999 rezultate për

edicion

Mesazhi sfidues i bomberit për Messin Sonte në mbrëmje do të zhvillohet sfida e madhe mes Tottenham dhe Barcelonës. Vëmendja kryesore do të jetë e përqendruar
Gjilani fiton derbin ndaj Dritës Klubi i Gjilanit e ka fituar ndeshjen e derbit të qytetit kundër rivalit lokal dhe kampionit, Dritës me rezultatin minim
Spikerja e parë grua që drejton një edicion lajmesh në Arabinë Saudite (VIDEO) Një gazetare në Arabinë Saudite është bërë gruaja e parë që ka drejtuar një buletin kryesor lajmesh në kanalin televiziv
Tirana mirëpret Edicionin e 6-të Ndërkombëtar të Shahistëve Frankofonë Loja e shahut do të bëhet pjesë e të gjitha shkollave të kryeqytetit. Bashkia e Tiranës, në bashkëpunim me Federatën Kom
Gjithçka duhet të dini për përballjen Gjermani-Meksikë Sapo ka nsiur sfida e parë e grupit F, midis Gjermanisë dhe Meksikës në stadiumin Luzhniki Stadium. Bëhet fjalë për p
Zyrtare: CAS trondit Skënderbeun (FOTO LAJM) Sapo është bërë zyrtar vendimi i CAS të Lozanës rreth Skënderbeut për pezullimin e vendimit të UEFA-s për dënimin 10-vje
Ilva Tare dhe Ermal Mamaqi bëjnë edicionin më qesharak të lajmeve (VIDEO) Mbrëmjen e sotme Ermal Mamaqi ka vendosur që të bëjë një edicion lajmesh si asnjëherë tjetër. Teksa Ermali informoi t
Tirana hap dyert në Edicionin e 16-të të Bienales së Arkitekturës në Venecia Me një trokitje simbolike në një derë të vjetër tipike tiranase, kryeqyteti i Shqipërisë hapi dyert në Edicionin e 16-të
Veliaj dhe ambasadori Japonez në edicionin e dytë të Festivalit të Resë Prej dy vitesh, Reja është shndërruar jo vetëm në një prej instalacioneve më të fotografuara nga turistët e huaj, por ed
Do të mbahet në Tiranë edicioni i 5-të i konferencës ndërkombëtare Open Source Conference Albania Konferenca e parë vjetore ndërkombëtare në Shqipëri, Open Source Conference Albania, do të zhvillohet për të pestin vit
Teatër e muzikë, vjen në Tiranë edicioni i dytë i Festivalit të Resë Bëhu gati për një verë të paharrueshme në qytet! Për të dytin vit radhazi, Tirana mirëpret Festivalin e Resë ose "Cloud
Liverpool zbulon ndeshjet parasezonale për edicionin e ri (FOTO LAJM) Parapërgatitjet për sezonin e ri Liverpool do ti zhvillojë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku do të fillojnë me turne
Kurorëzohet edicioni i 6-të i Albanian ICT Awards, shpallen fituesit e shtatë kategorive (FOTO LAJM) Pas një maratone katër mujore, edicioni i 6-të i Albanian ICT Awards u finalizua në mbrëmjen Gala të së Premtes, ku u bë
I pakënaqur nga puna e gazetarëve, Rama jep vetë lajmet (VIDEO) Kryeministri Edi Rama nuk ndalet. Pas hapjes së ERTV, Rama ka ndërmend të ngre një televizion të vertetë. I bindur s
Rishfaqet Arsenali, nis ofertën drejt Realit për Benzeman Karim Benzema dhe Arsenali kanë shumë mundësi që këtë verë të nënshkruajnë më në fund kontratën për të nisur një faqe hi
Juventus shfaq interesim serioz për sulmuesin e Leipzig Juventus ka futur një emër tëri në listën e transferimeve. Bëhet fjalë për suedezin Emil Forsberg që aktivizohet në
10 faktet interesante të Uefa Champions League këtë edicion Pas pak në Nyon të Zvicrës hidhet shorti për të mësuar katër çiftet çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Më poshtë ken
Shaqiri: Ky është sezoni më i mirë në karrierën time Xherdan Shaqiri është duke kaluar nëpër një formë të mrekullueshme në Premier League me skuadrën e Stoke City. Mesfus
UEFA njofton ndyshime të mëdha në edicionin e Champions League 2018-19 UEFA ka njoftuar ditën e sotme se në edicionin e ardhshëm të Uefa Champions League 2018-2019 do të ketë shumë ndryshime
Nis edicioni i tretë i "Tirana Art Fest" “Tirana Art Fest” rikthehet për të tretin vit radhazi, duke synuar shtimin e jetës kulturore-artistike në kryeqytet, ku