999 rezultate për

drejtesia

Ali Ahmeti: Ka ardhur koha që drejtësia të thotë fjalën e saj Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, ka zhvilluar sot një takim me shefen e Misionit të OSBE-së në Shkup, ambasadoren Nina Suoma
OBRM-PDUKM: Zaevit nuk i intereson drejtësia Nga OBRM-PDUKM-ja, referuar dokumenteve të publikuara kohë më parë të CIA-s, kanë thënë se Zoran Zaevit nuk i intereson
VMRO: Zaevi kërkon të shpëtojë nga drejtësia për "Ryshfeti"-n Nga VMRO-DPMNE-ja kanë bërë me dije se referuar shtyrjes së seancës gjyqësore për rastin "Ryshfeti" në të cilin lideri i
21 Janari/ Familjarët e Ziver Veizit: Po i vrisni për së dyti Me rastin e 6 vjetorit të vdekjes së viktimave të “21 Janarit” janë zhvilluar homazhe nga familja dhe të afërmit në Bule
Tahiri: Drejtësia do të vendoset për "21 Janarin" Në 6 vjetorin e 21 Janarit të vitit 2011 janë kryer homazhe në nder të viktimave dhe është premtuar drejtësi dhe dënim t
Rama për 21 janarin: Drejtësia shqiptare fajtore për mos ndëshkimin e vrasësve (VIDEO) Sot në 6 vjetorin e 21 janarit të vitit 2011, qeveria ka nisur homazhet në nder të viktimave. Kryeministri Rama po m
Thaçi e Veseli kanë fletëarreste, por nuk po i ndalojnë (VIDEO) Deputeti i AAK-së, Lahi Brahimaj, ka thënë se edhe presidenti Hashim Thaçi e Kadri Veseli kanë fletëarreste, por nuk jan
Hetime të reja për krime lufte në rastin Limaj Më 2 tetor 1998, persona të maskuar e me uniforma të UÇK-së kishin marrë peng Ramiz Hoxhën nga fshati Bellanicë dhe Selm
"Drejtësia", PD ankimon në Kushtetuese ligjin për gjyqësorin PD ka ankimuar në Gjykatën Kushtetuese ligjin për Kontrollin e Lartë Gjyqësor dhe Këshillin e Lartë të Prokurorisë. Ky ë
"Eskobari i Ballkanit" ndodhet në Shqipëri, 3 prokurorë për hetimet Krimet e Rënda kanë angazhuar tre prokurore, të cilët do të merren me ndjekjen e hetimeve si dhe procedurat e kërkimit t
Vazhdon të vonojë drejtësia për Almirin e vogël, gjyqësori zvarrit procedurat Vazhdon të zvarritet procedura gjyqësore për vrasjen e 4-vjeçarit Almir Aliu nga Kumanova, i cili u shtyp me makinë nga
"Gruevski mund të fshihet në strofullën e ariut, por drejtësia do ta gjejë" Partia Liberale Demokratike ka thënë se Nikolla Gruevski duhet të marrë përgjegjësi morale dhe politike për përgjimin ma
Totozani: "Drejtësia" të garantojë të drejtat themelore Gjatë një takimi të zhvilluar në qytetin e Korçës, Avokati i Popullit, Igli Totozani është ndalur tek Reforma në Drejtës
Reagon Haradinaj: Drejtësia të flasë sa më shpejt për Astrit Deharin Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka reaguar për vdekjen e aktivistit të VV-së, Astrit Dehari. Haradinaj, shprehet se
"Drejtësia"/ Meta: Pa ne do ishte hapur sherr për 20 vjet Kryetari i LSI-së, Ilir Meta, mori pjesë në një takim me strukturat e Lëvizjes Socialiste për Integrim në Durrës. Të pra
“Drejtësia duhet të kthehet në Maqedoni” Prokuroria Speciale Publike po bën hapat themelorë në kthimin e drejtësisë në vend, pasi Maqedonia është larg sundimit
Drejtësia/ Japin dorëheqjen 100 gjyqtarë dhe prokurorë Vetëm 1 muaj pas miratimit të Reformës në Drejtësi vijnë edhe dorëheqjet e para në radhët e prokurorëve dhe gjyqtarëve.
Rama anashkalon akuzat e Berishës: Do spastrojmë ata që kanë marrë peng drejtësinë Menjëherë pas Sali Berishës, ka marrë fjalën në Kuvend kryeministri Edi Rama. Ndryshe nga Berisha, i cili u ndal te d
Noga: Pres që drejtësia t’i burgosë Kristelën dhe familjen e saj (FOTO LAJM) Noga dhe Kristela ishte çifti më i ri i cili kurorëzoi dashurinë e tyre në martesë por martesa tyre ishte shumë jet
"Berisha dhe disa ish-ministra të PD-së kanë frikë nga Drejtësia" Avokati Spartak Ngjela, në një shkrim në rrjetin social "facebook" shkruan se ish-kryeministri Berisha dhe disa ish-mini