999 rezultate për

dortmund

Shënohet goli i parë në Bundesligë, Dortmund kalon në avantazh ndaj Schalke (VIDEO) Borusia e Dortmund ka kaluar në në avantazh ndaj Schalke 04 në minutën e 29'. Karantina si duket nuk paska ndikuar te
Te Dortmundi nuk e shohin katastrofë nëse një lojtar rezulton pozitiv me koronavirus Drejtori i Borussia Dortmundit, Carsten Cramer, thotë se nuk do të ishte katastrofë për Bundesligën gjermane nëse një lo
Kalim të mundshëm te Reali? Flet pë herë të parë Haaland Haaland, 19 vjeç, është bërë një nga sulmuesit më të kërkuar në Evropë pas një fillimi të jashtëzakonshëm në karrierën e
Ky është kalendari i Bundesligës, nuk mungon derbi Dortmund-Schalke (FOTO LAJM) Me fillimin e Bundesligës tashmë është zyrtarizuar dhe kalendari, shkruan Albeu.com. Ndeshjet do të nisin në 16 maj p
ZYRTARE/ Në Bundesligë skuadrat e para do të zbresin në fushë më 16 maj Qeveria e Gjermanisë të Mërkurën dha dritën e gjelbër që Bundesliga të kthehej dhe la vendimin e datës së kthimit te DFL
Dortmund nis bisedimet me Milot Rashicën Borussia Dortmund ka nisur bisedimet me Werder Bremen për Milot Rashicën, sipas mediave gjermane. Rashica pritet të l
Ylli i Realit i huazuar te Dortmundi pranon rikthimin në Madrid Mbrojtësi i krahut, Achraf Hakimi, duket se tashmë ka marrë vendimin sa i përket të ardhmes së tij. Lojtari i cili i
Klopp kujton titujt me Dortmundin: Tek i pari isha i dehur, në të dytin s’mbaj mend asgjë Jurgen Klopp është një nga ata trajnerë që një ndeshje futbolli e përjeton në maksimum dhe kjo dallohet qartësisht nga g
Dortmund i tregon çmimin Realit për Haaland Borussia e Dortmundit nuk e ka pritur aspak mirë interesimin e Realit të Madridit për talentin norvegjez Erlin Haaland.
Marrëveshje me Man.United? Dortmundi me kontratë marramendëse për Sanchon Manchester United, Chelsea dhe Juventusi janë vendosur në rradhën e parë për të marrë shërbimet e tij, por mesa duket Bo
Xherdan Shaqiri pritet të rikthehet në Bundesligë Xherxdan Shaqiri do të largohet nga Liverpooli. Sevilla, Roma, Galatasaray dhe CSKA Moska janë skuadrat që kanë shpre
Dortmundi punëson stafin në rrjetin gjerman të supermarketeve Borussia e Dortmundit ka gjetur një zgjidhje ideale për të mos shkurtuar pagat e punonjësve të dyqaneve të klubit apo të
Marrëveshje po, nënshkrim ende jo, Solskjaer vazhdon të ëndërrojë për Sanchon Trajneri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer po ëndërron të nënshkruajë me sulmuesin e Borussia Dortmundit, Jado
Mario Gotze largohet për herë të dytë nga Dortmund Për herë të dytë në karrierën e tij, Mario Gotze vendos të largohet nga klubi i Borussia Dortmund. Gotze ishte një id
EKSKLUZIVE/ Njihuni me "Messin e Kosovës" që po i "çmend" të gjithë: Te Dortmund janë të kënaqur me mua (VIDEO) Është vetëm 10 vjeç dhe e krahasojnë me yllin argjentinas, Lionel Messin. Bëhet fjalë për, Bebart Selmanin nga Feriz
Haaland pritet ti bashkohet "galaktikëve" këtë vit Real Madridi është në pozitën më të mirë për të nënshkruar me supertalentin norvegjez, Erling Haaland. Por Borussia D
50 futbollistët më të mirë në Evropë bazuar në statistika Para se futbolli të ndalet, disa yje ishin duke marrë veten dhe po luftonin për çmimet e vitit, Këpucën e Artë, Topin e
Liverpool heq dorë nga ylli i Dortmundit Liverpooli duket se ka hequr dorë nga ylli i Dortmundit, Jadon Sancho. Ylli anglez, i cili aktualisht aktivizohet me
Ylli më i ri i Dortmund flet mbi të ardhmen: Koha do ta tregoi Erling Haaland ka qenë zbulimi më i madh i sezonit të fundit duke bërë senzacion, fillimisht me fanellën e Salzburgut e
Reus këshillon Sanchon se si duhet të veprojë Kapiteni i Dortmund, Marco Reus ka këshilluar shokun e ekipit, Jadon Sancho të refuzojë ofertat e Premier League për të