999 rezultate për

dubai

Dubai, qendra e shtëpive lundruese më luksoze në botë (FOTO LAJM) Dubai është qendra e shtëpive luksoze që lyndrojnë në ujë. Një kompani holandeze e quajtur “NeW Living on water”, ka pr
Qiellgërvishtësja e parë rrotulluese bëhet realitet në Dubai (FOTO & VIDEO) Rezidentët e një hoteli të ri në Dubai do të kenë mundësi të shohin lindjen dhe perëndimin e diellit në ndërtesën e parë
Kopshti i Mrekullive në Dubai (VIDEO) Art mund të bëhet me çfarë do lloj materiali, varësisht nga ideja dhe aftësia e artistit për të arritur ta shfaqë në for
Aksidentoi për vdekje 11-vjeçarin, Uarda Çota bëhet gati për Dubai Uarda Çota, ndër ndër 10 femrat e liruara nga Burgu 325 falë amistisë, sot shijon lirinë pranë familjarëve. 28 vjeç
Trump vlerëson partnerët e biznesit nga Dubai (VIDEO) Presidenti i zgjedhur Donald Trump ka vlerësuar partnerët e biznesit nga Dubai në festën që organizoi në rezidencën Mar-
Maldive dhe Dubai, futbollistët "harbohen" për pushime (FOTO) Pushimet e Krishtlindjeve po shërbejnë si periudhë e mirë për futbollistët për të kaluar disa ditë relaksi. Ndër destina
Manjani në Dubai me Balilin? Përmes një statusi në Facebook, Manjani ka reaguar në lidhje me aludimet se një ministër i qeverisë Rama, disa muaj më p
Lohan haron biznesmenin, në krahët e menaxherit të saj (FOTO LAJM) Pas ndarjes nga i dashuri i saj biznesmen i cili e dhunonte, aktorja problematike Lindsay Lohan është hedhur në krahët e
Qyteti i Aladinit së shpejti realitet në Dubai Qytetit i Aladdinit , i frymëzuar nga tregimet e Aladdin dhe Sinbad ka nisur të ndërtohet në Dubai. Ky projekt është
Kjo është opera më luksoze në botë (FOTO LAJM) Dubai Opera e realizuar në formën e një “dhow”, varkë tradicionale e emirateve, godina e re multifunksionale ndodhet në
Dubai poshtë reve, pamje spektakolare të kapura nga princi Fazza (VIDEO) Princi i Dubait ka shpërndarë një video spektakolare të marrë nga ndërtesa më e lartë në botë “Burj Khalifa” ku duket ve
Lorik Cana larg futbollit shijon rritjen e djalit (FOTO LAJM) Ish-kapiteni i Kombëtares Shqiptare Lorik Cana ka vendosur tashmë t’i përkushtohet plotësisht familjes së tij. Ai u t
Turistja përdhunohet në Dubai, por rrezikon burgun Një histori që do të habiste këdo në planet, por jo arabët. Një turiste britanike kishte shkuar në Dubai për pushime.
Behgjet Pacolli sjell "Dubain" në Divjakë. Ky është investimi i çmendur në Shqipëri (FOTO & VIDEO) Behgjet Pacolli është një ndër shqiptarët më të pasur. Krahas investimeve në botë ai ka menduar të bëjë edhe një investi
10 foto që dëshmojnë se Dubai është qyteti i çudirave (FOTO LAJM) Përveçse ka ndërtesa marramendëse, Dubai ka edhe njerëz të cilët bëjnë gjëra të pazakonshme. Në 10 fotot e mësipërme
Ndërtesat më të larta në botë (FOTO LAJM) Ndërtesat më të larta në botë janë të shtrira rreth e rreth botës si për të treguar një lloj sfide mes shteteve dhe aftë
Françeska dhe Zaimina në Dubai. Me kë kanë shkuar? (FOTO LAJM) Zaimina Vasjari dhe ish banorja e “Big Brother”, Françeska Jaçe, janë arratisur për pushime në Dubai. Ende nuk dihet nës
Dubai nis ndërtimin e kullës më të lartë në botë (FOTO LAJM) Dubai ka nisur ndërtimin e qiellgërvishtëses që do të kalojë edhe lartësinë e të famshmes Burj Khalifa, që është aktuali
Dubai/ Hoteli "Xhungël" mes ndërtesave gjigande (FOTO LAJM) Imazhi që kemi krijuar për Dubain e ndërtesave të larta dhe moderne apo ishujve artificialë nuk ka asnjë lidhje me xhung
Indiani 62-vjeçar fitoi 1 milion USD pasi i mbijetoi avionit në flakë në Dubai Indiani Mohammad Abdul Basheer Khadar, 62 vjeç, është quajtur si njeriu më me fat në botë. Ai i shpëtoi mrekullisht