999 rezultate për

druri

Tregjet e huaja i duan punimet e drurit Produktet e drurit kanë tërhequr vëmendjen kur ato janë prezantuar në panairet e rajonit dhe Evropës. Duket se tregjet e
Ndërtesa më e madhe prej druri në botë (FOTO-LAJM) Ajo përballoi lëkundjet e tokës për më shumë se 150 vjet dhe ende kjo kishë spektakolare mbetet struktura më e lartë pre
I pret rrugën, e sulmon me shkop druri Një incident vetëm me dëmtime materiale, ka ndodhur në orët e vona të së enjtes. Sipas Policisë, të enjten në ora 23, n
Vdes shpikësi i “mouse”-t Ndërron jetë në moshën 88 vjecare shpikësi i “mouse”-t të kompjuterit, Doug Engelbart i cili be i famshem ne gjithe bote
Ora mahnitëse prej druri (FOTO-LAJM) Në shikim të parë, këto orë të lezetshme duken si ato që ideohen nga ana e prodhuesve të mëdhenj zvicerane por në fakt a
Topalli harxhon miliona për dhurata për miqtë Në fund të mandatit të saj të dytë, kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli po tregohet dorëlëshuar në lidhje me shpenzime
Panairi i mobilerisë, Berisha premton mbështetje për industrinë e drurit Kryeministri Berisha premtoi sot mbështetje për nxitjen e industrisë së drurit dhe përpunimit të tij. Në çeljen e panair
Të shtëna në Zvicër, pesë të vrarë Të paktën pesë persona kanë mbetur të vrarë gjatë të shtënave që janë regjistruar në një fabrike të prodhimit të drurit
Ura 1 mijë vjeçare prej druri që mban në lëvizje Kinën moderne (FOTO-LAJM) Edhe pse ajo është ndërtuar rreth 1 mijë vjet më parë ura e drurit me hark që shikoni në fotot më lartë dëshmon aftësitë
Ministrat e BDI-së bojkotojnë "Ditën e Drurit" Për dallim nga vitete e kaluara sot asnjë ministër i BDI-së nuk i është bashkangjitur kolegëve të tyre nga VMRO DPMNE pë
"Dita e Drurit", sot mbillen 3.2 milionë fidanë Në Maqedoni, me rastin e Ditës së Drurit dhe motos "Dita e Drurit, mbill të ardhmen tënde", po mbillen 3,2 milion fidane
Digjet punishtja e drurit,një i plagosur (VIDEO AMATORE) Një zjarr i fuqishëm shpërtheu rreth orës 10:00 në një punishte druri në zonën e Porcelanit, pak metra larg rrugës kryes
Tiranë, zjarr në një punishte druri Një zjarr ka përfshirë një punishte druri në kryeqytet. Ngjarja është shënuar në afërsi të kryqëzimit Porcelan-Kinostudi
Kriza ekonomike, mbyllen dy fabrika në Gjirokastër Dy fabrika me rreth 300 punëtorë janë mbyllur në qytetin e Gjirokastrës pasi porositësi i tyre nga Greqia ka shkëputur k
iPod i ri në formën e bririt të artë alpin Formatet për iPod Apple vijnë në të gjitha format dhe madhësitë. Por edhe pas Bang dhe Olufsen të dizenjimit të biçikle
Paguan për iPad, fiton një copë druri Duke synuar të paguajë një shumë më të vogël për një iPad, një 22-vjeçare ka blerë një "iPad" të gdhendur në dru. As