999 rezultate për

droni

Kina zbulon “shpatën e mprehtë”, dronin e padukshëm që mund të bartë deri në dy ton bomba (VIDEO) Kina ka prezantuar armën e saj të padukshme, dronin e quajtur “shpata e mprehtë” që mund të bartë deri në dy ton bomba.
Droni ambulancë që mund t’ju shpëtojë jetën (VIDEO) Në disa zona rurale, njerëzit mund të rrinë e të presin me orë për ndihmën mjekësore. Por një dron i ri ambulancë , i
Arsyet përse duhet të qëndroni këmbëzbathur në shtëpi! Nëse prindërit tuaj apo partneri ju kritikon sepse pëlqeni të ecni këmbëzbathur në shtëpi, sot do ju njohim me disa “sek
Trump: Kina ta mbajë dronin që na e vodhi Presidenti i sapo zgjedhur i SHBA-ve, Donald Trump, ka thënë dje se SHBA-ja duhet ta lërë Kinën që ta mbajë dronin nënuj
Lufta për mbijetesë/ Droni kap pamjet e një tufë Orkash duke gjuajtur një peshkaqen (VIDEO) Një grup Orkash që në fakt janë një lloj delfini dhe jo balena, u pikasën nga dron teksa po sulmonin një peshkaqen në br
Pas akuzave të SHBA-ve për vjedhje, reagon Kina për kapjen e dronit nënujor Kina akuzoi SHBA-të se kanë ekzagjeruar kapjen e një mjeti nënujor të marinës amerikane në ujërat ndërkombëtare në Deti
Trump akuzon Kinën se ka vjedhur dronin amerikan në ujërat ndërkombëtare Presidenti i zgjedhur i Amerikës, Donald Trump ka akuzuar Kinën për “vjedhjen”e dronit nënujor të marinës amerikane, i
Anija luftarake kineze sekuestron dronin nënujor të SHBA-ve, protestojnë amerikanët Një anije luftarake e flotës detare kineze ka pikasur dhe sekuestruar një dron nënujor të lëshuar nga një anije amerikan
Pengmarrje në Paris/ Policia banorëve: Qëndroni larg! (FOTO & VIDEO) Shtatë persona janë marrë peng sot në zyrën e një agjencie udhëtimesh në Paris të Francës, nga një person i armatosur, r
Ky është droni që SHBA-të investuan 40 000 dollarë (FOTO LAJM & VIDEO) Foracat Ushtarake Amerikanë po përdorin një minidron i cili i ndihmon ata të jenë më efikas në luftë. Ky dron peshon
Ja kush janë autorët e dronit që fluturoi mbi kokën e Ramës (VIDEO) Tashmë janë zbuluar se kush janë autorët që u morën me dronin ndaj Edi Ramës. Në një video te publikuar nga "jetaoshq
Pankartë me mesazh për Ramën. Shikoni si vrapojnë gardistët për të gjetur dronin (VIDEO) Pas dronit të ngritur sot me një mesazh të qartë për kryeministrin Rama, tashmë janë zbardhur edhe pamjet ku gardistët v
"Bunk'Art2"/ Të përndjekurit ngrejnë dronin kundër Ramës: Kërko falje për vrasjen e Havzi Nelës Gjatë paradites së sotme u inaugurua muzeu “Bunk’Art2” pranë ambienteve të Ministrisë së Brendshme. Por një incident
Rooney e tepron me pijen, shfaqet i dehur në një martesë (FOTO) Wayne Rooney vijon skandalet në Angli, teksa gjatë grumbullimit me Anglinë, nuk ka mundur ta përmbajë veten me pijen duk
Ky është droni kinez që po sfidon SHBA-të (VIDEO) Kina pretendon se teknologjia e saj është më e përparuar se ajo e SHBA-ve. Së fundmi ajo ka prezantuar dronin më të
Ja rrënojat në Itali pas tërmetit, pamje nga droni (VIDEO & FOTO LAJM) Termeti që goditi Italinë mëngjesin e së dielës, ka shkatërruar qytetin antik, duke bërë që të shemben disa ndërtesa dhe
Keni uri? Qëndroni larg kalorive, hani banane Bananet janë të pasura me niseshten rezistente, një karbohidrat i shëndetshëm që ju mban të ngopur për një kohë të gjatë
Ja përse nuk duhet kurrsesi të qëndroni këmbë mbi këmbë Shumë njerëz preferojnë të kalojnë një këmbë mbi tjetrën, por thuajse askush nuk i di pasojat serioze që ky pozicion i s
Irani ndërton "dronin vetëvrasës" Irani ka ndërtuar dronin "Saegeh"(rrufe), me rreze veprimi prej 1.000 kilometra, që mund të shfrytëzohet për vëzhgime p
Droni shqiptar i Beogradit mbush "2 vjeç", ja çfarë ndodhi atë natë (VIDEO) 14 tetori është një datë që nuk do të harrohet lehtë nga shqiptarët për shkak se në këtë ditë, fiks dy vite më parë në B