999 rezultate për

duhanpirja

Përeç të tjerash dunapirja vret dhe shikim tuaj Duhanpirja është konsideruar një nga faktorët kryesorë që shkakton sëmundje të rënda në trupin e njeriut duke ndikuar më
Studimet tregojnë se obeziteti është më i rrezikshëm se duhanpirja Në një studim të kryer së fundmi nga kërkues në Britaninë e Madhe, të dhënat tregojnë se pasojat që vijnë nga obeziteti
Studim: Obeziteti më i rrezikshëm edhe se duhanpirja Shumë studime janë bërë ndër vite rreth obezitetit, për një studim i bërë së fundmi në Britaninë e Madhe, tregon se paso
Duhanpirja, rritet numri i të prekurve nga kanceri Duhani konsiderohet si një prej shkaktarëve kryesorë të kancerit të mushkërive, por edhe sëmundjeve tjera, u tha të prem
Si ndikon duhanpirja në shfaqjen e kancerit? Më shumë se 40 lëndë kimike që shkaktojnë kancer ndodhen në tymin e cigareve. Duhani përmban substanca kancerogjene
Pse përdorimi i detergjenteve dëmton mushkëritë po aq sa duhanpirja Përdorimi i detergjenteve apo produkteve të tjera të pastrimit mund të dëmtojnë mushkëritë, po aq sa duhanpirja. Sipa
Studim: Duhanpirja ju bën më pak atraktiv Duhanpirësit mund t’i injorojnë paralajmërimet për rreziqet shëndetësore nga cigarja, duke menduar që duken më atraktiv
5 gjëra të vogla që janë vdekjeprurëse sa duhani Pirja e duhanit është një prej sjelljeve të fundit që po zhduket në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Shkala e të rrit
ALARMI! Shqipëria në zonën e kuqe për vdekjet e shkaktuara nga duhanpirja Shqipëria renditet ndër 37 vendet ku duhanpirja është shkaktari dytë më i madh i sëmundjeve dhe vdekjeve, sipas të dhëna
Duhanpirja vret rreth 20 mijë persona çdo vit në Maqedoni Pothuajse gjysma, apo 46 %, e popullsisë së Maqedonisë janë duhanpirës. Konsumues më i madh i duhanit është populla
Ja sa i kushton botës duhanpirja Si do të ish kjo botë pa duhanpirës vallë? Natyrisht që do të ish më e mirë. Njerëzit do të kishin mundësi që të ishin m
Duhanpirja, ja “kurthi” për pronarët e lokaleve Inspektoriati Shëndetësor Shtetëror ka vendosur të forcoje grupet e kontrollit duke marrë edhe nga rrethet, për të shma
Pasojat nga duhanpirja/ Ja ultimatumi i Beqajt Nga 1 janari i vitit 2018, asnjë paketë nuk do hidhet në treg e pa shoqëruar me fotot e sëmundjeve. Pra, paketat e cigar
Studim/ Duhanpirja zhduk kromozomin Y Sipas studiuesve suedezë, duhanpirja zhduk kromozomin Y. Në studimin në fjalë kanë marrë pjesë 6 mijë meshkuj madhorë të
Çdo vit në Shqipëri vdesin 3300 persona nga duhanpirja Në prag të Ditës Botërore pa Duhan, Instituti i Shëndetit Publik publikon të dhëna të larta sa i përket vdekshmërisë nga
Kanceri, studimet në një moment historik Kompania britanike "Cancer Research UK" e vlerësuar sa interesant dhe të rëndësishëm studimin më të fundit lidhur me së
Tymi i duhanit shkakton tension të gjakut te fëmijët Ekspozimi në nikotinë i joduhanpirësve ndikon në rritjen e shtypjes së gjakut, sidomos të fëmijëve prej katër deri në pe