999 rezultate për

drejtesia

Prindërit e Marvit me lot në sy janë zhgënjyer nga drejtësia shqiptare Është zhvilluar këtë të martë seanca e rradhës gjyqësorë kundër 4 të pandehurve që akuzohen për vrasjen dhe përfshirjen
Flet bashkëshortja e Agim Arapit: Kurtin nuk e vramë ne, doja që drejtësia ta dënonte Vjollca Arapi, bashkëshortja e Agim Arapit i cili u vra në vitin 2016 dhe ku dyshohej se pas kësaj ngjarje ishte Jurgen
U ekzekutua mbrëmë, gazetari nxjerr detaje shokuese për Jurgen Kurtin Pas vrasje se djeshme që tronditi kryeqytetin ka patur edhe reagime të shumta në rrjet në lidhje me këtë krim të rëndë e
Balla: Opozita ka frikë nga drejtësia e re Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla ditën e sotme ka qënë i pranishëm në Asamblenë e Zgjeruar
Reagon Gjermani: Akuzat e opozitës të hetohen nga drejtësia Pas deklaratës së djeshme të Berlinit zyrtar për “djegien e mandateve” nga deputetët e opozitës shqiptare, Deutsche Well
"Në PS ka njerëz që kanë frikë nga SPAK", çfarë paralajmëron Balla? Nga qeveria theksojnë se kriza politike është për shkak të frikës nga drejtësia. Por veç deputetëve të opozitës, nga qev
"Po lirojnë Dritan Dajtin", Basha reagon ashpër ndaj qeverisë Lulzim Basha pas vizitës në Mirditë ditën e sotme ka shkuar edhe në qytetin e Gjiroksatrës ku ka ftuar banorët që të dal
I vranë nipin në protestën e 21 janarit, xhaxhai i Aleks Nikajt tregon shpresën e vetme Si sot 8 vite më parë në mes të Tiranës, katër qytetarë humbën jetën pasi u qëlluan me plumba në protestën që po zhvillo
Merret vendimi, portieri meksikan dënohet me 75 vite burgim Mund të bëhej pasardhësi i portierit mitik Horge Kampos, por në të vërtetë, do ta kalojë pjesën e mbetur të jetës në bur
Drejtësia në panik, kush do ta marrë vendimin përfundimtar për amnisti? Ligjin për amnisti që e kanë votuar deputetët në Kuvendin e Maqedonisë javën e kaluar dhe që duhet ta zbatojë Gjykata d
Kurti nuk ndryshon mendim: Astriti është vrarë Sot janë bërë dy vjet që nga vdekja e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, në qendrën e paraburgimit në P
Nuk i beson drejtësisë shqiptare, Stresi merr vendimin drastik Pasi kërkoi ndryshim të masës së sigurisë ‘arrest me burg’, Arkimed Lushaj heq dorë nga ankimimi. Këngëtari i njohur
Jankullovska qan në gjykatë, a ndikohet drejtësia nga lotët? Ish-ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankullovska sot në Gjykatën Penale në fjalët përfundimtare në rastin e Pro
Drejtësia e l*shit! Rexhep Rraja është për 25 vite burg, por akuza është sikur të ketë vjedhur një çakmak Duket në kufijtë e qesharakes, por pavarësisht arrestimit të bujshëm gjatë ditës së djeshme, Rexhep Rraja, djali i deput
Trafik femrash e krime kundër fëmijëve, arrestohet tiranasi 50-vjeçar Kapet një shtetas në kërkim ndërkombëtar i dënuar me 6 vite e 3 muaj burg nga drejtësia italiane. Forcat Operacionale
Nuk justifikoi shtëpinë 140 mijë euroshe, shkarkohet gjyqtari i Kushtetueses Gjykatësi i Kushtetueses Fatmir Hoxha është rrëzuar edhe nga KPA. Ai kishte ankimuar vendimin e KPK, por KPA e ka gjy
Krasniqi: Çështjen e veteranëve se zgjidh drejtësia Ish-zëdhënësi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jakup Krasniqi, insiston se çështjen e veteranëve të rremë nuk mund ta z
Drejtësia e kryeministrit, heq nga gara kandidatin më të mirë Katër kandidatë i kishin plotësuar kriteret për t’u zgjedhur në pozitën e kryesuesit të Bordit të Zyrës së Rregullatorit
Drejtësia nuk mposhtet ndaj Gruevskit Gjykata e Apelit vendosi ta refuzojë kërkesën e të akuzuarit Nikolla Gruevski për shtyrjen e seancës për shkak mungesës
VV: Drejtësia është e kapur, të lirohet Ramabaja Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar që të lirohet nga paraburgimi Sadri Ramabaja. Sipas tyre, ndaj është është ngritur ak