999 rezultate për

druri

MAQEDONI/ Lokalet të mos punojnë pas orës 18! Në qendër hapen kioska druri për shitjen e pijeve (VIDEO) Objektet hotelierike janë rrezik serioz për përhapje të koronavirusit, prandaj e kufizuam orarin e tyre të punës deri në
Sherr tragjik mes shqiptarëve në burgun grek, plagoset rëndë 30-vjeçari Pesë të dënuar shqiptarë ka nisur një përleshje të ashpër në burgun grek, Domukou. Ata janë rrahur me shkopa druri dh
Përfshihet nga flakët xhamia historike në Turqi Xhamia historike në Stamboll është përfshirë nga flakët. Mediat turke shkruajnë se xhamia Vanikoy gjendet në pjesën azia
Arkivolet e drurit njëri pas tjetrit, pamjet e dhimbshme nga varret masive në SHBA Pamje shokuese vijnë nga SHBA, ku të vdekurit nga koronavirusi po grumbullohen në varre masive në ishullin Hart, në skaj
Receta e vërtetë e ballakumeve të Elbasanit dhe sekreti i shijes së tyre Ka një shprehje popullore të vjetër elbasanase: “Pse Ballakumet janë të shijshme? Sepse bahen te shalët e grave”… Për
Kjo është kulla prej druri më e lartë që keni parë ndonjëherë I rrethuar nga fushat e fshatarëve dhe me një popullësi prej më pak se 10,000 njerëzish, qyteti norvegjez i Brumundal mu
Shtëpitë piktoreske të qyteteve gjermane (FOTO LAJM) Gjermania krenohet me rreth dy milionë shtëpi historike. Ato janë të ndërtuara me strukturë me një kornizë të drurit që
Po ndiznin sobën e drurit me benzinë, shpërthen bidoni e digjen 3 shtetas në lokal Një incident që mund të kishte fat tragjik ka ndodhur minuta më parë në Gramsh. Tre persona kanë mbetur të plagosur
Urat më të frikshme në botë (FOTO LAJM) Nëse keni frikë nga lartësitë do të ishte më mirë që të ktheheni sesa të vazhdoni udhëtimin dhe të kaloni në një urë që
Si tentuan kosovarët t’i futin 130 kg lëndë narkotike në dyertë e drurit deri në Zvicër? Tre persona po akuzohen se kanë organizuar transportimin e 130 kg drogë nga Kosova për në Zvicër Dyert e reja po shka
E humbur mes pyjeve, kjo ndërtesë shitet për 161,000 dollarë (FOTO LAJM) Një kasolle mahnitëse e shkëputur plotësisht nga civilizimi në mes të Dorset në pyjet më të thella është në treg për 161
Shqiptari vret gruan me shkop në Austri Një 32-vjeçar nga Kosova e ka vrarë gruan e tij me një shkop druri në Vjenë. 32-vjeçari e vrau gruan e tij pasditen e
Jo vetëm "koka", kartelet meksikane po trafikontë drurin e veçantë Një kartel i ri brutal meksikan i drogës po masakron fshatarët ndërsa po tenton të ndërtojë biznesin e tij në një luftë
Një dorë druri, çfarë fshihet pas përshëndetjes të mbretëreshës Elizabeth (FOTO LAJM) Simboli i përshëndetjes me dorë e shoqëron mbretëreshën Elizabeth II prej dekadash, por nëse monarkes britanike 92-vjeça
Hajdutët pendohen keq nga "druri" që u dhanë këta të moshuar (VIDEO) Një çift i moshuar ka arritur t’i mposhtë hajnat, të cilit po i sulmonin ata me thika të gjata. Kjo video e tyre ësht
Persona të maskuar në Hong Kong sulmojnë me shkopinj druri udhëtarët në tren, 45 të plagosur (VIDEO) Disa persona të maskuar dhe të armatosur me shkopinj druri kanë sulmuar një stacion treni në Hong Kong, ku për pasojë 45
Druri online, si do t'i bëjë zap Rama portalet që nuk i binden Dy projektligjet kyçe të së ashtuquajturës “paketa antishpifje” e qeverisë Rama e vendosin median në internet nën polici
Habit pretendenti për postin e kryeministrit britanik: Çlodhem kur kutitë e verës i kthej në autobusë! Boris Johnson, pretendenti për postin e kryeministrit britanik, zbuloi se një nga hobet e tij ishte ”prodhimi” i autobus
Festivali i gjarprit në Itali (FOTO LAJM) Çdo vit njerëzit në Cocullo, një qytet i vogël mesjetar në rajonin Abruzzo të Italisë, zbukurojnë një statujë prej druri
Hashimi ndryshon mendim për kufijtë pas drurit në Berlin Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një intervistë për të përditshmen gjermane “Der Spiegel”, ka folur rreth Samitit t