999 rezultate për

dritare

Jetëgjati nuk bëhet jetëshkurtër, djemve i bie dritarja nga lart (VIDEO) Një ngjarje e rëndë është parandaluar në një kafe të Shangait, por siç thotë edhe shprehja, jetëgjati nuk bëhet jetëshku
U hodhën të panikosur nga dritaret, 70 persona humbin jetën pas shpërthimit në tren Të paktën 70 persona kanë mbetur të vrarë pasi disa bombula gazi kanë shpërthyer në flakë në një tren në Pakistan. Nj
I çmendur nga dashuria, adoleshenti ngjitet gjysmë i zhveshur në murin e burgut për të takuar ish-të dashurën Një adoleshent gjerman, i dashuruar marrëzisht, e tejkaloi Romeon e Shekspirit duke iu ngjitur murit të një burgu femras
Njihuni me shtëpinë 25 mijë euroshe, e ndërtuar brenda ditës Kompania holandeze e ndërtimit dhe mobilimit “Fiction Factory”, e cila operon që prej vitit 1989, ka vënë në jetë një pr
Mësuesja ra nga kati i dytë teksa pastronte dritaret, si e përkujtojnë nxënësit dhe kolegët Dy ditë më parë në Fier humbi jetën mësuesja Roza Deliu, 50-vjeç. Mësuesja humbi jetën tragjikisht dy ditë më parë, t
Fëmija dyvjeçar mbyt aksidentalisht nënën e vet Një nënë e re në Bjellorusi ndërroi jetë menjëherë pas ditëlindjes së 21-të nga mbytja e shkaktuar nga një dritare lëviz
Pse dyert e dritaret janë investim? Vera u mbyll dhe me dimrin në prag, shumë mendojnë për izolimin e duhur, ruajtjen e ngrohjes në shtëpi, kursimin me fatu
Erion Braçe sulmon Veliajn: Shikoni ç'bëhet poshtë dritares sime, ndërtuesit na morën edhe trotuarin (VIDEO) Zv.Kryeministri Erjon Braçe është zgjuar nën zhurmën e mjeteve të rënda që punojnë poshtë dritares së tij për të ngritur
Vazhdojnë përplasjet te Teatri Kombëtar, qytetarët mësyjnë nga dritaret (FOTO LAJM) Ditën e sotme, forca të shumta policie kanë rrethuar Teatrin Kombëtar teksa filloi zbrazja e tij. Menjëherë, artistë e q
Shoferi i Rang Rover me targa policie nxjerr këmbën në dritare Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një denoncim të qytetarit të tij dixhital përmes një fotoje ku duket një maki
Po bënin seks në dritare, çifti bie nga kati i 9 i pallatit në Rusi Një grua ka humbur jetën pasi ka rënë nga kati i nëntë i një ndërtese, ndërsa po kryente marrëdhënie seksuale me partner
5 rregulla të arta për një shtëpi të freskët në verë Ja disa këshilla te vlefshme dhe rregulla qe duhen zbatuar qe shtëpia juaj te jete me e freskët. 1-Mbyllni perdet, gr
Mbani dritaret mbyllur, nga neser nis dizinsektimi hapsinor në Fushë-Kosovë Me datë 26.06.2019 ( e mërkurë) duke filluar nga ora 20 h, do të filloi Dezinsektimi hapësinor – faza e parë në qytetin
EMRI/ Kush ishte "spider man-i" që mori vëmendje maksimale gjatë protestës Pak pasi filloi protesta e djeshme, një person hipi në ballkonin e Kuvendi duke "vjedhur" të gjithë vëmendjen e protestu
Protesta e opozitës, çifti shfaqet nudo në dritare (VIDEO +18) Protesta e të shtunës përveç protestuesve në rrugë, i ngjalli interes dhe një çifti në një nga hotelet e Tiranës. At
Berati i "Një mbi një dritareve" ka pritur 20 mijë turistë nga Janari 2019 I njohur si qyteti i një mbi një dritareve , Berati është një qytet unik në listën e pasurive të trashëgimisë botërore t
Momenti kur gruaja del në dritare për t'u hedhur (VIDEO) Një grua para pak minutave ka kërcyer nga një largësi e madhe në qytetin e Ferizajt. Dyshohet se gruaja ka tentuar që të
Ka një arsye pse dritaret në avionë kanë këtë formë Në shumicën e shtëpive dritaret janë katrore, drejtkëndëshe por mund të jenë edhe trekëndore. I njëjti rregull është
Mënyrat sesi mund të shpëtohen miliona zogj shtegtues çdo vit (FOTO LAJM Qindra miliona zogj vdesin nga goditjet e xhamit çdo vit. Gjatë sezonit të migrimit, zogjtë përballen me një rrezik më
S'ka tualete publike, një person urinon para ndërtesës të bashkisë Kryeqyteti i Kosovës vazhdon të përballet me mungesë të WC-ve publike. Gjethet e pranverës nuk ia mbuluan pamjen një