999 rezultate për

dokumenteve

Dallimi ndërmjet viruseve, trojanëve dhe “krimbave” Një virus është një pjesë e keqe e softuerit, që ndërfutet në një pjesë normale të programeve, ashtu siç një virus biolo
Depp dhe Heard i japin fund martesës Pas 15 muajve martesë, Johny Depp dhe bashkëshortja e tij, aktorja Amber Heard kanë vendosur të ndahen. 30-vjeçarja p
WhatsApp, lejon dërgimin e dokumenteve në PDF WhatsApp ka bërë të mundur përdirtësimin më të fundit, aplikacionin e saj për pajisjet Android dhe iOS, ku ka shtuar shp
Prangosen dy persona për falsifikim dokumentash Një femër dhe një mashkull në zona të ndryshme të Kosovës janë arrestuar për shkak të falsifikimit të dokumenteve. Po
Pranga 50 vjeçarit që mbante drogë dhe armë në shtëpi Një 50 vjeçar, i dënuar më parë për falsifikim të dokumenteve është vënë në pranga, pasi është kapur me drogë. Policia e
Ibar-i ka spiunuar Hazbi Likën dhe Hysni Shaqirin (FOTO) Gazetari Zoran Bozhinovski ka publikuar kopje të reja të dokumenteve në internet, që pretendon se janë të UDB-ës jugosll
Vazhdojnë bisedimet teknike në Bruksel Sot dhe nesër po vijojnë bisedimet në Bruksel, ku temat kryesore do të jenë liria e lëvizjes, marrëveshja për njohjen e
Prokuroria e Vlorës dërgon në gjykatë dosjen “Gjika” Prokuroria e Vlorës ka përfunduar hetimin në ngarkim të kryebashkiakut Shpëtim Gjika dhe bashkëpunëtorëve të tij. Më tej
Falsifikojnë dokumenta gjermane për 1.000 euro Policia e Kosovës ka raportuar se ka ndaluar dhe konfiskuar dokumentet e identifikimit të dy personave të cilët kanë ten
Caktohet eskpert për verifikimin e dokumenteve të dosjes "Gjika" Gjykata e Tiranës administroi sot provat shkencore si dhe caktoi një ekspert privat në shqyrtimin dhe verifikimin e disa
MPB rishikon mënyrën e dhënies së dokumenteve biometrike Gordana Jankullovska, Ministrja e Punëve të Brendshme të Maqedonisë, gjatë ditës së sotme do të marrë pjesë në një takim
Nga policia e Tetovës dalin dokumente false Letërnjoftime false nga Sektori i Punëve të Brendshme në Tetovë. Dy të punësuar në sektorin për punë administrative pran
Thaçi: Të krijojmë kushte për të riatdhesuarit Kryeministri Hashim Thaçi thotë se agjenda evropiane është në rrugë të mbarë, dhe se i takon qeverisë, që në bashkëpunim
Bashkëpunim me Athinën, Agimi i Artë “non grata” Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Edmond Panariti, tashmë ministër i ri i Bujqësisë në qeverinë “Rama” komentoi në një i
Falsifikimi i dokumenteve, sekuestrohen pronat e biznesmenit Policia e Krimit Ekonomik sekuestron banesën e biznesmenit Ilir Aho, i arrestuar pak ditë më parë për ushtrim të aktivit
Ndryshon dizajni i pasaportave Pasaportat biometrike kanë ndryshuar dizajnin e tyre. Nga sot Ministria e Punëve të Brendshme ka filluar lëshimin e tyre
Zbulohet baza e dokumenteve false për azil në Francë Skuadra e antikrimit financiar e policisë së Tiranës, ka zbuluar një bazë ku falsifikoheshin vërtetime, të cilat përdore
Falsifikimi i dokumenteve, 8 muaj burg për ish-bosin e firmës piramidale Ish-bosi i firmës piramidale “Populli”, Bashkim Driza është dënuar nga Gjykata e Tiranës me 8 muaj burg me akuzën e fals
"Telenovela me pasaporta biometrike”, reagon MPB Ministria e Punëve të Brendshme reagon ndaj shkrimit të gazetës së përditshme “Zëri” me titull: "Telenovela me pasaporta
Policia zbulon 374 raste të dokumenteve të falsifikuar Nga janari deri në muajin gusht policia e Kosovës ka zbuluar 374 raste të dokumenteve të falsifikuar. Në një prononcim