999 rezultate për

drejtua

Suarez mund të dënohet për fyerjet drejtuar Evra Luis Suarez mund të dënohet pasi sipas një gazetari që punon në Canal Plus ai ka përdorur fjalë të këqija drejtuar mbroj
Në të ardhmen, jashtë Italisë Trajneri i Napolit synon një klub të madh pasi të ketë përmbushur misionin e tij me “axurrët”: Kam përvojë për të drejtu
Ka ardhur koha të rikthehem Marcello Lippi është gati t'i kthehet punës së trajnerit, pas pauzës që bëri, pasi e përfundoi eksperiencën e dytë me Ko
Obama kundër Palestinës Presidenti amerikan, Barack Obama, është kundër krijimit dhe njohjes së shtetit palestinez. Tentativën e autoriteteve pa
Me makinë kundër shtëpisë së rivales në adresën e gabuar Një femër ka menduar të hakmerret ndaj rivales së saj në dashuri duke drejtuar makinën në shtëpinë e kësaj të fundit, po
Filmi i drejtuar nga Madonna, në Festivalin e Venecias Filmi i Madonna-s do të shfaqet premierë këtë vit në Festivalin e Filmit në Venecia. Filmi “W.E” - i cili trajton rom
Ferguson dëbon gazetarin nga salla e konferencave Trajneri i Manchester United, Ferguson, në një konferencë të mbajtur në fund të një seancës stërvitore, ka shmangur në m
Roma, e frikësuar nga tërmeti i parashikuar për nesër Nëse turistët e gjejnë Romën jashtëzakonisht të qetë ditën e nesërme, arsyeja mund të jetë fakti se mijëra vendas janë l
Topi: Votoni për dinjitetin dhe prestigjin tuaj Kreu i shtetit Bamir Topi i shoqëruar nga zonja e parë Teuta Topi dhe dy vajzat e tij i janë drejtuar qëndrës së votimit
Berisha: Ishmi qendër e turizmit Kryetari i Partisë Demokratike njëkohësisht Kryeminister i vendit, Sali Berisha u ndal në komunën e Ishmit ku prezantoi
NATO u kërkon falje rebelëve në Libi NATO ka kërkuar falje pasi goditi gabimisht një njësi tankesh të drejtuar nga rebelët në qytetin lindor të Axhdabijas. K
Kërkesa e Tadiç drejtuar Tiranës është e rrezikshme Duke përshëndetur fillimin e dialogut mes palës kosovare dhe serbe në Bruksel, ambasadori austriak Wolfanng Petritsch e
EULEX: Arrestimet janë ndaj individëve jo organizatave “Sot Prokuroria Speciale e Kosovës ka pranuar rreth 150 deklarata. EULEX-i mbështet të drejtën e çdokujt për të shprehur
Mbreti i Arabisë, fjalim drejtuar kombit (UPDATE)Mbreti i Arabisë Saudite Abdullah, pritet të publikojë sot një numër dekretesh në një fjalim drejtuar kombit. F
Letra e Dritan Priftit drejtuar Topallit “Kam gjykuar mos te marr pjese sot ne seance, meqe Kuvendi voton per dhenien e autorizimit per Prokurorine per hetime n
Berisha: Puçi u drejtua me telefon, prandaj u tremben tabulateve Berisha deshmon përpara komisionit hetimor parlamentar. Sipas kryeministrit Berisha organizatorët e grushtit të shtetit,
Vijojnë debatet, ndërpritet tre herë seanca Ndërpritet për herë të tretë brenda pak orësh seanca plenare e Kuvendit të Shqipërisë. Gjatë kohës që kryeministri Beris
Trajkoviç kërkon përsëritjen e zgjedhjeve në Shtërpcë e Graçanicë Bartësja e Listës së Përbashkët Serbe, Rada Trajkoviq kërkon që procesi zgjedhor të përsëritet në komunën e Shtërpcës dh
Vokshi iu drejtua policit kufitar me fjalën: "Kafshë!" Shprehjet e rënda si “kafshë” apo “ju s’dini gjë”, drejtuar policit kufitar të Kosovës, çuan para gjykatës deputeten e P
Kryeministri Thaçi mesazh drejtuar qytetarëve Forca jonë qëndron në unitetin tonë qytetar dhe politik. Ne, të bashkuar, pa dallime politike, etnike apo fetare do të k