999 rezultate për

dortmund

30 milion euro për një 16 vjeçar, Dortmund pritet të thyej rekord Borusia Dortmund është afër që ta thyej rekordin e transferimeve në futboll. Nuk bëhet fjalë për shifrën më të madhe
Deklarata e Haaland "tërbon" Dortmundin: Më pëlqen Ibra që ndryshon skuadrat Erling Braut Haland është njeriu i momentit. Sulmuesi norvegjez ka lënë të hapur derën e largimit, pavarësisht se iu bas
Manchester United thyen rekord me transferimin e Jadon Sancho Manchester United prej kohwsh ka qenw nw lwvizje pwr yllin e Dortmund, Jadon Sancho. Ole Gunnar Solskjaer po udhëheq
Borussia Dortmund fiton minimalisht ndaj Freiburg (VIDEO) Burussia e Dortmund ja ka dalë të marrë 3 pikë ndaj Freiburg edhe pse me shumë vështirësi. Fatin e këtij takimi e ven
Po "mahnit" botën, Haaland "piketohet" nga Reali Real Madrid ka vënë Erling Haaland si prioritetin e skuadrës. ‘Los Blancos’ duket se do të futen me të gjitha forcat
E vëzhguan 15 herë dhe dolën në konkluzionin se "nuk bën", si e humbi Barça "bishën" e Dortmund Është vetëm 19 vjeç, por për të po flitet pafundësisht në Evropë. Ai ka luajtur 30 ndeshje këtë sezon, ka shënuar 40 go
E ardhmja e Sanchos nuk është vendosur ende Ylli i Borrusia Dortmund mw shumw gjasa do tw largohet nw fund tw sezonit me skuadrat e mwdha europianw qw janw gati ta
Dortmundi i Haaland i thellon krizën Werderit të Rashicës (VIDEO) Werder Bremen është mposhtur në shtëpi nga Borussia e Dortmund duke thelluar kështu akoma më shumë krizën. Edhe psë n
Nuk ndalet Haaland, shënon sërish për Dortmund (VIDEO) Sigurisht ai është njëriu i momentin jo vetëm në Gjermani, por në të gjithë botën. Erling Haaland ja ka dalë të ambjento
Dortmundi kalon në epërsi ndaj Werderit të Rashicës (VIDEO) Pas pjesës së parë të mbyllur në barazim pa gola, Dortmundi ja ka dalë të zhbllokoi rezultatin përballë Werderit të Rash
Festa e çmendur e lojtarëve te PSG-së pas humbjes ndaj Dortmund, reagon Tuchel (VIDEO) Video e lojtarëve të PSG0-së duke festuar në orën e para të mengjesit të së premtes vetëm pak ditë pas humbjes ndaj Dort
Lewandowski zbulon detaje nga telefonata e Ferguson Robert Lewandowski ka zbuluar detaje interesante nga e kaluara e tij. Lewandowski ishte një nga lojtarët më të kërkua
Imobile flet për të kaluarën te Dortmund: E takova Klopin në momentin e gabuar të karrierës Çiro Imobile është duke zhvilluar një kampionat të shkëlqyer me Lacion, teksa ia ka dalë të realizojë 26 gola deri në kë
Trajneri i Dortmund: Në Paris do të jetë "zjarr" Trajneri i Borusias së Dortmundit, Lucien Favre, është shfaqur mjaft i lumtur pas fitores përballë PSG-së me rezultatin
Dortmund "harron" të zyrtarizojë Emre Can, e bën 3 javë pas huazimit Pa u mbushur një muaj nga transferimit të Emre Can në "Signal Iduna Park" (nga Juventusi), Borussia e Dortmundin ka zyrt
Neymar: Doja të luaja por klubi kishte frikë Sulmuesi brazilian i PSG, Neymar Jr ka folur për situatën e javëve të fundit ku ka qëndruar jashtë fushës, kjo sipas tij
Vetëm 7 minuta zgjat avantazhi i Dortmundit, Neymar barazon shifrat (VIDEO) Ka zgjatur vetëm 7 minuta avantazhi i Dortmundit teksa PSG ka barazuar me Neymar.
Zhbllokohet sfida, Dortmund befason PSG (VIDEO) Dortmund ka befasuar PSG. Vendasit kanë kaluar në avantazh me Haland i cili realiozi pas një rrëmuje në zonë.
Formacionet zyrtare, Dortmund-PSG (FOTO LAJM) Një ndeshje fantastike pritet të zhvillohet në Signal Iduna Park ndërmjet Borussia Dortmundit dhe Paris Saint-Germainit.
Milot Rashica zëvendësuesi i Sanchos te Dortmund? Ylli i kosovës Milot Rashica është lidhur ngushtë me një transferimin të mundshëm te gjigandët e Borussia Dortmund, pasi