999 rezultate për

drejtohen

Edhe Musa sakaton shqipen! Sikur nuk mjaftojnë gabimet drejtshkrimore nëpër libra, përkthimet e gabuara të tabelave apo mbishkrime dhe njoftime të
Dy persona publikë, viktima të vjedhjeve E shoqja e një deputeti dhe një funksionar i lartë, janë dy ndër të dëmtuarit e katër plaçkitësve që u arrestuan ditë më
Familjarët e viktimave të Himarës i drejtohen gjykatës Familjarët e viktimave të aksidentit tragjik të ndodhur në Himarë, nuk gjejnë qetësinë edhe pse kanë kaluar 14 muaj nga
BeH: Kosova na ka 83 vagona borxh Shteti i Bosnje Hercegovinës pretendon se Kosova i ka borxh 83 vagonë të trenave që mbetën këtu për shkak të luftës së f
Kosovarët zbarkojnë në plazhe Ditët e nxehta të kësaj vere kanë bërë që qytetarët e Kosovës të drejtohen në bregdetin e Shqipërisë. Në rrugën e Kombit
Pushimet, trefishohet numri i shtetasve nga Kosova që i drejtohen Shqipërisë Numri i shtetasve nga Kosova që i drejtohen Shqipërisë për të kaluar pushimet verore, duke hyrë nga pikat e kalimit kufi
Madonna shqetëson fqinjët, lajmërojnë policinë Madonna është shndërruar në “makth” për fqinjët londinezë, aq sa ata janë detyruar ti drejtohen policisë. Pak ditë më pa
13 qershori, mijëra pelegrinë i drejtohen kishës së Laçit (VIDEO) Mijëra pelegrinë janë drejtuar të mërkurën në kishën e Shna Ndout në ritualin e përvitshëm, ku në 13 qershor përkujtohet
Virozat stinore, fluks vizitash në QSUT Ndryshimi i temperaturave ka bërë që gjatë ditëve të fiilimit të vitit 2012 urgjenca e Pediatrisë në QSUT, të regjistroj
Fluks i emigrantëve në Portin e Durrësit Festat e Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri kanë shtuar fluksin e pasagjerëve që i drejtohen portit të Durrësit. Sipas burim
Mijëra pelegrinë i drejtohen Betlehemit Mijëra pelegrinë të krishterë dhe turiste nga e gjithë bota i janë drejtuar Betlehemit, qytetit ku lindi Jezu Krishti. M
Studentët të drejtohen te profesionet deficitare Universitetet shtetërore, por edhe ato private, së shpejti mund të rishikojnë drejtimet dhe programet studimore. Mini
Ja ministritë që do të drejtohen nga BDI BDI edhe zyrtarisht publikoi ministritë që do t'i udhëheq kjo parti në qeverinë e re. Sipas sekretarit të përgjithshëm t
Replika mes Topit e Topallit Dekorimet sjellin replika mes presidentit të vendit Shqipërisë Bamir Topi dhe kryeparlamentares Jozefina Topalli. Pres
LDK dhe AAK do ti drejtohen Gjykatës Kushtetuese LDK-ja ka vlerësuar se në bazë të zhvillimit të seancës të së martës të Kuvendit, ku është votuar për presidentin, “ësht
FIFA: Lojerat do te drejtohen nga pese arbitra Liga e Evropës, e cila do të fillojë nga sezoni i ardhshëm duke zëvendësuar Kupën UEF