999 rezultate për

drejtohen

Njihuni me 4 “Zonjat e para” më të bukura të komunave të Kosovës (FOTO LAJM) Edhe pse epiteti "Zonja e parë" i takon vetëm bashkëshorteve së Presidenteve, ne i kemi dhënë këtë epitet edhe grave të
"Brodeci", 8 vjet më pas familjarët i drejtohen Prokurorisë Speciale (VIDEO) Familjarët e të dënuarëve të rastit të Brodecit kërkojnë drejtësi, pasi që siç thonë ata djemtë dhe burrat e tyre janë t
Veliaj politizon çështjen e azilkërkuesve Në një prononcim të shkurtër për mediat, ministri Veliaj është shprehur se njerëzit që po kërkojnë më shumë azil në vend
Dyshimet për trukim, drejtuesit e Flamurtarit i drejtohen Prokurorisë Klubi Flamurtari bëhet sërish pjesë e organeve të drejtësisë, këtë herë për sfidën e së mërkurës me Partizanin. Pas akuz
Mustafa i shqetësuar se kosovarët mund t'i drejtohen lindjes Mustafa thotë se qytetarët e Kosovës janë orientuar qartë për lidhje me civilizimin evropian dhe me vendet perëndimore,
Ulet numri i migrantëve kosovarë që i drejtohen Hungarisë Ka shënuar rënie numri i personave nga Kosova që ilegalisht hyjnë në Hungari në përpjekje për të ikur në Perëndim. Këtë
Ndalohen 630 emigrantë nga Kosova në Hungari Rreth 860 persona janë kapur në 24 orët e fundit policia hungareze duke kaluar ilegalisht kufirin. Siç njofton "Tanjug",
Protestuesit i drejtohen Postës, ndezin kontejnerë në rrugë (VIDEO) Update - Gjendje e jashtëzakonshme është krijuar ditën e sotme në Prishtinë, si pasojë e përplasjes së policisë së Kosov
Gjykatat në Maqedoni drejtohen nga politika Gjykatat në Maqedoni janë të kapura nga politika. Një gjë të tillë e thotë raporti i fundit i Komisionit Evropian, ku
Tregtarët e ish-Uzinës Dinamo i drejtohen gjykatës Tregtarët e ish-Uzinës Dinamo i janë drejtuar gjykatës për të gjetur një zgjidhje pas mbylljes së këtij tregu. Përmes nj
Universitetet e mbyllura, MAS: Ja ku të drejtohen studentët Mbyllja e 18 Institucioneve të Arsimit të Lartë privat ka prekur plot 5820 studentë, të cilët duhet të bëjnë transferimi
Blatter: Kush është kundër, të ngrihet e të flasë Sepp Blatter sfidon të gjithë kritikët, duke u bërë thirrje që të çohen nëse kanë diçka kundër dhe të flasin para zgjedh
Ndryshon perceptimi ndaj dhunës në familje Shoqëria shqiptare ka ndryshuar perceptimin ndaj dhunës në familje në dhjetë vitet e fundit. Sipas një studimi të bërë p
Maqedonasit i drejtohen Putinit: Na bëj pjesë të Federatës Ruse Disa maqedonas i janë drejtuar Putinit, që ta bëjë edhe Maqedoninë pjesë e Federatës Ruse. Në Facebook është hapur nj
Shtypi zviceran: Serbët iu drejtohen shqiptarëve me gjuhën e Millosheviçit! Gazeta zvicerane “Tribune De Geneve” ka shkruar për lirinë e shtypit. Në artikulllin e saj, kjo gazetë ka analizuar gjen
Historianët i drejtohen Jahjagës: Në Manastirin e Deçanit bënë meshë paramilitarët serbë që vranë shqiptarët Lidhja e Historianëve të Kosovës, Ali Hadri e degës së Deçanit ka reaguar ndaj vizitës së Jahjagës në Manastirin e Deçan
Veteranët e UÇK-së iu drejtohen PDSH-së dhe BDI-së: Na jepni garanci për statusin tonë! Veteranët e Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare (UÇK) do të kërkojnë nga partitë politike shqiptare, PDSH, BDI dhe RDK që të n
Familjarët e viktimave të Gërdecit i drejtohen Gjykatës së Lartë Familjarët e viktimave të tragjesiës së Gërdecit i drejtohen sërish gjykatës për dëmshpërblim. Uran Deliu së bashku me 5
Fluturimet drejtohen drejt Aeroportit të Prishtinës Siç është bërë e ditur edhe më parë Aeroporti i Shkupit “Aleksandri i Madh” edhe sot ka qenë i mbyllur për shkak të mje
Fluturimet nga Zvicra për në Shkup, sot i drejtohen Tiranës Mjegulla e dendur përsëri sjell probleme në Aeroportin "Aleksandri i Madh" në Maqedoni. Gjatë ditës së sotme janë anu