999 rezultate për

dosjeve

Unioni i Gjyqtarëve-Tahirit: Nuk është etike publikimi i dosjeve Ditën e sotme ka reaguar Unioni i Gjyqtarëve pas letrës së ministrit të Brendshëm, Sajmir Tahiri, drejtuar Presidentit N
Mazniku sqaron studentët: Nuk do paguani për tërheqjen e dosjeve Zëvendësministri Arbjan Mazniku zhvilloi sot një takim me studentë të institucioneve private të arsimit të lartë që ju ë
Nis puna për hapjen e 20 mijë dosjeve të komunizmit Parlamenti i Maqedonisë ka zgjedhur një ekip të ri për të udhëhequr zyrën kundërshtuese për të gjetur bashkëpunëtorët e
Ish të përndjekurit në ditën e 16 të grevës Ish të përndjekurit politikë të cilët ndodhen në grevë prej 16-të ditësh këmbëngulin në kërkesat e tyre, duke paralajmër
PD: Humbja e dosjeve, sajesë e MD-së Partia Demokratike i cilësoi si të sajuar dhe të pavërtetë lajmin e Ministrisë së Drejtësisë lidhur me zhdukjen e dosjev
Zhduken 16 deklarata pasurie në ILDKPKI Në përfundim të fazës së parë të kontrollit të dosjeve të pasurive të krerëve të institucioneve rezulton se në arkivin e
Nis shqyrtimi i dosjeve për dhënien me qira të banesave sociale Bashkia e Tiranës ka nisur shqyrtimin e dosjeve të aplikantëve të cilët kanë aplikuar për të marrë me qira sociale një n
Avokati i Popullit propozon hartimin e një ligji për hapjen e dosjeve Avokati i Popullit i rekomandon Kuvendit dhe qeverisë Rama që të bëjnë gati një ligj për hapjen e dosjeve të ish-Sigurim
AK, nismë për hapjen e dosjeve Aleanca Kuq e Zi prezantoi sot nismën për hapjen e dosjeve. Kreu i AK-së Kreshnik Spahiu u shpreh se nisma i referohet m
Haradinaj shprehet pro hapjes së dosjeve në Kosovë Ashtu si përfaqësues nga Shqipëria, Maqedonia dhe vente të tjera të botës edhe Kosova ka dërguar përfaqësuesit e saj në
Komisioni i Lustracionit në Maqedoni me dy anëtarë më pak Përgjegjësia për lustracionin në maqedoni tani do të jetë vetëm e partive në pushtet VMRO-DPMNE. Parlamenti i Maqedon
Strasburg, pritet zhbllokimi i dosjeve të pronave të shqiptarëve Edhe dy muaj dhe Gjykata e Strasburgut për të Drejtat e Njeriut i jep fund bllokimit të vendimeve për dosjet civile të s
PE kërkon hapjen e dosjeve Teksti i Rezolutës së Parlamentit Evropian citon se mbështet procesin e lustrimit në Maqedoni, por kërkon edhe hapjen e
Opozita tërheq anëtarët nga Komisioni për Lustrim Partitë opozitare në Maqedoni pritet të tërheqin anëtarët e tyre nga Komisioni për lustrimin. Arsyeja e marrjes së këtij
Ligji i lustracionit, Meksi: Dosjet e sigurimit janë zhdukur Shoqëria civile ka hartuar një draft për hapjen e dosjeve për ish-zyrtarët ndërsa ka akuzuar qeverinë se po pengon ligji
Komisioni i dosjeve, akuza për shkelje të ligjit Anëtarët e komisionit për lustrimin janë përfshirë në debate dhe akuza midis tyre. Një nga anëtarët e Komisionit, Çedo
Shtyhet gjykimi i fabrikuesit të dosjeve Është shtyer të mërkurën fillimi i procesit gjyqësor ndaj ish-punonjësit të sigurimit shtetëror të Maqedonisë, Hisen Mus
Falsifikimi i dosjeve, kallëzim penal ndaj Hisen Musliut Ministria e Brendshme sot bëri të ditur se ka ngritur kallëzim penal kundër Hisen Musliut, 64 vjeç, ish-zyrtarit të lart
Dosjet, pranga ish- zyrtarit të sigurimit Policia maqedonase ka arrestuar mbrëmë në qytetin e Tetovës një ish-zyrtar të shërbimeve sekrete, i cili dyshohet se ka
Ademi: Qëllimi i dosjeve, destabilizimi i Maqedonisë Falsifikimi i dosjeve që këto ditë u paraqit në opinion kanë për qëllim politikisht ta destabilizojnë Republikën e Maqed