999 rezultate për

dyte

"Nuk kemi valë të dytë dhe nuk do mbyllemi", cili është çelësi i suksesit në Suedi Epidemiologu Adners Tegnell që shpiku strategjinë suedeze për të ndjekur politikën e hapjes totale në kulmin e pandemisë
Befasohet Barcelona, Getafe kalon në avantazh (VIDEO) Pas 45 minutave të para të mbyllura në barazim pa gola. Getafe ka arritur të befasojë Barcelonën në të dytën. Vendasi
Nuk përmbahet Milani, shënon edhe golin e dytë (VIDEO) Pas golit të avantazhit, Milani ka shënuar edhe golin e dytë me të njëjtin autor, Zlatan Ibrahimovic. Goli do të vint
Delja e zezë apo e zgjuara e Europës? Pse Suedia s'po përjeton valë të dytë pandemie Suedia nuk ka përjetuar një valë të dytë pandemie deri më tani për shkak të imunitetit të krijuar dhe masave të qëndrues
Shpërthimi i tmerrshëm i bombës nga Lufta e Dytë Botërore në Poloni (VIDEO) Një bombë e Luftës së Dytë Botërore shpërtheu në Poloni gjatë një përpjekje për deminim. Bomba e quajtur Tallboy me p
Edhe Londra shtrëngon masat kundër COVID-19, ç'pritet të ndodhë nga e shtuna Miliona persona në Londër, Eseks, Jork dhe zona tjera përballen me kategorinë e dytë të masave kufizuese kundër koronavi
Drejt një izolimi të dytë?! Ky shtet mbyll baret dhe restorantet Katalonja ka vendosur mbylljen e bareve dhe restoranteve për 15 ditë. Verilindja e Spanjës duke nisur nga e enjtja do
"Dua që dy brezat të kthehen", Bosel kërkon revanshin ndaj Robin Krasniqit Të shtunën mbrëma, Haxhi Krasniqi, u shpall Kampion i Botës në pesha të mesme pasi rrëzoi përtokë Dominic Boselin. Bo
Shkëlqen Neymar, Brazili merr fiton e dytë radhazi (VIDEO) Brazili ka arritur fitoren e dytë radhazi, brenda pak ditëve. ‘Seleçao’ kanë mposhtur në udhëtim Peru me rezultat 2:4
Përgjysmohet Gjirokastra, Durrësi bëhet qyteti i dytë më i madh në vend Durrësi është renditur në vitin 2020 në qarkun e dytë më të madh në vend, pas Tiranës, duke ia kaluar në këtë mënyrë Fie
Rekord infektimesh të reja, çfarë thotë OBSH për një mbyllje të dytë Organizata Botërore e Shëndetësisë ka njoftuar se tashmë prej tre ditësh resht ka pasur një rekord infektimesh në të gji
Shënohet viktima e dytë nga aksidenti në Shkup, ndërron jetë fëmija 10-vjeçar Është regjistruar edhe viktima e dytë nga aksidenti fatal në Trubarevë të Shkupit. Pas shoferit të motoçikletës, jet
Vala e dytë në Europë, a është i pashmangshëm izolimi tjetër? Nuk është habi që shumë vende evropiane po përballen përsëri me rritje të rasteve të koronavirusit – kjo është pikërisht
Gjermania mposht jo pa vuajtje Ukrainën (VIDEO) Gjermania ka shënuar një tjetër fitore në kuadër të Ligës së Kombeve. Skuadra e drejtuar nga Joachim Low ka mposhtur
De Biasi pëson humbjen e 2-të në stolin e Azerbajxhanit 3 fitore në 3 ndeshje për Malin e Zi në Ligën C të Ligës së Kombeve, me ballkanasit që mposhtën në Podgoricë 2-0 Azerbaj
A do të mbyllet sërish vendi në karantinë? Kryeministri thirrje qytetarëve Kryeministri Edi Rama ka folur edhe njëherë në lidhje me situatën e COVID-19 në vend, ndërsa ka sqaruar nëse do të ketë
Vala e dytë e COVID-19, vë në rrezik përsëri Europianin Shpërthimi i COVID-19 në të gjithë rruzullin dhe përhapja e pakontrolluar e tij në Europë, detyroi UEFA-n që në muajin m
Qytetarët në festë! Ky shtet prej dhjetë ditësh nuk ka asnjë rast të ri më Covid-19 Zelanda e Re po feston pasi deklaroi se koronavirusi vdekjeprurës është eleminuar në këtë shtet për herë të dytë. Zyr
A do të marrë pjesë Trump në debatin e dytë presidencial? Presidenti amerikan Donald Trump, i cili ka konfirmuar se do të marrë pjesë në debatin e ardhshëm presidencial me Joe Bi
Ibra rezulton pozitiv me covid-19 edhe në testin e dytë Futbollisti i Milan, Zlatan Ibrahimovic dje e ka bërë një test tjetër për koronavirus. Por, ai përsëri ka rezultuar p