999 rezultate për

dortmundi

Haaland "tremb" Dortmundin, norvegjezi mungon sërish në stërvitje Sulmuesi i Dortmundit, Erling Haland rrezikon të mungojë sërish. Pasi humbi ndeshjen e kaluar me Padërbornin, futboll
Paderboni pa Gjasulën shpërfytyrohet para Dortmundit (VIDEO) Borussia e Dortmundit kthehet te fitorja (1-6) në Bundesligë vetëm pak ditë pas disfatës me Bayernin, që i largoi edhe m
Ankth te Dortmundi për dëmtimin e Haaland, pritet përgjigjja e kontrollit mjekësor Janë orë pritjeje dhe nervozizmi te Borussia e Dortmundit. Verdhezinjtë dolën “me kocka të thyera” nga sfida kryesore e
La fushën në minutën e 72 për shkak dëmtimi, Dortmundi në ankth për Haaland Borussia Dortmund u mposht me rezultatin 0-1 nga Bayern Munich, ndeshje e vlefshme për javën e 28-të n Bundesliga. Mi
Bayern fiton derbin ndaj Dortmund dhe shkon drejt titullit (VIDEO) Ka mjaftuar një gol i mbrojtësit Joshua Kimmich që Bayern të triumfojë ndaj Dortmundit në transfertë dhe tashmë është më
Flick me dhimbje "koke", Thiago mungon ndaj Dortmundit Një nga mesfushorët më të mirë në Evropë, Thiago Alcantara, nuk do të jetë i gatshëm për ndeshjen kundër Borussia Dortmu
Bayerni tregon "dhëmbët" para sfidës me Dortmundin, mposht bindshëm Frankfurtin (VIDEO) Bayerni i Mynihut do të udhëtojë në mesjavë për transfertën me Borussian e Dortmundit me një avantazh prej katër pikësh
Dortmundi "shkel" edhe Wolfsburg, vazhdon presionin mbi Bayernin (VIDEO) Periudha pas rifillimit të futbollit po tregon një formë shumë të mirë te Dortmund, të cilët me fitoren 0:2 kundër Wolfs
Hakimi futet në "radarët" e Interit Është një tjetër emër që u pëlqen sëtepërmi drejtuesve të Interit për krahun e djathtë të mesfushës në skemën 3-5-2 në s
Dortmundi lë pas koronavirusin, fitore me "poker" golash ndaj Schalke 04 (VIDEO) ‘Verdhezinjt’ shënuan fitore bindëse, me rezultatin 4:0, për të arkëtuar tri pikët e reja në Bundesliga, të parat pas su
Çfarë aksioni, Dortmundi shënon golin e 4 (VIDEO) Dortmundi vazhdon të thellojë rezultatin përballë një kundërshtari që pritej ti hapte jo pak probleme si Schalke 04.
Te Dortmundi nuk e shohin katastrofë nëse një lojtar rezulton pozitiv me koronavirus Drejtori i Borussia Dortmundit, Carsten Cramer, thotë se nuk do të ishte katastrofë për Bundesligën gjermane nëse një lo
Ylli i Realit i huazuar te Dortmundi pranon rikthimin në Madrid Mbrojtësi i krahut, Achraf Hakimi, duket se tashmë ka marrë vendimin sa i përket të ardhmes së tij. Lojtari i cili i
Klopp kujton titujt me Dortmundin: Tek i pari isha i dehur, në të dytin s’mbaj mend asgjë Jurgen Klopp është një nga ata trajnerë që një ndeshje futbolli e përjeton në maksimum dhe kjo dallohet qartësisht nga g
Marrëveshje me Man.United? Dortmundi me kontratë marramendëse për Sanchon Manchester United, Chelsea dhe Juventusi janë vendosur në rradhën e parë për të marrë shërbimet e tij, por mesa duket Bo
Dortmundi punëson stafin në rrjetin gjerman të supermarketeve Borussia e Dortmundit ka gjetur një zgjidhje ideale për të mos shkurtuar pagat e punonjësve të dyqaneve të klubit apo të
Marrëveshje po, nënshkrim ende jo, Solskjaer vazhdon të ëndërrojë për Sanchon Trajneri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer po ëndërron të nënshkruajë me sulmuesin e Borussia Dortmundit, Jado
Haaland pritet ti bashkohet "galaktikëve" këtë vit Real Madridi është në pozitën më të mirë për të nënshkruar me supertalentin norvegjez, Erling Haaland. Por Borussia D
Liverpool heq dorë nga ylli i Dortmundit Liverpooli duket se ka hequr dorë nga ylli i Dortmundit, Jadon Sancho. Ylli anglez, i cili aktualisht aktivizohet me
Dortmundi "dinak", tenton të nënshkruajë me parametra 0 me mbrojtësin e PSG-së Borussia Dortmund interesohet për mbrojtësin e PSG-së, Thomas Meunier. Sipas ‘La Derniere Heure’, skuadra gjermane ës