999 rezultate për

dortmund

Ylli i PSG-së pranon kushtet për kalimin te Dortmund Mbrojtësi i krahut të djathtë, Thomas Meunier, me shumë gjasë po luan sezonin e fundit në kryeqytetin e Francës. Sipa
Dortmund "blindon" vendin e dytë, mposht Leipzig (VIDEO) Skuadra nga ‘Signal Iduna Park’ ka siguruar vendin e dytë në renditjen tabelare, pas fitores në fushën e RB Leipzig.
Achraf Hakimi drejt transferimit te Bayern Munich Bayern Munich po nteresohet të nënshkruajnë me Achraf Hakimi këtë verë. AS mëson se mbrojtësi i Real Madrid, i cili
Bayern e Dortmund në ndjekje të talentit të PSG Talenti i Paris Saint Germain, Tanguy Kouassi, mund të drejtohet drejt Bundesligës. Sipas Le10Sport, mbrojtësi i tale
Po shkëlqen me Dortmundin, edhe Interi futet në garë për Hakimin I huazuar nga Reali i Madridit që në verën e 2018-ës, mbrojtësi anësor maroken Achraf Hamkimi po shkëlqen me fanellën e
Prishen planet e Gazidis? Rangnick kontaktohet edhe nga Borussia e Dortmundit Prej disa muajsh mediat europiane raportojnë se gjermani Ralf Rangnick do të ulet në pankinën e Milanit për sezonin e ar
Dortmund vuan por fiton falë Haaland, Werder i Rashicës shpreson te mbijetesa, skuadra e Gjasulës bie në Bundesligën 2 (VIDEO) Borussia Dortmund ka arritur të marrë një fitore mjaftë të vuajtur ndaj Fortuna Dusseldorfi me shifrat 0-1. Ishte sh
Yllin e Realit të huazuar te Dortmundi e kërkojnë 3 skuadra të Premier League Lojtari i cili është në pronësi të Real Madrid ka impresionuar shumë gjatë kohës në Gjermani, duke shënuar 13 gola në 70
Vazhdojnë lajmet e mira për Dortmund, pas Haaland në stërvitje rikthehet dhe Reus Borussia e Dortmundit në festë për kapitenin e saj. Marco Reus është rikthyer në stërvitje pas plot 4 muajsh dhe mund t’
Çlirohen te Dortmundi, Haaland shërohet plotësisht Erling-Braut Haaland do të jetë në dispozicion të trajnerit të Dortmund, Lucien Favre për ndeshjen e së shtunës kundër F
50 klubet me shikueshmërinë më të lartë në stadiume në 5 ligat evropiane FOTO LAJM) Borussia Dortmundi mund të thuhet se ka tifozët më besnik në top pesë ligat evropiane, bazuar në prezencën e tyre në Sig
Barcelona interesohet për mbrojtësin portugez të Dortmundit Mbrojtësi i krahut të majtë, Raphaël Guerreiro, i cili mund ta aktivizohet edhe si mesfushor, ka përfunduar në radarin e
Borussia Dortmund mposht minimalisht Herthën e Berlinit, shkëputet nga Leipzig (VIDEO) Borussia e Dortmundit ka fituar minimalisht përballë Herthën së Berlinit. Kjo fitore shkëput nga Leipzig që "ngeci" ndaj
Dortmundi zhbllokon rezultatin ndaj Hertha Berlinit (VIDEO) Pas pjesës së parë të mbyllur në barazim pa gola, Dortmundi ka arritur ta zhbllokoi rezultatin në pjesën e dytë. Për
Di Maria: Mora vendimin e duhur që nuk iu bashkova Barcelonës Angel Di Maria ka pranuar se është i kënaqur me vendimin e tij për të mos iu bashkuar Barcelonës kur tentuan ta blejnë a
Haaland "tremb" Dortmundin, norvegjezi mungon sërish në stërvitje Sulmuesi i Dortmundit, Erling Haland rrezikon të mungojë sërish. Pasi humbi ndeshjen e kaluar me Padërbornin, futboll
Paderboni pa Gjasulën shpërfytyrohet para Dortmundit (VIDEO) Borussia e Dortmundit kthehet te fitorja (1-6) në Bundesligë vetëm pak ditë pas disfatës me Bayernin, që i largoi edhe m
Ankth te Dortmundi për dëmtimin e Haaland, pritet përgjigjja e kontrollit mjekësor Janë orë pritjeje dhe nervozizmi te Borussia e Dortmundit. Verdhezinjtë dolën “me kocka të thyera” nga sfida kryesore e
Fitoi ndaj Dortmund, Flick: Kemi bërë hap të madh drejt titullit Bayerni tani ka shtatë pikë më shumë se Dortmundi dhe është pranë titullit të ri të kampionit të Gjermanisë. "Unë nuk
La fushën në minutën e 72 për shkak dëmtimi, Dortmundi në ankth për Haaland Borussia Dortmund u mposht me rezultatin 0-1 nga Bayern Munich, ndeshje e vlefshme për javën e 28-të n Bundesliga. Mi