999 rezultate për

dollaresh

SHBA, fitohet llotaria 640 milion dollarëshe Qytetari i cili në biletën e tij të llotarisë amerikane do të ketë numrat (2, 4, 23, 38, 46 dhe numrin ekstra 23) do të
Mel Gibson shet pronën 30 milionë dollarëshe Aktori dhe regjisori i famshëm i Hollywood Mel Gibson ka nxjerrë në shitje një pronë në Costa Rika, me një çmim fillesta
Berluskoni i pafajshëm në procesin “Mills” Pas pesë vitesh ka përfunduar procesi gjyqësor ndaj ish-kryeministrit të Italisë Silvio Berluskoni i akuzuar për korrupt
Meksikë, arrestohet bosi i drogës Një prej bashkëpunëtorëve më të afërt të bosit më të madh të drogës në Meksike Joaquin “El Chapo” Guzman, i shumëkërkuar
SHBA, monedha 1 dollareshe nxirret nga qarkullimi Monedha 1 dollarëshe e Shteteve te Bashkuara e cila vitet e fundit nuk po perdorej me nga qytetarët emerikane do të nxir
Mega-divorci prej 290 milion dollarësh në Holliwood Gjatë shtatë viteve të martesës së tyre, çifti Demi Moore dhe Ashton Kutcher ishte njëri prej më të famshmëve në Hollivu
Varreza 35 miliardë dollarëshe e avionëve (FOTO LAJM) Në mes të shkretëtirës së Arizonës gjendet një varrezë 1050 hektarëshe. Bëhet fjalë për varrezën e avionëve e cila përdo
Kardashian nuk kthen unazën 2 milionë dollarëshe Bukuroshja Kim Kardashian, e cila kohë më parë i ka dhënë fund martesës me basketbollistin Kris Hamfris, ka vendosur të
Turqia jep donacion prej 900 mijë dollarësh për ushtrinë Turqia vazhdimisht ka ndihmuar Maqedoninë. Këtë herë është dhënë një donacion prej 900 mijë dollarë amerikanë për ushtri
Obama kërkon miratimin e “Aktit të Punës” SHBA, vendi me ekonominë më të madhe në botë vuan nga papunësia. Presidenti amerikan ditët e fundit i është përkushtuar
Obama deklaron paketën e re të punësimit Kryetari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Barak Obama, deklaroi paketën e re të punësimit, që pritej prej shumë ditës
Embargoja, 250 milionë humbje Serbisë Embargoja e Prishtinës ndaj Serbisë, i ka shkaktuar kësaj të fundit 250 milionë dollarë humbje. Mediat serbe e citojnë k
Paguan gjobën prej 1500 dollarësh për biçikletën Një çiklist nga Nju Jorku luftoi me një gjobë - që i ishte vënë për ecjen me shpejtësi në një kohë që drita e semaforit
I pushojnë nga puna, fitojnë llotarinë “Jo çdo e keqe vjen për keq” thotë një shprehje e urtë. Një ditë pasi 10 nga 18 punonjësit e “Smart Teknolloxhis” mësuan
Protesta kundër SHBA-së në Pakistan Mijëra njerëz kanë mbushur rrugët e Pakistanit, duke brohoritur slogane kundër Shteteve të Bashkuara. Ata kanë protestua
SHBA, shkurtohet buxheti i mbrojtjes Sekretari i Mbrojtjes në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Robert Gates bëri me dije për mediat amerikane një plan që par
Bredhi 11 milionë dollarësh në Abu Dabi Një hotel superluksoz në Abu Dabi ka vendosur në hollin e tij një bredh të Vitit të Ri të zbukuruar me bizhuteri, që kap
Serbia, 14 mln euro për kapjen e Mlladiç (UPDATE) Qeveria e Serbisë ka miratuar shpërblimin në vlerë prej 14 milionë dollarësh për kapjen e Ratko Mlladiçit. Ky i
Greqia ka nje deficit buxhetor prej 440 miliarde dollaresh Një tjetër agjenci e ka ulur vlerësimin për borxhin e qeverisë greke. Agjencia “MoodyR
Facebook fiton gjykimin rekord prej 873 milione dollaresh Rrjeti më i madh shoqëror online, Facebook, ka fituar gjykimin me vlerë prej 873 milionë dollar&eum