999 rezultate për

dritare

LG prezanton televizorin vetëm 2.6 mm të hollë (VIDEO) LG ka zbuluar një sërë pajisjesh për t’i bërë shtëpitë “smart” edhe më të zgjuara këtë të mërkurë në “CES 2017”, Las Veg
Shpërthim me granatë dore në Pejë Një granatë dore ka shpërthyer në Pejë në oborrin e një shtëpie. Sipas policisë si pasojë e shpërthimit janë dëmtuar
Gazetari amerikan paralajmëron një luftë të karteleve të drogës në Shqipëri Michel Marizco është një gazetar investigativ amerikan, i specializuar në marrëdhëniet mes SHBA dhe Amerikës Latine, spe
E moshuara sfidon vdekjen për të larë dritaret Mo Kam Tai është një 76 vjeçare e cila është fotografuar teksa shihet duke pastruar xhamat katin e pestë e një ndërtese.
Zbulim/ Dritaret që pastrohen vetë Xhami i quajtur SunClean, i prodhuar nga firma amerikane PPG i është afruar shumë. Ky lloj xhami ka një veshje prej t
Flini me dritaren hapur, ja çfarë ndodh në trupin tuaj Ashley Grossman, doktoreshë dhe shkencëtare në Universitetit të Oxford’it ka propozuar një ide të re se si mund të humb
A e dini pse dritaret e aeroplanëve janë gjithmonë në formë rrethi? Dritaret, në shumicën e shtëpive janë këndore, kryesisht drejtkëndëshe, katrore e trekëndëshe. I njëjti model është
SolarWindow prezanton panelet diellore që mund të përdoren edhe si dritare SolarWindow sapo ka prezantuar panelet më të reja diellore të cilët janë të aftë të prodhojnë 50 herë më shumë energji s
Tentojnë të vjedhin, arrestohen 3 të dyshuar Mbrëmë pas mesnate, policia e Kosovës ka arrestuar tre shetas të dyshuar, të cilët kanë tentuar të vjedhin një banesë.
Thyhen dritaret e Ministrisë së Drejtësisë në Shkup (VIDEO) Protestuesit e Revolucionit Laraman gjatë protestës së djeshme kanë ardhur nga Qeveria te Ministria e Drejtësisë, ku me
Ja përse nuk duhet ti hapni dritaret në mëngjes Ajri kohët e fundit është ndotur më shumë secc duhet, shpesh secili nga ne mund ta ketë ndier mungesën e theksuar të ajr
Si të shpëtoni nëse bini me makinë në ujë Aksidentet automobilistike janë dhe shkaku më i shpeshtë i vdekjes së shumë personave në botë. Sipas raporteve të ndrysh
Puls - Dhuro një libër, hap një dritare "Puls" quhet projekti më i ri i cili synon të mbledhë sa më tepër libra për të mbushur bibliotekat e shkollave 9-vjeçare
Peza "ngre zërin" ndaj Bashës: Pallati është afër dritares së Kadaresë (FOTO) Deputeti socialist Alfred Peza, në një deklaratë për mediat është ndalur sot tek kreu i PD, Lulzim Basha, duke i kërkuar
Ja çfarë ndodh nëse i nxirrni këmbët jashtë makinës (VIDEO) Gjatë udhëtimit nuk duhet që ti nxirrni këmbët jashtë dritares së makinës. Nëse po shijoni freskimin e këmbëve jashtë dr
Rudina Xhunga: “U mbyll një derë, u hap një dritare” (VIDEO) Rudina Xhunga, e ftuar mbrëmjen e së premtes në emisionin "Oktapod" të Turjan Hyskës, ka folur për herë të parë për emis
Çfarë ka të veçantë kjo ndërtesë? (FOTO LAJM) Kjo është një ndërtesë e cila në një pjesë të saj mbart një detaj që e bën atë të jetë e dallueshme për arkitekturën e p
Vogëlushi shëtit jashtë dritares së katit të tetë (VIDEO) Fëmijëria është dhe mosha ku prindërit duhet të kenë një kujdes të veçantë për të ruajtur shëndetin dhe mirëqenien e tyr
12 këshilla si ta freskoni dhomën pa patur kondicioner I nxehti i madh që ka kapluar rajonin e Ballkanit ditët e fundit ka sjellë jo pak shqetësime te njerëzit, të cilët po gj
Mënyra e veçantë që përdor ky baba për të zgjuar vajzën e tij 5 vjeçare (VIDEO) Zgjimi i fëmijëve në mëngjes është një shqetësim për shumë prindër. David Meyer nga Marina e Kalifornisë, është një baba