999 rezultate për

dritare

Zbulohet arsyeja pse dritaret në aeroplane janë të rrumbullakëta Në shumicën e shtëpive dritaret janë katrore, drejtkëndëshe por mund të jenë edhe trekëndore. I njëjti rregull është
Procedura të reja për lejet kur rregullon çatinë, fasadat, dritaret Çdo subjekt, i cili kërkon të pajiset me leje apo të paraqesë deklaratë paraprake për kryerje punimesh, është i detyruar
Ekselentin nga Tirana e vranë me 3 plumba në SHBA, fjalët e ndjera të familjarëve Një tragjedi e rëndë ka goditur familjen Mukaj në Tirane, ku para disa ditësh djali i tyre Merlos Mukaj 21-vjec, student
HISTORIA/ Shoqja tregon telefonatën e fundit para se ta vriste bashkëshorti Migena Këllezi, vajza nga Elbasani, e cila u vra nga bashkëshorti dy javë më parë, i është bërë përcjellja për në banesë
Zbulohet arsyeja pse dritaret në aeroplane janë të rrumbullakëta Në shumicën e shtëpive dritaret janë katrore, drejtkëndëshe por mund të jenë edhe trekëndore. I njëjti rregull është
Hyri për të vjedhur,"skifteri" ngec në dritare për 5 orë (FOTO LAJM) Një hajdut u bë objekt tallje në rrjetet sociale pasi gjatë një vjedhje të dështuar në një fast food u kap nga policia n
Tensione në fushatë, sulmohet shtabi i LSDM-së në Butel (FOTO LAJM) Shtabi zgjedhor i LSDM-së në Butel mbrëm është thyer nga disa persona të panjohur, njoftuan sot nga partia. Sipas inf
Ky veprim që bëni sapo hyni në makinë ju rrezikon seriozisht jetën A e dini se klima mund të shkaktojë probleme serioze në shëndet? Shumica nga ne kërkojmë një hije kur e parkojmë vetu
Zbulohet arsyeja pse dritaret në aeroplane janë të rrumbullakëta Në shumicën e shtëpive dritaret janë katrore, drejtkëndëshe por mund të jenë edhe trekëndore. I njëjti rregull është
Policia vonohet 40 minuta, njerëzit dalin nga dritaret e autobusit Një denoncim për vjedhje celulari në Tiranë ka bllokuar jo për pak por për gati 40 minuta pasagjerët në një autobus të I
Qytetarët e Prishtinës të mbyllin dritaret e shtëpive sot , kjo është arsyeja Sot, më 6 qershor, fillon dezinsektimi hapësinor faza e tretë në Komunën e Prishtinës. Kjo ditë është zgjedhur pas t
Shqiptari rrëfen tmerrin në Londër: Njerëzit vareshin me çarçaf Zjarri masiv që përfshiu kullën rezidenciale “Grenfell” ku banonin gati 600 persona ka tronditur botën. Ndërkohë fla
"Si në 11 shtator", njerëzit hidhen nga dritarja për ti shpëtuar flakëve Ngjarja e rëndë që ka ndodhur në Londër në mesnatë ka tronditur mbarë opinion publik duke e theksuar si e ngjashme me ng
KUJDES! Mos e bëni këtë kur jeni në makinë sepse mund të humbisni jetën Shumica nga ne kërkojmë një hije kur e parkojmë makinën. Gjatë kohës kur makina gjendet nën hije makina mund të grumbull
A i dini funksionet e këtyre butonave? Butonat nga F1 në F12, të vendosura në rreshtin e lartë të tastierës së kompjuterit - nuk janë aty për t’u mbuluar nga
Sherr mes Ledion Liços dhe Rudina Xhungës: "TCH të përcolli për në dritaren e fundit!" (FOTO LAJM) Moderatori i "The Voice of Albania" ka reaguar publikisht kundër një shkrimi të botuar në portalin "dritare.net" të gaze
2.3 ton drogë në Ankona, habit shqiptari: Prisja materiale ndërtimi 49-vjeçari shqiptar Ismet Kullolli, rezident në Montemarciano, në Ankona ka deklaruar se nuk ka asnjë lidhje me drogën q
Zbulohet shtëpia shqiptare në 100 denarë (FOTO LAJM) Ndërkohë që në Maqedoni po vazhdon që Platforma Shqiptare për vendosjen e gjuhës shqip si gjuhë zyrtare, "Tetova sot" ka
Blendi Fevziu rrëfen "fiksimin" për deputeten: I rrija poshtë dritares... (FOTO LAJM) Mbrëmjen e kaluar emisioni “Opinion” i Blendi Fevziut është fokusuar mbi gratë e pushtetshme në politike dhe pikërisht g
Rikthehen në qarkullim pas 4 vitesh treni në Aleppo Burra, gra dhe fëmijë u rreshtuan pranë dritareve të trenit që kishte më se 4 vjet që nuk qarkullonte në Siri. Pas më