999 rezultate për

doreheqjen

500 policë japin dorëheqjen, nuk pranojnë vettingun 500 punonjës të policisë nuk kanë pranuar t'i nënshtrohen vettingut duke dhënë dorëheqjen. Mësohet se punonjësit janë
Plas sherri tek Hajduk Splitit, tifozët sulmojnë lojtarët ndërsa presidenti jep dorëheqjen Presidenti i Hajduk Splitit, Ivan Kos ka dhënë dorëheqjen nga ky post, pas humbjes në kampionat përballë Dinamos së Zagr
SKANDALI/ Bes Kallaku ftoi ndjekësit të blinin naftën e "Gulf" kur ajo kishte falimentuar (VIDEO) Administratorët e kompanisë së karburanteve "Gulf" janë zhdukur tashmë, ndërkohë që pas kanë mbetur mijëra shqiptar të m
Sekretari i AKR-së në Ferizaj: Labi ka dhënë dorëheqjen nga AKR Sekretari i Aleancës Kosova e Re në Ferizaj, Amir Rexhepi i ka reaguar Labinot Tahirit, pasi ky i fundit në një deklarat
Jep dorëheqjen prokurori i Beratit (FOTO LAJM) Prokurori i Beratit ka dhënë dorëheqjen nga detyra. Mësohet se Prokurori që ka dhënë dorëheqjen është Ermir Beta 35
Dorëhiqet Këshilltari për Sigurinë i Presidentit Trump Tom Bossert, këshilltari për Sigurinë i Presidentit Donald Trump, ka dhënë dorëheqjen. Lajmin për dorëheqjen e Bossert ë
Japin dorëheqjen 3 anëtarë të Komitetit për ndarjen e Nobelit Tre anëtarë të Komitetit për ndarjen e Çmimit Nobel për Letërsi kanë dhënë dorëheqje Klas Ostergren, Kyle Espmark dhe Pe
Jep dorëheqjen aleati i Vuçiç që pengoi dy herë Kosovën në UNESCO Ambasadori i Serbisë në UNESCO Darko Tanaskoviç, ka deklaruar se jep dorëheqje nga ky post dhe se vendimi i tij është i
Protestuesit bllokojnë rrugën e i bëjnë thirrje Ramës: O Enver Hoxha! "Ti nuk mund të kthesh diktakturën në Shqipëri, ne nuk të lënë të rikthesh Enverin në vendin tonë. Fatmir Xhafaj të japë
U emërua nga Arta Marku, prokurori i Elbasanit jep dorëheqjen Ardian Nezha, i emëruar pak kohë më parë nga Arta Marku në detyrën e kryeprokurorit të Elbasanit, ka dhënë dorëheqjen.
Jep dorëheqjen, shpëton nga Vettingu ish-gjyqtari i Vlorës Vettingu ka ndërprerë procesin e rivlerësimit për ish-gjyqtarin e Apelit të Vlorës Ilir Çeliku. Ilir Çeliku ka dhënë
Dhanë dorëheqjen para Vettingut, shpëtojnë 3 zyrtarët e drejtësisë Dorëheqja nga detyra ka shpëtuar nga Vettingu një prokuror dhe një zyrtar të Gjykatës së Lartë. Vetingu u pushua për
Lista Serbe kërkon dorëheqjen e Ministrit Sefaj dhe drejtorit të policisë Përfaqësuesit e komunave serbe të Kosovës, pas një mbledhje që është mbajtur sot në veriun e Mitrovicës, kanë dalë me tr
Drejtori teknik i Interit jep dorëheqjen, klubi nuk e pranon Drejtori teknik i Interit Walter Sabatini ka dhënë dorëheqjen e tij, e cila ende nuk është pranuar nga klubi zikaltër.
Pas Bilent Salijit, pritet të japë dorëheqjen një tjetër ministër Pas së ministrit të Drejtësisë Bilen Saliji pritet të japë dorëheqje edhe një ministër tjetër i BDI-së. Burime qever
Fatmir Dehari komenton dorëheqjen e Ministrit Saliji: Krenar me ty shok! Kryetari i Komunës së Kërçovës, Fatmir Dehari, ka komentuar në profilin e tij të facebook-ut dorëheqjen e ministrit të d
I tradhëtuar nga Haradinaj, jep dorëheqjen kryetari i AAK në Podujevë Kryetari i degës së AAK-së në Podujevë, Fatmir Humolli, ka dhënë dorëheqje nga ky post dhe nga të gjitha funksionet në p
Rasti i Almirit sjell dorëheqjen e ministrit të drejtësisë në Maqedoni Ministri i drejtësisë Bilen Saliji sapo ka deponuar dorëheqjen e tij në qeveri. Në një konferencë për shtyp, ministri
Hoti kërkon dorëheqjen e Haradinajt, ka nxitur dhunë për demarkacionin Shefi i Grupit Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë gjatë seancës së Kuvendit se do ta m
Zyrtari i lartë jep dorëheqjen pas skandalit Nënkryetari i Bashkisë së Kavajës, Përparim Çaça ka dhënë dorëheqjen nga detyra e tij. Një ditë më parë emisioni “Sto