999 rezultate për

dushani

Falë shqiptarëve së shpejti realizohet ëndërra e Stefan Dushanit Ëndrra e mbretit të Serbisë, Stefan Dushan, për të dalë në Portin e Durrësit po bëhet realitet pas rreth 660 vjetësh, po
Pse nuk u botua fotoja e Enverit me Dushanin në komunizëm?! Kjo foto e Enver Hoxhës dhe Dushan Mugoshës, që vetë Enveri ka thënë se e ka patur mik të ngushtë, nuk është publikuar n
Kush është në foto pas Ademit, Car Dushani apo Sveti Kirilli? Fotografia e mësipërme është bërë në fakultetin pedagogjik, ku Abdilaqim Ademi mori pjesë në Akademinë solemne me rastin
Kush ia vuri kryqin dhe shkopin Car Dushanit? Askush akoma s'e ka marrë vesh se kush e merementoi bustin e Car Dushanit. Një gjë është e sigurt, se busti është mer
Zgjohu: Kush po e kontrabandon Car Dushanin?! Car Dushani po kontrabandohet për herë të dytë në Shkup. Edhe sot e kësaj dite nuk dihet se kush e vendosi përmendore
Kush ia vendosi shkopin dhe kryqin Car Dushanit?! Akoma nuk ka persona zyrtarë se kush e ka thyer kryqin dhe shkopin e Car Dushanit. Shkopi dhe kryqi i statujës u thye
Car Dushanit ia kthejnë kryqin dhe shkopin Busti i Car Dushanit është merementuar dhe i është kthyer madje, edhe kryqi, edhe shkopi. Mësohet se meremetimi i pj
Serbët në veri do të ndërtojnë sheshin "Car Dushani" Drejtori për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç është shprehur se në veri të Mitrovicës do të ndërtohet së shp
'Më shumë po mbrohet statuja e Car Dushanit se jeta e shqiptarit!' Asnjë reagim nga spektri politik në Maqedoni për një nga ngjarjet më të dhimbshme të këtyre ditëve, si largimi i familje
PDSH: Ali Ahmeti përkrahu statujën e Car Dushanit dhe kryqet në Shkup Partia Demokratike Shqiptare ka dënuar veprimet e Ali Ahmetit në qeveri. Përmes kryetarit të RDSH-së, Muhamed Rustemi
Thaçi: Ali Ahmeti thotë "u tha, u bë" vetëm për statujën e Car Dushanit Partia Demokratike Shqiptare ka mbajtur mbrëmë një tubim në Dobresh të Gostivarit. Nga ky vendbanim, PDSH ka promovu
Qyteti i Shkupit kërkon të mos preket përmendorja e Car Dushanit Gazeta maqedonase “Dnevnik” shkruan sot se Qyteti i Shkupit i është drejtuar Komunës Qendër duke kërkuar që të mos ndërm
Këshilli i Komunës Qendër do të diskutojë për Car Dushanin Kryetari i komunës Qendër Andrej Zhernovski, vazhdon të deklarojë se ndërtimet pa leje do të largohen, përfshirë këtu ed
Deputeti i PDSH: Car Dushanin e mbron Gruevski Deputeti i PDSH-së, Bekim Fazliu, në seancën e sotme në Kuvendin e Maqedonisë ka theksuar se deputetët e BDI-së kanë mar
Kryetari i Komunës Qendër do t'i përgjigjet nesër Gruevskit për Car Dushanin Kreu i komunës Qendër Andrej Zhernovski në seancën e nesërme të Këshillit të Komunës pritet t’i kthejë përgjigje kryemin
Përmendorja e Car Dushanit është legale Lidhur me projektin "Shkupi 2014", Kryeministri Nikolla Gruevski është shprehur se përmendorja e Car Dushanit e vendosur
Përmendorja e Car Dushanit vërtetohet se është e paligjshme Komuna Qendër konfirmoi paligjshmërinë e përmendores së Car Dushanit dhe 11 përmendoreve të tjera, duke paralajmëruar kë
Asnjë reagim nga Prokuroria e Shkupit për Car Dushanin Pas deklaratës së djeshme të kryetarit të komunës Qendër i cili njoftoi se javën tjetër do të marrë një raport nga reviz
Javën e ardhshme mund të hiqet përmendorja e Car Dushanit Andrej Zhernovski, kryetari i komunës Qendër, gjatë një konference për shtyp ditën e djeshme njoftoi se javën që vjen do
Car Dushani, Ministria e Drejtësisë e pafuqishme Përmendorja e Car Dushanit vazhdon të qëndrojë në Sheshin e Shkupit, pasi askush nuk merr përgjegjësinë për vendosjen e