999 rezultate për

doreheqjen

Jep dorëheqjen aleati i Vuçiç që pengoi dy herë Kosovën në UNESCO Ambasadori i Serbisë në UNESCO Darko Tanaskoviç, ka deklaruar se jep dorëheqje nga ky post dhe se vendimi i tij është i
Protestuesit bllokojnë rrugën e i bëjnë thirrje Ramës: O Enver Hoxha! "Ti nuk mund të kthesh diktakturën në Shqipëri, ne nuk të lënë të rikthesh Enverin në vendin tonë. Fatmir Xhafaj të japë
U emërua nga Arta Marku, prokurori i Elbasanit jep dorëheqjen Ardian Nezha, i emëruar pak kohë më parë nga Arta Marku në detyrën e kryeprokurorit të Elbasanit, ka dhënë dorëheqjen.
Jep dorëheqjen, shpëton nga Vettingu ish-gjyqtari i Vlorës Vettingu ka ndërprerë procesin e rivlerësimit për ish-gjyqtarin e Apelit të Vlorës Ilir Çeliku. Ilir Çeliku ka dhënë
Dhanë dorëheqjen para Vettingut, shpëtojnë 3 zyrtarët e drejtësisë Dorëheqja nga detyra ka shpëtuar nga Vettingu një prokuror dhe një zyrtar të Gjykatës së Lartë. Vetingu u pushua për
Lista Serbe kërkon dorëheqjen e Ministrit Sefaj dhe drejtorit të policisë Përfaqësuesit e komunave serbe të Kosovës, pas një mbledhje që është mbajtur sot në veriun e Mitrovicës, kanë dalë me tr
Drejtori teknik i Interit jep dorëheqjen, klubi nuk e pranon Drejtori teknik i Interit Walter Sabatini ka dhënë dorëheqjen e tij, e cila ende nuk është pranuar nga klubi zikaltër.
Pas Bilent Salijit, pritet të japë dorëheqjen një tjetër ministër Pas së ministrit të Drejtësisë Bilen Saliji pritet të japë dorëheqje edhe një ministër tjetër i BDI-së. Burime qever
Fatmir Dehari komenton dorëheqjen e Ministrit Saliji: Krenar me ty shok! Kryetari i Komunës së Kërçovës, Fatmir Dehari, ka komentuar në profilin e tij të facebook-ut dorëheqjen e ministrit të d
I tradhëtuar nga Haradinaj, jep dorëheqjen kryetari i AAK në Podujevë Kryetari i degës së AAK-së në Podujevë, Fatmir Humolli, ka dhënë dorëheqje nga ky post dhe nga të gjitha funksionet në p
Rasti i Almirit sjell dorëheqjen e ministrit të drejtësisë në Maqedoni Ministri i drejtësisë Bilen Saliji sapo ka deponuar dorëheqjen e tij në qeveri. Në një konferencë për shtyp, ministri
Hoti kërkon dorëheqjen e Haradinajt, ka nxitur dhunë për demarkacionin Shefi i Grupit Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë gjatë seancës së Kuvendit se do ta m
Zyrtari i lartë jep dorëheqjen pas skandalit Nënkryetari i Bashkisë së Kavajës, Përparim Çaça ka dhënë dorëheqjen nga detyra e tij. Një ditë më parë emisioni “Sto
Edhe pse dha dorëheqjen nga VV, Ahmeti nuk flet kundër Kurtit Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, edhe pse ka dhënë dorëheqje nga Vetëvendosje, po vazhdon të mos mbajë qëndrim për
Vetëvendosje reagon për herë të parë kundër Shpend Ahmetit Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti gjatë natës së kaluar bëri të ditur dorëheqjen e tij nga Lëvizja Vetëvendosje. N
Salih Zyba ironizon me dorëheqjen e Shpend Ahmetit Pas dorëheqjes së Shpend Ahmetit nga strukturat e Vetëvendosjes ka reaguar deputeti i kësaj lëvizje, Salih Zyba. Zyba
Albulena vajton dorëheqjen e Shpend Ahmetit Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu ka reaguar pas dorëheqjes së Shpend Ahmetit nga të gjitha pozitat në lëvizjen
Çfarë e detyroi Shpend Ahmetin të jepte dorëheqjen Shpend Ahmeti përmes një letre të dërguar mediave ka njoftuar se ka dhënë dorëheqje nga të gjitha postet që ka mbajtur n
Kryebashkiakja jep dorëheqjen, i zbulohet lidhja intime me truprojën Një mega-skandal ka përfshirë qytetin e Nashvilit, kryebashkiakja e të cilit është akuzuar për marrëdhënie intime me tru
Renzi sfidon të tijtë: Kush këkron bashkim me 5 Yjet ta thotë në kryesi Matteo Renzi, i përfshirë nga polemikat e brendshme për dorëheqjen e tij të “ngrire”, ëhstë hedhur në kundërsulm dhe i k