të Bayernit të Munich, me francezin që është pjesë e bavarezëve prej 12 vitesh.
Misteret e pikturave të Leonardo da Vinçit (FOTO LAJM) Çfarë misteresh të tjera ka fshehur ky mjeshtër legjendar në veprat e tij? Mësoni më shumë në foto galeri.
Legjenda e Barcelonës i jep fund futbollit Një nga lojtarët më të mëdhenj të 15 viteve të fundit do të tërhiqet nga futbolli. Siç raporton spanjollja AS, Xavi Hern
Reali, urim emocionues për legjendën e ekipit Casillas Real Madridi i ka uruar shërbim të shpejtë dhe gjithë të mirat ish-kapitenit shumëvjeçar të klubit, Iker Casillas, i cil
7 sjelljet që zbulojnë njerëzit, që nuk kanë pasur kurrë dashuri në vegjëli Ka qëndrime, sjellje karakteristike që zbulojnë njerëz që nuk janë dashur si fëmijë. Angela Osvalt, Ph.D argumenton
Studimi i frikshëm, çfarë i bën vaji vegjetal trurit tonë Sipas një studimi të publikuar në të përditshmen britanike “Daily Mail”, ngrënia e ushqimeve të gatuara me vaj vegjetal
Shtatë do vdesin, i teti....! Ishulli mistik ku legjenda e thesarit po nxit këdo të kërkojë (FOTO LAJM) Ishulli i vogël Oak ndodhet fsheh një mister që askush nuk mund ta gjejë. Ka thashetheme se thesaret janë të fshehura në
Ahmataj: Duhet të bënim më shumë, marr përgjegjësitë Trajneri i Luftëtarit, Julian Ahmataj, ka folur pas barazimit 1-1 të marrë në shtëpi kundër Tiranës. Këto kanë qenë dekl
Nxori fotot e trupit të pajetë të Sala, hetim i ri për të gjetur përgjegjësin Emiliano Sala pësoi një aksident rreth 3 muaj, kur avioni i tij u rrëzua gjatë fluturimit nga Nantes në Kardif. Në tjetë
Plehrat pushtojnë Prishtinën, nga sot askush nuk i heq më (FOTO LAJM) Nga sot plehrat nuk do të mblidhen më në Kosovë nga kompania "Pastrimi" për shkak të bllokimit të llogarive bankare.
Nuk janë legjenda por njerëz të vërtetë (FOTO LAJM) Në galeri keni 7 histori reale, interesante dhe njëkohësisht të frikshme. E megjithatë shumë prej tyre kanë jetuar vi
Një tjetër legjendë sulmon lojtarët e United Pas Gary Neville, është Roy Keane, një tjetër legjendë e Djajve të Kuq që “kryqëzon” futbollistët e skuadrës së Manchest