dortmund

Lewandowski bëhet lojtari i parë jo-gjerman që arrin shifrën e 200 golave në Bundesliga Sulmuesi polak, Robert Lewandowski ka arritur kuotën e 200 golave në kampionatin gjerman. Polaku ka realizuar deri m
Bayerni fitore me 5 yje përballë Dortmund, ngjitet në vendin e parë (VIDEO) Bayern Munichu e ka fituar në mënyrë bindëse ndeshjen kundër Borussia Dortmundit, duke u rikthyer kështu në pozitën e pa
Bayern Munchen fundos Dortmundin, shënon dy gola në 20 minutat e para (VIDEO) Sfida e vitit të Bundeslige është zhbllokuar shumë shpejtë me vendasit të cilët kaluan në avantazh që në minutën e 10-të
Bayern Munchen – Borussia Dortmund gati për ndeshjen e vitit, formacionet zyrtare Gara për titullin e Bundesligës këtë sezon ka qenë më e zjarrtë se në sezonet e fundit dhe sot në orën 18:30 takohen dy
Bayern-Dortmund, supersfida e titullit Bayern Munich dhe Borussia Dortmund do të përballen sot në Alianz Arena, një duelt që do te vendoshë shumë për titullin
Uli Hoenes presion Bayernit: Ndaj Dortmundit nuk dua justifikime Fitorja dramatike 5-4 ndaj Heidenham në Kupën e Gjermanisë ka bërë të lindin dyshime për formën e Bayern Munchen para nd
Dortmund fiton në frymën e fundit përballë Wolfsburg (VIDEO) Borusia Dortmund ka marë një fitore mjaft të vështirë por dhe shumë të vyer përballë Wolfsburg. Për gjatëë 90 minuta
Dortmund në alarm, Pulisic humbet sfidën ndaj Bayern Munich Borussia Dortmund duhet të bëjë llogaritë pa Christian Pulisic në 3-4 javët e ardhshme. Lojtari u dëmtua me kombëtaren,
Barcelona rikthehet të interesohet për portugezin e Dortmund Barcelona mund të trokasë përsëri në derën e Borussia Dortmund për Raphael Guerreiro-n. Katalanasit janë munduar të në
Edhe Dortmund interesohet për Pogba-n e ri Boubakary Souamre është ylli i ri i OSC Lille në Ligue 1. 20-vjeçari, që pas transferimit nga Paris Saint-Germain në v
Super lajm për tifozët e Dortmund, ylli i skuadrës do të mbyllë karrierën në këtë klub Sulmuesi Maro Reus, ylli 29-vjeçar i skuadrës së Borussia Dortmund, mund ta mbyllë karrierën e tij tek ky ekip. Lajmin e
Reus i jep fitoren Dortmund në minutën e 92’ (VIDEO) Trasferta përballë Herdha Berlinit ka rezultuar shumë e vështirë për Borusia Dortmund. Herdha arriti të kalonte dy he
Dortmund barazon rezultatin përballë Herdha Berlin (VIDEO) Vetëm 10 minuta ka zgjatur avatazhi i vendave pasi Dortmund ka arritur të barazojë me anë të Thomas Delaney në minutën e
Herdha kalon në epërsi përballë Dortmund (VIDEO) Sapo ka nisur ndeshja mes Herdha Berlinit dhe Dortmund vendasit kanë arritur të kalojnë në avantazh që në minutën 4-tët.
Manchester United del bllof, ylli i Dortmundit nuk shitet Jadon Sancho nuk do të largohet nga Borussia e Dortmundit. Të paktën kështu ka thënë drejtori i skuadrës gjermane Michae
Bayern shkatërron Wolfsburg, Dortmund ia del në fund (VIDEO) Bayern Munich dhe Borussia Dortmund vazhdojnë të kryesojnë me pikë të barabarta (57) Bundesliga-n pas javës së 25-të. Të
Ylli i Dortmundit refuzon Manchester United Jadon Sancho nuk dëshiron të kthehet në Angli. Sipas mediave angleze talenti i Borussia Dortmundit nuk ka dëshirë të ri
Kjo është koreografia spektakolare e tifozëve të Dortmundit (FOTO LAJM) Një mur i verdhë për të karikuar skuadrën. Tifozët e Borussias së Dortmundit realizuan një koreofgrafi gjigante dhe spek
Borussia e Dortmund nuk jep shenja jete përballë Tottenham (VIDEO) Gjermanët shpresuan te një mrekulli përballë Anglezëve, shkruan Albeu.com Asnjë shkëndi nuk u ndez për Dortmund në n
Tottenham kalon në avantazh, shuan shpresat e Dortmund (VIDEO) Tottenham ka kaluar në epërsi ndaj Dortmund në shtëpinë e këtyre të fundit shkruan Albeu.com Gjermanët duken të pafuq