999 rezultate për

dortmund

Werder befason Dortmund, barazon rezultatin (VIDEO) Werder po bën një pjesë të dytë shumë të mirë se të parën. Goli i parë që ngushtoi rezultatin i dha zemër vendasve të c
Wender ngushton rezultatin përballë Dortmund (VIDEO) Pjesa e parë u mbyll në avantazhin e dy golave për Dortmund të cilët ishin njëri më i bukur se tjetri. Pjesa e dytë k
Dortmund shënon golin e dytë nga goditja e dënimit (VIDEO) Paco Alcacer ka dyfishuar rezultatin për Borussia Dortmund në minutën e 41’ të takimit. Werder ka pësuar një goditje
Dortmund zhbllokon rezultatin përballë Wender (VIDEO) Borussia Dortmund ka arritur të kalojë në epërsi me rezultat 1:0 në ndeshjen kundër Werder Bremenit, e cila po zhvillohe
Vëllai i Eden Hazard pranë firmës me Dortmund Vëllai i Eden Hazard, Thorgan i cili aktivizohet te M’Gladbach është gati të luajë me një ekip të madh. Ai ka një ko
Nurnberg ndal Bayernin, rindez shpresat e Dortmund (VIDEO) Nurnberg ndal Bayernin Bayern Munich ka barazuar 1-1 në fushën e Nurnberg, skuadra që mban vendin e parafundit të Bundes
Dortmud u mposht nga Schalke, talenti Sancho goditet me çakmak Jadon Sanco u godit nga një çakmak, i cila u gjuajt nga tribunat e stadiumit ku u zhvillua ndeshjes mes Borussia Dortmun
Talenti i Dortmund lë me gisht në gojë ekipet e mëdha europiane Drejtori sportiv i Borussia Dortmund, Michael Zorc, ka hedhur poshtë çdo zë në lidhje me transferimin në fund të sezonit
Dortmund jashtë kontrollit përballë Schalke, derbi shkon për blutë (VIDEO) Schalke 04 i ka bërë një dhuratë fantastike Bayern munich duke mposhtur Borussia Dortmund me rezultatin 4-2 në derbin e
Trajneri i Dortmund sheh pak shpresë për fitimin e titullit Bayern Mynih vijon të kryesojë renditjen e Bundesliga me 1 pikë më shumë se Borussia Dortmund pas javës së 30-të. Të
Dortmund nuk heq dorë nga titulli, "poker" Freiburgut të Abrashit (VIDEO) Borusia Dortmund fitoi 4-0 në transfertë ndaj Freiburgut duke moi iu ndarë luftës Bayernit në luftën për titullin kampio
Mario Gotze "shastis" tifozët e Dortmund me postimin e fundit (FOTO LAJM) Tifozët e Borussia Dortmund-it nuk janë aspak të kënaqur me Mario Gotze-n. Lojtari që i dhuroi Kupën e Botës Gjermani
Dortmund kërkon mbi 100 milion euro për yllin e skuadrës Borusia Dortmund këtë sezon po konkuron me Bayern Munich për titullin kampion, dhe gjithashtu po mendon për të ardhmen,
Përfundon gjithçka, Dortmund siguron talentin e kombëtares gjermane E përditshmja gjermane "Bild" konfirmon se skuadra e Borussia Dortmund ka mbyllur marrëveshjen për blerjen e anësorit të
Abrashi kërkon ti bëjë favor Bayernit: Ndalim Dortmundin Ylli i Kombëtares së Shqipërisë, Amir Abrashi, synon t’ia bëjë një favor Bayern Munichut në garë për titull në Bundeslig
Borussia e Dortmund hedh sytë nga sulmuesi belg Michy Batshuayi ka shpërthyer te Borussia Dortmund në fazën e dytë të sezonit të kaluar. Nëntë gola ka shënuar ai në
Dortmund lë pas humbjen ndaj Bayern, rimerr kreun (VIDEO) Borussia Dortmund ka reaguar pas humbjes 5-0 të pësuar kundër Bayern Munich një javë më parë dhe është kthyer përkohësis
Dortmund shënon 2 gola të shpejtë përballë Mainz (VIDEO) Dortmund ka arritur të shënojë dy herë përballë Mainz në "Signal Iduna Park". Është talenti anglez Sancho ai i cili k
Vetëm 14 vjeç nënshkruan kontratë 1 milion euro me Nike Do të përfitojë 1 milionë euro nga një kontratë sponsorizimi, edhe pse është vetëm 14-vjeç. Rasti i rrallë vjen nga Gjer
Borussia Dortmund kërkon vëllain e Eden Hazard Jo vetëm Eden Hazard mund të ndryshojë fanelë verën e ardhshme. Lajmet nga Gjermania bëjnë me dije se edhe vëllai i t