Shorti i Champions League: LIVE të gjitha grupet dhe ndeshjet (VIDEO)
999 rezultate për

djokovic

Tenis, Djokoviç dhe Kvitova "Më të mirët e Vitit" Federata Ndërkombëtare e Tenisit shpalli lojtarët më të mirë të vitit si për femra ashtu edhe për meshkuj. Sigurisht që
2011: Të ardhura rekord për Djokoviç Novak Djokovic, numri 1 i renditjes botërore në tenis, pritet ta mbyllë vitin 2011 me 12.619.803 dollarë të grumbulluara
Ylli i tenisit Djokoviç do martohet në Kosovë Numri një i tenisit në botë, Novak Djokoviç do të martohet me të dashurën e tij Jelena Ristic këtë muaj ose në nëntor. K
Djokovic është fituesi i US Open Tenisti serb, Novak Djokovic fitoi turneun e US Open dhe rikonfirmohet numri një në renditjen botërore në tenisin për me
US Open, të mëdhenjtë arrijnë kualifikimin Roger Federer ka mundur 3-0 me sete (6-4, 6-3 dhe 6-3) francezin Jo wilfred Tsonga në çerekfinalet e turneut amerikan US
Djokovic tashmë nuk di të ndalet Novak Djokovic tashmë kampion i Wimbledon pasi mundi rivalin direkt atë të Rafael Nadal 3-1 me sete duke u shkëputur në
Nadal-Djokoviç, gjithçka vendoset sot Gjithçka do të vendoset sot në finalen e Wimbledon për meshkuj ku përballë njëri-tjetrit do të jenë dy gjigandët e botë
Nadal-Djokovic, finalja e Wimbledon Dy tenistët më të mirë në botë për momentin, Rafael Nadal dhe Novak Djokovic do të takohen sërisht në finalen e Wimbledo
Djokovic numri 1 në botë Tenisti francez Tsonga është ndalur edhe pse e mposhti Federerin në çerekfinale por u mposht sot nga serbi Djokovic. Djo
Djokovic mbreti i Romës Novak Djokovic është mbreti i Romës ka mundur në finali numrin nji të botës Rafael Nadal. Djokovic e ka mundur në setin
Djokovic nuk di të ndalet Novak Djokovic nuk di të humb. Tenisti serb e ka konfirmuar formën e tij të jashtëzakonshme në finale të Masters 1000 të