999 rezultate për

edicion

Tirana mirëpret 230 artistë të rinj në edicionin e 18 të Bienales së Mesdheut Për herë të parë, Tirana është kthyer në “shtëpinë” e 230 artistëve të rinj nga Mesdheu dhe Europa, pjesëmarrës në edici
Shpallen fituesit e edicionit të pestë të Albanian ICT Awards (FOTO LAJM) Pas një maratone katër mujore, edicioni i pestë jubilar i Albanian ICT Awards u finalizua në mbrëmjen Gala të shumëpritu
Aston Martin sjell linjën e re me vetëm 5 vetura (FOTO LAJM) Pasi nderoi forcat ajrore me një edicion të limituar prej tetë njësive, Aston Martin sjell një tjetër edicion me tri vet
Mbahet takimi final i jurisë së Albanian ICT Awards, më 28 Prill shpallen fituesit e edicionit të pestë U mbajt takim i dytë dhe final i Jurisë së edicionit të pestë jubilar të Albanian ICT Awards, kur 35 kandidatë të ftuar
Mbyllja e aplikimeve mbledh në Tiranë jurinë e edicionit të pestë të Albanian ICT Awards Janë mbyllur aplikimet e edicionit të pestë të garës mbarëkombëtare në fushën e teknologjisë së informacionit Albanian I
Rikthehet Noçja e BB1, realizon foto nudo me ngjyra (FOTO LAJM) Najada Konomi ose Noçja njihet si një prej konkurentëve në edicionin e parë të reality show Big Brother Albania. Ajo
Mbyllet suksesshëm turi takimeve të edicionit të 5-të të Albanian ICT Awards Është mbyllur suksesshëm turi tradicional i takimeve në kuadër të edicionit të pestë të Albanian ICT Awards, ku përgjatë
“Apple” sjell edicionin special, iPhone 7 flakë të kuq (FOTO LAJM) “Apple“ njoftoi ditën e sot,e se ka nxjerrë në treg një linjë të kuqe ‘Iphone”, një prodhim special i "Iphone 7" dhe "I
Njihuni me konkurrentët e Big Brother Albania 9 (FOTO LAJM) Në përfundim të natës së parë të edicionit të 9-të janë prezantuar çiftet të cilët do të jenë konkurrentë në Big Brother
Dybala: Ja skuadra ime edicionin e ardhshëm Sulmuesi argjentinas, Paulo Dybala menjëherë pas fitores ndaj Milanit, e ka konfirmuar se do të mbetet pjesë e Juevntusi
Nokia 3310, edicion i limituar që kushton 3000 dollarë Në Kongresin Botëror të Celularëve (MWC 2017) HMD ka lançuar telefonin shumë të popullarizuar Nokia 3310, i cili ka tërh
Albanian ICT Awards çeli në Tiranë turin e takimeve të edicionit të pestë të garës mbarëkombëtare Ekipi i Albanian ICT Awards celi sot turin e takimeve në kuadër të edicionit të pestë jubilar të garës mbarëkombëtare në
Hapet edicioni i dytë i Bienales së Akuarelit Kur flasim për mediumin e akuarelit paralelisht mendojmë që nuk është në rresht të parë në artet pamore. Por shoqata ndë
Skënderbeu bën goditjen e madhe, Ergys Kaçe transferohet në Korçë Skëndërbeu gjatë merkatos po tregohet shumë aktiv dhe synimi i tij është të realizojë perforcimet para nisjes në fazën p
Rozana Radi, fituese e edicionit të 18-të të "Këngës Magjike" Ka përfunduar nata finale “Këngës Magjike” për këtë edicion të vitit 2016. Fituese e këtij edicioni të 18-të është sh
Ronaldo dëshiron trofeun e La Liga-s Cristiano Ronaldo shpreson që Real Madridi do ta fitojë La Ligën këtë edicion. "Los Blancos" nuk e kanë fituar titull
“Higuain vlen 90 milionë euro, Ronaldo sulmuesi më i mirë në histori” Sulmuesi i Interit, Mauro Icardi beson se Juventus kishte të drejtë kur pagoi 90 milionë euro për Gonzalo Higuain, pasi
Vitin e kaluar drejtonin ekipe të njohura, sivjet janë pa punë (FOTO LAJM) Sezoni i ri nuk ka nisur shumë mirë për disa trajner të njohur, të cilët janë në kërkim të një vendi pune. Bëhet fjalë p
Duka përshëndet nisjen e kampionatit: Udhë të mbarë edicionit të ri futbollistik Mbrëmjen e sotme janë luajtur tre sfida të tjera nga Kategoria Superiore që hapi siparin e kampionatit të ri të futbolli
LIVE/ Shorti i Ligës së Kampionëve (VIDEO) Në Monte Carlo Të Monacos po zhvillohet shorti i fazës së Grupeve të Ligës së Kampionëve. Tetë grupe sot do të mësojn