999 rezultate për

dosjen

Po shantazhohet nga Rama për dosjen amerikane? Përgjigjet Basha Kreu i opozitës, Lulzim Basha i ftuar këtë mbrëmje në Opinion është përplasur edhe me pyetjet e analistëve. Lorenc Va
Merret vendimi, çfarë vendosën Krimet e Rënda për Saimir Tahirin Prokuroria e Krimeve të Rënda ka marrë një vendim për dosjen e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahirit duke vendosur s
Gjykata kthen dosjen ku akuzohet Çeku, Berisha dhe të tjerët Gjykata Themelore në Prishtinë ka kthyer aktakuzën mashtrimet në listat e veteranëve për përmirësim dhe qartësim në Prok
Paditet në Prokurori kryeministri Rama, opozita bën gati dosjen Opozita shqiptare, konkretisht Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë njoftuar se do të ngrenë një
Përplasja për dosjen "Rraja", PD: Arrestimi nuk mjafton; PS: Luftë e pisët politike Arrestimi i Rexhep Rrajës, djalit të deputetit socialist Rrahman Rraja, përplasi me deklarata Partinë Demokratike dhe at
Plas dhuna në kuvendin e Skënderajt, rojet e Bekim Jasharit zihen me Vetëvendosjen Në Kuvendin Komunal të Skenderajt sot ka ndodhur një përleshje fizike. Mësohet se janë përfshirë rreth 30 persona, mes t
Tahiri drejt pafajësisë, çfarë po ndodh me dosjen e tij Hetimi ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri duket se do zgjasë edhe pas muajit Tetor, kohë kur përfundon afati
Kryeprokurori flet për dosjen e veteranëve dhe prokurorin e larguar Sipas Kryeprokurorit të Prokurorisë Speciale, Reshat Millakut, arsyeja se pse Prokurori Elez Blakaj dha dorëheqje është
Qeveria mund ta përdorë dosjen për të ndalur pensionet, sërish e pësojnë veteranët e varfër Koment nga Ervin Shkulaku Fatkeqësisht prokurori Elez Balakaj nuk arriti ta çonte deri në fund hetimin për mas
Visar Zhiti: E kam gjetur dosjen time, është plot me pseudonime të njerëzve që më burgosën Visar Zhiti, poet dhe shkrimtar i njohur, ish i burgosur i komunizmit, thotë se duke i hedhur atij prangat, Shqipëria bu
Një autostradë do të mbajë emrin e Adem Demaçit Ende pa përfunduar ditët e shprehjes së ngushëllimeve, të martën Qeveria e Kosovës e ka marrë vendimin që ta nderojë në
Dërguti akuzon Vetëvendosjen se po favorizon Hashim Thaçin Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, njëherësh deputetja e Partisë Social Demokratike (PSD), Aida Dërguti ka folur rreth
Rrezikohet Berisha? Merret vendimi i madh për dosjen e Azem Hajdarit Gjykata e Tiranës ka marrë një vendim shumë të rëndësishme mbi atë që njihet dosja e shekullit, dosja e vrasjes së Azem
Ismaili nxjerr një fotografi për të nxehur Vetëvendosjen (FOTO LAJM) Kur në Kuvendin e Kosovës pati përplasje ndërmjet ish-shokëve të idealit, Glauk Konjufcës e Dardan Molliqajt, e cila u s
Hyri për të zhdukur dosjen e tij, kur është i arrestuari në Durrës Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se një nga autorët e arrestuar ishte edhe vetë nën hetim. Besnik Bushi isht
A rrezikohet Berisha? Izet Haxhia bën hapin e parë për dosjen Hajdari Ish-truproja i Sali Berishës, Izet Haxhia, i cili është ekstraduar së fundmi nga Turqia, ka bërë lëvizjen e parë për rih
Shitësit e luleve bllokojnë rrugën, nuk pajtohen me zhvendosjen e tezgave Shitësit e luleve në tezgat jashtë Bit Pazarit kanë bllokuar rrugën ditën e sotme në shenjë proteste, pasi nuk pajtohen
Padia e qytetares detyron Vetvendosjen të përjashtojë anëtarin e saj Pas padisë që ka ardhur nga ana e një qytetareje nga Vitia për kërcënim, lëvizja Vetëvendosje, ka përjashtuar gjatë ditë
Reagon Hajdarmataj: Kam në dorë dosjen Tahiri Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku shkarkoi të mërkurën nga detyra kreun e Prokurorisë për Krimet e Rënda
E habitshme, ky është fshati që rritet me 2 centimetra në vit Së fundmi shkencëtarët kanë zbuluar se një fshat i vogël në Mbretërinë e Bashkuar po rritet çdo dy centimetra çdo vit dh