999 rezultate për

dortmund

La fushën në minutën e 72 për shkak dëmtimi, Dortmundi në ankth për Haaland Borussia Dortmund u mposht me rezultatin 0-1 nga Bayern Munich, ndeshje e vlefshme për javën e 28-të n Bundesliga. Mi
Bayern fiton derbin ndaj Dortmund dhe shkon drejt titullit (VIDEO) Ka mjaftuar një gol i mbrojtësit Joshua Kimmich që Bayern të triumfojë ndaj Dortmundit në transfertë dhe tashmë është më
Bayern e mbyll në avantazh pjesën e parë ndaj Dortmund (VIDEO) Bayern Munich e ka mbyllur pjesën e parë me avantazhin 0-1 ndeshjen ndaj Dortmundit në transfertë. Golin e vetëm për
Formacionet zyrtare: Dortmund-Bayern Munich (FOTO LAJM) Borussia Dortmund dhe Bayern Munich takohen në “Signal Iduna Park”, për të zhvilluar derbin e javes së 28-të të Bundesli
Haaland vs Lewandowski: Dortmund-Bayern, nesër luhet pë kreun E marta ka rezervuar atë që konsiderohet ‘Der Klassiker’ e Bundesligës gjermane, sfidën mes Borussia Dortmund dhe Bayern
Flick me dhimbje "koke", Thiago mungon ndaj Dortmundit Një nga mesfushorët më të mirë në Evropë, Thiago Alcantara, nuk do të jetë i gatshëm për ndeshjen kundër Borussia Dortmu
Gotze afër Milanit, pranon edhe reduktimin e pagës Ylli gjerman i Borussia Dortmund, Mario Gotze, edhe zyrtarisht do të largohet nga ‘Signal Iduna Park’, në fund të këtij
Befason trajneri i Dortmund: Shkallët bosh, plus për lojtarët e mi Ndalesa e gjatë prej më shumë se 2 muajsh për shkak të pandemisë COVID-19 nuk frenoi hovin e Borussias së Dortmundit që
Fitore bindëse ndaj Frankfurt, Flick i pakënaqur me mbrojtjen Hansi Flick, njeriu në krye të stolit të Bayern, ka thënë se përkundër fitores ndaj Frankfurt, duhet folur për problemet
Bayerni tregon "dhëmbët" para sfidës me Dortmundin, mposht bindshëm Frankfurtin (VIDEO) Bayerni i Mynihut do të udhëtojë në mesjavë për transfertën me Borussian e Dortmundit me një avantazh prej katër pikësh
Dortmundi "shkel" edhe Wolfsburg, vazhdon presionin mbi Bayernin (VIDEO) Periudha pas rifillimit të futbollit po tregon një formë shumë të mirë te Dortmund, të cilët me fitoren 0:2 kundër Wolfs
Borussia Dortmund dyfishon rezultatin ndaj Wolfsburg (VIDEO) Borussia e Dortmund është shumë pranë fitores së dytë në dy ndeshje të luajtura pas koronavirusit. Miqtë kanë shënuar
Tashmë e konfirmuar nga vetë skuadra: Gotze largohet në fund të sezonit Drejtori sportiv i Borussia Dortmund ka konfirmuar se Mario Gotze do të largohet në fund të sezonit. Zorc këtë e ka k
Dortmund zhbllokon rezultatin ndaj Wolfsburg (VIDEO) Borussia e Dortmund ka arritur të zhbllokojë rezultatin ndaj Wolsburg në shtëpinë e këtyre të fundit. Për miqtë topin
Arsenali interesohet për yllin e Borussia Dortmund Trajneri i Arsenal, Mikel Arteta, ka kërkuar përmirësimin e fazës mbrojtëse afatin e ardhshëm kalimtar, dhe Manuel Akanj
Hakimi futet në "radarët" e Interit Është një tjetër emër që u pëlqen sëtepërmi drejtuesve të Interit për krahun e djathtë të mesfushës në skemën 3-5-2 në s
Haaland nuk është i befasuar nga goli: Kam punuar shumë Ylli norvegjez i Borussia Dortmund, Haaland, e ka rifilluar sezonin pikërisht aty ku e linte te goli. 28 minuta lojë
Lojtarët e Dortmund festojnë me tifozët imagjinarë (VIDEO) Borussia Dortmund fitoi me rezultatin 4-0 ndaj Schalkes. Verdhezinjtë u rikthyen në mënyrën më të mirë të mundshme duke
Dortmundi lë pas koronavirusin, fitore me "poker" golash ndaj Schalke 04 (VIDEO) ‘Verdhezinjt’ shënuan fitore bindëse, me rezultatin 4:0, për të arkëtuar tri pikët e reja në Bundesliga, të parat pas su
Çfarë aksioni, Dortmundi shënon golin e 4 (VIDEO) Dortmundi vazhdon të thellojë rezultatin përballë një kundërshtari që pritej ti hapte jo pak probleme si Schalke 04.