999 rezultate për

dyte

Një valë e dytë që pritet të zgjasë dy vjet, OBSH bën thirrje të fortë Drejtori i përgjithshëm i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus, e krahasoi virusin Sars-Cov2 me pandeminë e gripit spanjo
Nuk ndalet Bayern, shënon edhe golin e dytë (VIDEO) Bayern ka shënuar dhe golin e dytë përballë Lyon. Është sërish Gnabry ai i cili tundi rrjetën lehtësisht brenda zonë
Humbi ndeshjen me Leipzig për shkak të koronavirusit, del përgjigja e testit të dytë për yllin e Atleticos Angel Correa ka rezultuar negativ për koronavirusin, në testin e dytë që ka bërë. Futbollisti i Atletico Madrid, kish
PSG shkruan historinë, shkon për herë të parë në një finale Championsi (VIDEO) Paris Saint Germain ka arritur të bëjë histori duke luajtuar në finale të Champions League teksa eliminoi Leipzig me re
"Ky s'duhet lënë të livadhisë", tentativa e dytë në 1983 për arrestimin e Kadaresë Pas raportit të kreut të Hetuesisë së Përgjithshme, Qemal Lame, Enver Hoxha urdhëroi që arrestimi i shkrimtarit Ismail K
Interi drejt finales, shënon golin e dytë ndaj Shakhtar (VIDEO) Interi ka shënuar golin e dytë përballë Shakhtar. Është D'Ambrosio ai i cili tundi rrjetën me kokë. /albeu.com/
Ishte në "gjumë" në golin e dytë të Sevillas, plas keq mes dy lojtarëve të Man. United (VIDEO) Manchester United u eliminua nga Sevilla në gjysmëfinale të Europa League dhe anglezët nuk e kanë përjetuar mirë. Mes lo
Kevin De Bruyne pas eliminimit: Është turp për ne Skuadra e Lyon sonte shokoj botën sonte duke e mposhtur Manchester Cityn me rezultat 1:3 dhe duke u kualifikuar në Ligën
Manchester City barazon rezultatin ndaj Lyon (VIDEO) Pas 45 minutave të para të cilat mbaruan në avantazhin e Lyon, djemt e Gaurdiolës kanë hyrë me një tjetër marsh në të dy
CHAMPIONS/ Sot zhvillohet çerekfinalja e dytë Nga ora 21:00 zhvillohet çerekfinalja e dytë e Ligës së Kampionëve. Në stadiumin "Jose Alvalade" në Lisbonë, Leipzig
Durrësi bëhet qyteti i dytë më i madh në vend, Fieri humb më shumë banorë në dy dekada Durrësi është renditur në vitin 2020 në qarkun e dytë më të madh në vend, pas Tiranës, duke ia kaluar në këtë mënyrë Fie
Zbulohet fjalimi i Messit në pushimin e ndeshjes me Napolin: Të mos bëhemi budallenj Barcelona fitoi 3-1 ndaj Napolit në "Camp Nou" dhe siguroi kalimin në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve. Për katalan
Bayern Munchen nuk e diskuton kualifikimin, "shkatërron" në të dyja ndeshjet Chelsean (VIDEO) Bayern Munchen ka kaluar në cerek-finale të Champions League pasi ka mposhtur bindshëm Chelsea në dy ndeshje. Gjigant
Bayerni "makineri", shënon golin e dytë ndaj "Bluve të Londrës" (VIDEO) Bayerni duket se po vazhdon formën e jashtëzakonshme. Bavarezët kanë shënuar dy herë në portën e Chelseas. Fillimisht
Nuk përmbahet Barcelona, shënon golin e dytë (VIDEO) Barcelona duket se e ka marrë përpara Napolin e Gennaro Gattusos. Pas golit të parë të shënuar nga Lenglet, katalanas
"Tronditet" Reali, Manchester City shënon golin e dytë (VIDEO) Manchester City ka shënuar golin e dytë përballë Raealit, duke i rritur shpresat citizens për kualifikim. Për vendasi
Spektakolar Ronaldo, shënon golin e dytë dhe përmbys rezultatin (VIDEO) Juventusi ka shënuar edhe golin e dytë përballë Lyon duke i rritur akoma më shumë shpresat për kualifikim. Është përs
Basel kalon lehtësisht Frankfurtin, e mposht edhe në ndeshjen e dytë (VIDEO) Basel do të luajë në 1/8-ën e finales në Ligën e Evropës. Skaudra zvicerane, Basel, ka shënuar fitore kundër Eintrach
Interi edhe më pranë kualifikimit, shënon golin e dytë ndaj Getafe (VIDEO) Pas penalltisë së humbur nga Getafe në minutën e 70' Interi shënon të dytin më të sapofuturi në lojë Eriksen, i cili dë
"Isha shumë afër largimit", Xhaka falënderon Artetan për shansin e dytë Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka zbuloi se ai ishte “shumë, shumë afër” për të lënë klubin në janar dhe ka falënderu