999 rezultate për

droni

E dini se çfarë ndodh me trupin kur qëndroni pa ngrënë? Zbulimi është befasues A e keni pyetur ndonjëherë veten se çfarë do t’i ndodhte organizmit tonë nëse do të ndalonim së ngrëni për disa ditë? Pa
Mos qëndroni zgjuar deri vonë. Ja ç’probleme sjell Ata që flenë vonë mund ta paguajnë një ‘çmim’ kur është fjala për shëndetin dhe jetëgjatësinë e tyre. Personat të cilët
Ambasadori rus në Maqedoni: Qëndroni neutral në NATO për të shmangur vijën e zjarrit Ambasadori i Rusisë në Shkup, Oleg Scherbakka folur në lidhje me hyrjen e Maqedonisë në NATO, duke e cilësuar këtë të fu
Kush ishte droni sekret që vëzhgoi arrestimin e Gjuriçit Në një kohë kur Marko Djuriç, drejtori i Zyrës së Policisë së Kosovës u arrestua në Kosovë (26 mars) dhe kur shteti i la
Vjen arma më e re me lazer (VIDEO) Dronët janë një faktor në rritje në fushën e betejës. Kompania e armatimeve Raytheon po punon në disa sisteme për të sh
Joga për ekuilibër fizik dhe emocional: pozita në një këmbë Është ky ushtrim i shkëlqyeshëm dhe praktikohet në secilin stil të jogës. Ky variacion në një këmbë (Eka Pada Uttanasana
Rusia prezantoi nëndetësen e pakapshme, SHBA prezanton Gjahtarin Shtetet e Bashkuara janë të vendosura që të ruajnë avantazhin që kanë ndaj rivalëve ushtarakë edhe kur bëhet fjalë për f
Foto fantastike të kapura nga droni (FOTO LAJM) Disa njerëz mendojnë se kamerat e rregullta nuk janë të mjaftueshme për ta dhe ata po përpiqen të bëjnë fotografi edhe m
Ndërtohet droni që mund të mbajë mbi 200 kilogram ngarkesë (VIDEO) Boeing ka zbuluar një dron gjigant që është në gjendje të ngrejë një ngarkesë prej 226 kilogramëve. Duke e quajtur at
Mos qëndroni kurrë vetëm, rrezikoheni nga kjo sëmundje Hulumtuesit britanik kanë shikuar të dhënat e afro 200 mijë personave të vetmuar, dhe kanë zbuluar se 29 për qind e tyre
Droni shpëton dy notarë australianë nga mbytja Një avion i telekomanduar është përdorur për të shpëtuar dy notarë në një plazh deti në Australi. Ky është rasti i pa
Shpendi dhe Qëndroni nuk marrin pjesë në tubimin e Albin Kurtit Albin Kurti i ka mbledhur anëtarët e degëve dhe strukturat e Lëvizjes Vetëvendosje për të prezantuar platformën e tij. N
Qëndroni larg sheqerit Sheqeri i kallam sheqerit dhe sheqeri i panxharit, janë të njëjtë. Ndryshimi ndërmjet të dyjave është se njëri është në
8 mijë automjete qëndronin të paregjistruara Ministri i Drejtësisë, Flamur Sefaj ka theksuar se vendimi për regjistrimin e të gjitha llojeve të veturave, pa paguar g
5 mënyra se si të mbroni shëndetin tuaj në punë Të gjithë mund të mendojnë se të punuarit në një zyrë, mund të jetë një punë e rehatshme dhe pa shumë lodhje, por të qën
ISIS publikon kërcënim në shqip: Qëndroni larg prej këtej pasi do të sulmojmë Organizata terroriste ISIS, në kanalin e saj në gjuhën shqipe, ka shpërndarë edhe një kërcënim të radhës, duke i lutur m
Pamje nga droni: Kjo është situata alarmante në Fier (VIDEO) Mijëra hektarë tokë janë nën ujë në këto momente në Fier dhe Vlorë, ndërsa janë me dhjetra të larguarit nga shtëpitë nën
Ja pse nuk duhet të qëndroni në shtrat kur jeni me grip Kur ju bie gripi, ndonjëherë ju duket se gjëja më e mirë për të bërë është të qëndroni në shtrat. Por, çfarë nëse do
Përsëritet droni i Beogradit, ndodh edhe në Bosnje Ashtu si në Beograd para tre vitesh, kur në ndeshjen mes Serbisë dhe Shqipërisë mbi stadium u shfaq flamuri i “Shqipëris
10 ushtrime për të qenë i lumtur çdo ditë të jetës tuaj Ka nga ata njerëz që besojnë se është luks ose fat të përjetosh secilin prej 10 ushtrimeve të lumturisë. Lumturia kon