999 rezultate për

dritare

Rudina Xhunga: “U mbyll një derë, u hap një dritare” (VIDEO) Rudina Xhunga, e ftuar mbrëmjen e së premtes në emisionin "Oktapod" të Turjan Hyskës, ka folur për herë të parë për emis
Çfarë ka të veçantë kjo ndërtesë? (FOTO LAJM) Kjo është një ndërtesë e cila në një pjesë të saj mbart një detaj që e bën atë të jetë e dallueshme për arkitekturën e p
Vogëlushi shëtit jashtë dritares së katit të tetë (VIDEO) Fëmijëria është dhe mosha ku prindërit duhet të kenë një kujdes të veçantë për të ruajtur shëndetin dhe mirëqenien e tyr
12 këshilla si ta freskoni dhomën pa patur kondicioner I nxehti i madh që ka kapluar rajonin e Ballkanit ditët e fundit ka sjellë jo pak shqetësime te njerëzit, të cilët po gj
Mënyra e veçantë që përdor ky baba për të zgjuar vajzën e tij 5 vjeçare (VIDEO) Zgjimi i fëmijëve në mëngjes është një shqetësim për shumë prindër. David Meyer nga Marina e Kalifornisë, është një baba
Ja si e pëson ky djalosh (VIDEO) Fëmijët shpesh janë të prirur që të bëjnë veprime në kundërshtim me ato që ju thonë prindërit. Ato bëhen shkaktarë të sh
Njeriu që ushqen ariun në dritaren e shtëpisë së tij (VIDEO) Kemi parë që te dritarja e shtëpisë të afrohet dhe kërkojë ushqip macja, qeni, delja, pula ... por ariu? Edhe kjo ka ndo
Policët e pezulluar: Nuk e pamë Stresin kur iku nga zyrat Efektivët e rajonit nga ku u largua Arkimed Lushaj janë shprehur se nuk e kanë parë momentin kur ka ndodhur arratisja. S
Në dritaret e një xhamie në Austri vizatohen kryqe naziste Në dritaret dhe derën e një xhamie në kryeqytetin austriak, Vjenë, persona të panjohur kanë vizatuar kryqe me simbole na
75 vjeçarja denoncon në polici pasi e dhunojnë dhe grabisin Një 75 vjeçare është dhunuar nga dy të rinj dhe më pas i kanë grabitur floririn që kishte. E moshuara i ka denoncuar në
Sterling nuk rinovon me Liverpool, Reali në dritare Real Madrid nuk heq dorë nga pista që të çon te Raheem Sterling. Lajmi jepet sot nga gazeta angelze "Mirror", sipas së c
Për një ditë bota na pa në dritaren më të ndriçuar të saj Për një ditë Shqipëria dhe kombi shqiptar kanë arsye të jenë më shumë kren
Grubi: Nuk ka integrim në BE me gjyqsor të padrejtë Në seancën e sotme të Komisionit për çështje evropiane pranë Kuvendit të Maqedonisë u shqyrtua raporti i Sekretariatit p
Lë dritaren e dhomës hapur, gjen në shtrat folenë me 5 mijë grerëza Ka mjaftuar që një dritare të ketë qënë e hapur për një kohë të gjatë, që të ndërtohej një fole me 5 mijë grerëza. Një p
Kalimtarët shpëtojnë fëmijën që bie nga dritarja (VIDEO-FOTO) Një ngjarje e rrallë është regjistruar në Kinë ku një kalimtar shpëton një bebe, që ra nga dritarja e katit të dytë. Beb
Vidhen dritaret e gjimnazit të Tetovës Në gjimnazin "Kiril Pejçinoviç" janë vjedhur disa nga dritaret e shkollës. Bëhet me dije se hajduti ka vjedhur dritar
Bunkeri i transformuar në shtëpi luksoze (FOTO-LAJM) Një bunker i Luftës së Dytë Botërore në Britaninë e Madhe, pa dritare dhe me mure 1.2 metra të gjerë është shndërruar në
Njeriu-merimangë kandidon në zgjedhjet e Indisë (VIDEO - LAJM) Harrojeni fushatën derë më derë. Tanimë në Indi dikush ka nisur fushatën dritare më dritare. Gauvar Sharma është nj
Rama "pastron" dritaret e zyrës Punonjësit e mirëmbajtjes kanë filluar pastrimin e dritareve të godinës së Kryeministrisë. Dy dritaret e para të zgjedhu
Dyert e dritaret të komplesit Jon dërgohen në shkollat e Vlorës Dyertë dhe dritaret e kompleksit “Jon” mund të shkojne per shkollat dhe kopshtet e Vlores. Vendimi eshte marre mes Inspe