999 rezultate për

drejtesia

Naço: Ja pse ika nga Drejtësia Ish-ministri i Drejtësisë Nasip Naço, gjashtë muaj pas dorëheqjes së bujshme zbulon arsyet e dorëhejes së tij. I ftuar n
Niset në Holandë kërkesa për ekstradimin e Arben Frrokut Ministria e Drejtësisë i ka dërguar autoriteteve holandeze dosjen e ekstradimit të Arben Frrokut, i akuzuar për vrasje.
Arrestimi i ish-luftëtarit të UÇK-së tensionon raportet Kosovë-Zvicër Një ish-luftëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës është arrestuar, të martën e kaluar, në banesën e tij, në Zurich të Zv
Ana Veizi: Nuk besoj më tek drejtësia Ana Veizi, vajza e Ziver Veizit të vrarë më 21 janar përpara godinës së Kryeministrisë shprehet se jeta e saj dhe fëmijë
Bashkëshortja e Ziver Veizit: S’kam besim tek drejtësia, tronditje e madhe! Bashkëshortja e të ndjerit Ziver Veizi është shprehur shkurt dhe qartë, se ajo s'ka më besim tek drejtësia. “Është vendi
Nikolla: Drejtësia po merret me ata që kërcënuan Konin Ministria e Arsimit Lindita Nikolla, gjatë përurimit të pjesës së re të korpusit qendror të Universitetit Politeknik të
Ish-ministri Tafaj: Drejtësia foli Lidhur me vendimin e një dite më parë, ish-ministri Tafaj ka nënvizuar se kishte besim tek drejtësia dhe se ajo foli. Is
"Drejtësia", Muller: Jam i impresionuar për angazhimin Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, ka marrë një mesazh falenderimi nga Zëvendës Presidenti Rajonal për Evropën dhe Azinë Qe
Drejtësia, mblidhet pa asnjë vendim mbledhja e Komisionit Parlamentar Pas tri orëve debat, Komisioni i posaçëm Parlamentar për reformën në Drejtësi u mbyll pa nënshkruar asnjë lloj marrëvesh
Tërhiqet Armando Prenga: Nuk marr pjesë në Kuvend deri sa të flasë Drejtësia Deputeti i Qarkut të Lezhës, Armando Prenga ka lajmëruar se nuk do të marrë pjesë në punimet e Kuvendit deri sa të merre
Janeva "nxjerr dhëmbët": Drejtësia do të triumfojë pavarësisht kërcënimeve të partive (VIDEO) Drejtësia do të fitojë pavarësisht kërcënimeve që vijnë nga partitë politike. Kështu u shpreh sot në konferencën për sht
Familjarët e Grupit të Kumanovës: Të sundojë drejtësia "Ne sot shpresojmë dhe kërkojmë nga forcat demokratike në Maqedoni që këta njerëz të trajtohen brenda ligjeve si gjithë
Gjykata e Apelit hap dyert për nxënësit e kolegjit "Turgut Ozal" Drejtësia është kthyer në kryefjalë e ditëve të fundit, e ku shumë përpjekje intesive po bëhen në këtë drejtim. Qytetarë
PD: Rama mbron Kokëdhimën nga drejtësia, Kushtetuesja të zbardhë vendimin Deputeti i Partisë Demokratike, Eduard Halimi, ka kërkuar sot nga Gjykata Kushtetuese që të zbardhë vendimin për heqjen
Drejtësia selektive në Kosovë: Ndryshe dënon shqiptarin, e ndryshe serbin!? Përfaqësuesit ndërkombëtarë po bëjnë drejtësi selektive kur bëhet fjalë dënimet e shqiptarëve dhe serbëve. Rasti më
Bum komentesh në Facebook-un e Ramës: Duam drejtësi! (FOTO LAJM) Në kujtim për viktimat e 21 Janarit, Rama ka postuar një foto me katër qirinj të ndezur, por kjo gjë ka ndezur debatet d
Paloka ia kthen Braçes për 21 Janarin: Keni angazhimin tonë, drejtësia duhet ta zbardhë! Kreu i grupit parlamentar Edi Paloka, i është përgjigjur kërkesës së deputetit të PS-së, Erion Braçe, për zbardhjen e vr
"Drejtësia", zbardhet opinioni i PD që do i dorëzohet Komisionit të Venecias Mesditën e sotme është zbardhur opinioni i Partisë Demokratike në lidhje me Reformën në Drejtësi. Janë 42 vërejtje të sh
"Drejtësia", Manjani kërkon vendim politik Pas një aktiviteti në hipotekën e qytetit të Lezhës, ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, është shprehur se tashmë disku
Drejtësia/ Nishani: Maxhoranca nuk i ka votat, do korruptojë deputetët Presidenti i Reopublikës, Bujar Nishani është shprehur se ndaj tij ka nisur një fushatë për ta shfaqur në publik se ësht