999 rezultate për

edukimit

AMF zhvillon konferencën kombëtare për edukimin financiar Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare organizoi sot, më 24 maj 2018, Konferencën Kombëtare “Edukimi Financiar” me fokus kr
Bytyqi takon drejtoreshen e Byrosë Ndërkombëtare të Arsimit Ministri i Arsimit të Kosovës Shyqiri Bytyqi zhvilloi një takim me drejtoreshen e Byrosë Ndërkombëtare të Arsimit Dr. Mm
Edukimi seksual gjithëpërfshirës ende një tabu Në Qendrën Studentore në Prishtinë u mbajt salloni i diskutimit të hapur me temën “Edukimi seksual gjithëpërfshirës”.
Shkollat shqiptare bëhen pjesë e konkurseve ndërkombëtare mbi arsimin profesional Dy grupe studentësh nga Shqipëria do të prezantojnë vendin tonë në eventin më të madh rajonal në lidhje me shkollat prof
Klosi: Në 2017 do investohet për 6 shkolla të reja të edukimit profesional Nga Konferenca "Dixhitalizimi i edukimit në Shqipëri", ministri i Mirëqënies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi, deklaroi
Radikalizmi fetar, Manjani: Problemi te mungesa e edukimit Prestigjiozja Washington Post i ka kushtuar një artikull rrezikut nga radikalizmi në Shqipëri. Në artikull citohet edhe
Ja çfarë ndodh me foshnjat që lindin me vonesë Sipas një studimi më të fundit të realizuar në fushën e pediatrisë, rezulton se foshnjat të cilat lindin me vonesë mund
SHËNIM/ Surpriza e Ramës në aktivitetin e KMSH që hap një debat të madh në shoqëri Nga Albeu.com Ka shkaktuar mjaft reagime deklarata e surprizë për opinionin publik e Kryeministrit Rama për futj
Dhunë seksuale në institutin e riedukimit në Greqi Në një Institut Riedukimi të të miturve, në qytetin e Volosit, janë kryer përdhunime në grup. Sipas gazetës “Ethnos” br
Njihen diplomat e Fakultetit të Edukimit Ministria e Arsimit ka marrë vendim që të njohë diplomat e studentëve të Fakultetit të Edukimit, të cilët kanë studiuar
AKU marrëveshje me Universitetin Bujqësor për sigurinë ushqimore Autoriteti Kombëtarë i Ushqimit firmosi sot marrëveshjen e bashkëpunimit me Fakultetin e Bioteknologjisë dhe Ushqimit, p
Rrezikojnë punën, 1200 mjekë pa kredit Profesionistët e shëndetësisë që nuk kanë marrë asnjë kredit për kualifikimin e tyre rrezikojnë të largohen nga puna. Dr
KQZ po bën maksimumin për zgjedhje të lira Në kuadër të projektit të Këshillit të Europës, Ministrisë së Arsimit dhe Komisionit Qendror i Zgjedhjeve për “Fushatën
Universiteti Bedër organizoi Konferencën mbi teknologjitë e informacionit në edukim Fakulteti i Filologjisë dhe Edukimit në Universitetin Hëna e Plotë-Bedër në bashkëpunim me Universitetin “Pamukkale” në
Fakulteti i Edukimit, me godinë të re Në kampusin e Universitetit të Prishtinës u përurua sot objekti i ri i Fakultetit të Edukimit. Në ceremoninë solemne të
Viti i ri shkollor, Thaçi uron nxënësit dhe mësuesit Kryeministri Hashim Thaçi, me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor, ka përgëzuar mësimdhënësit, pedagogët, nxënësit
AAK kundër edukimit fetar në shkolla Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës AAK, ka kundërshtuar futjen e edukimit fetar deh përdorimit të simboleve fetare në shko