999 rezultate për

dollaresh

Çfarë janë këto shpenzime sporti prej 40 mijë dollarësh në BSH? Deputeti socialist Erjon Braçe i është rikthyer çështjes së shpenzimeve të fryra në administratë, këtë herë jo vetëm të
Shpikja e fundit japoneze, super-roboti 1 milion dollarësh (VIDEO) Me dhjetra persona kanë shkuar në Tokio për të parë shpikjen e fundit japoneze. Bëhet fjalë për super- robotin Kuratas i
Apple dëshpëron analistët pasi ka fituar “vetëm” 8,8 miliardë dollarë Me qarkullim prej 335 miliardë dollarësh në çerekun e dytë të këtij viti Apple ka deklaruar një fitim prej 8,8 miliardë
Të brendshmet 1 milion dollarëshe (FOTO-LAJM) Në qytetin e vogël të Birminghamit, Michigan, ku popullsia është vetëm 20 mijë, një palë sutjena janë shitur për 1 milio
Ferrari 35-milion dollarësh Ferrari 250 GTO i vitit 1962 ishte në pronësi të biznesmenit britanik Eric Heerema. Ai tani ka kaluar në pronësi të një
Parkingu 1 milion dollarësh Ky parking në Nju Jork ka vlerën 1 milion dollarë. Çmimi duket i tepruar edhe për qytetin e njohur për çmimet jashtëzako
Apartamenti 90 milion dollarësh Një javë më parë, një blerës anonim ka paguar 90 milion dollarë për një penthouse luksoz me sipërfaqe prej 3000 metra ka
Lamborghini 376 mijë dollarësh digjet gjatë provës (VIDEO) Një person nga Kalifornia identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur por që mendohet të jetë një nga miliarderat e rinj të
Apple, kompania 1 trilion dollarëshe Apple mund të bëhet kompania e parë në botë trilion dollarëshe. Kjo pritet të ndodh brenda 12 muajve parashikojnë eksper
Bieber argëtohet me dhuratën 120 mijë dollarëshe Shumica e quajnë akoma fëmijë por ai nget një makinë sportive elektrike “Fisker Karmu” me ngjyrë gri metalike, me një vl
SHBA, fitohet llotaria 640 milion dollarëshe Qytetari i cili në biletën e tij të llotarisë amerikane do të ketë numrat (2, 4, 23, 38, 46 dhe numrin ekstra 23) do të
Mel Gibson shet pronën 30 milionë dollarëshe Aktori dhe regjisori i famshëm i Hollywood Mel Gibson ka nxjerrë në shitje një pronë në Costa Rika, me një çmim fillesta
Berluskoni i pafajshëm në procesin “Mills” Pas pesë vitesh ka përfunduar procesi gjyqësor ndaj ish-kryeministrit të Italisë Silvio Berluskoni i akuzuar për korrupt
Meksikë, arrestohet bosi i drogës Një prej bashkëpunëtorëve më të afërt të bosit më të madh të drogës në Meksike Joaquin “El Chapo” Guzman, i shumëkërkuar
SHBA, monedha 1 dollareshe nxirret nga qarkullimi Monedha 1 dollarëshe e Shteteve te Bashkuara e cila vitet e fundit nuk po perdorej me nga qytetarët emerikane do të nxir
Mega-divorci prej 290 milion dollarësh në Holliwood Gjatë shtatë viteve të martesës së tyre, çifti Demi Moore dhe Ashton Kutcher ishte njëri prej më të famshmëve në Hollivu
Varreza 35 miliardë dollarëshe e avionëve (FOTO LAJM) Në mes të shkretëtirës së Arizonës gjendet një varrezë 1050 hektarëshe. Bëhet fjalë për varrezën e avionëve e cila përdo
Kardashian nuk kthen unazën 2 milionë dollarëshe Bukuroshja Kim Kardashian, e cila kohë më parë i ka dhënë fund martesës me basketbollistin Kris Hamfris, ka vendosur të
Turqia jep donacion prej 900 mijë dollarësh për ushtrinë Turqia vazhdimisht ka ndihmuar Maqedoninë. Këtë herë është dhënë një donacion prej 900 mijë dollarë amerikanë për ushtri
Obama kërkon miratimin e “Aktit të Punës” SHBA, vendi me ekonominë më të madhe në botë vuan nga papunësia. Presidenti amerikan ditët e fundit i është përkushtuar