999 rezultate për

dosjeve

Shkup, vijon debati për lustrimin Ka ose jo “spiunë” në radhët e Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI)? Pas dorëzimit në Komisionin për Lustrim të tri d
Nis sot verifikimi i dosjeve të dorëzuara për zyrtarët e BDI-së Komisioni për lustrimin ka paralajmëruar për sot shqyrtimin dhe verifikimin e dosjeve të fundit që kanë të bëjnë me zyrt
Beogradi mban peng dosjet për Maqedoninë Një pjesë e madhe e dosjeve për bashkëpunëtorët e sigurimit shtetëror në të kaluarën mbahen në arkivat e shërbimit sekre
Shqiperi, edhe ligji i dosjeve rrezohet nga Kushtetuesja Gjykata Kushtetuese rrëzon sërish maxhorancën. Këtë herë 9 gjyqtarët e kushtetueses k
Pas hapjes se dosjeve, asnje politikan ne Maqedoni nuk rezultoi si spiun Asnjë nga politikanët maqedonas nuk ka rezultuar si spiun apo bashkëpunëtor i shërbimeve sekret
Kerkohet rihapja e dosjeve te CIA-s Departamenti Amerikan i Drejtësisë bën thirrje për rihapjen e dosjeve për disa raste abuzimi me
BE, shqetesime per Ligjin e dosjeve Bashkimi Evropian ka reaguar për çështjen e ligjit të dosjeve nëpërmjet ambasadës &
Berisha: PD-ja nuk terhiqet nga zbatimi i ligjit te dosjeve Kryeministri Berisha në takimin javor me deputetët në fillim të sesionit të ri kuvendor pë
Funksionimi i shtetit juridik e mundeson hapjen e "Dosjeve" nga Tahir GecajMë 28 dhjetor `08 , vetë i dyti, hyra në „Grand“ për të pirë kafe. Dh
Topi rreth dosjeve: Po flasin ata qe duhet te heshtin Me kalimin e diteve dhe afrimin e afatit ligjor per dekretin per Ligjin e Dosjeve, maxhoranca kryesisht permes mediave p
Topi: Do konsultohem per ligjin e dosjeve Presidenti i Republikes, Bamir Topi ka preferuar te mos beje komente lidhur me miratimin e ligjit te dosjeve nga mazhora
Ligji i Dosjeve, opozita le kuvendin Partia Socialiste nuk do te votoje asnje ligj deri ne momentin qe mazhoranca nuk do te sjelle per votim ne seance dekret
Korrupsioni ne Shqiperi, FBI hetim 50 dosjeve FBI-ja merr në dorë dosjet e gjithë zyrtarëve shqiptarë që janë arrestuar për ko
Parlamenti shqiptar miraton hapjen e dosjeve Maxhoranca voton me 76 vota për dënimin e krimeve të komunizmit, rishikimin e datave historike dhe konsid