E FUNDIT/ Shorti rezervon përballje titanësh, CR7 sfidon Messin, ja të gjitha grup
999 rezultate për

djokovic

Djokovic lë pas dëmtimin, gati për të luajtur Novak Djokovic, është gati të rukthehet në 2018-ën. “Raketa” serbe tashmë i ka zgjidhur problemet me dorën dhe objektivi
Serbi Djokoviç turpërohet në "Roland Garros", e mund një talent austriak Novak Djokoviç eliminohet në mënyrë të turpshme nga tureneui “Roland Garros”. Tenisti serb, kampioni në fuqi i turneut,
Serbi Djokovic eliminohet nga “Australian Open” Vjen surpriza e parë e bujshme në Australian Open. Novak Djokovic, numri dy i botës, dhe 6 herë fitues përgjatë karrierë
Nga Neymar te Djokovic, ja dështimet në Rio (FOTO LAJM) Olimpiada që po zhvillohet në Rio nuk është se po u sjell fat disa sportistëve të njohur. Vendi mikpritës po zhgënje
Djockovic mbret i "Australian Open" Tenisti serb Novak Djokoviç ka treguar edhe njëherë se është numri një në botë dhe nuk ka rivalë. Ai ka mposhtur me
Djokovic në finalen e "Australian Open", mund Federer-in Novak Djokovic është finalisti i parë i "Austraian Open", pasi mposhti rivalin e tij Roger Federer në katër sete. Te
Serbi Djokovic mohon përfshirjen në trukimin e ndeshjeve Emri i Novak Djokovic u shfaq sërish në media në lidhje me skandalin e trukimit të ndeshjeve në tenis. Sipas mediave ita
Djokoviç kërcen si i çmendur me tifozin (VIDEO) Një tjetër episod humoristik nga numri një i tenisit botëror, Novak Djokoviç. Pasi kaloi në turin e dytë të US Open,
Shqiptarët sulmojnë Instagramin e Djokovicit Një shqiponjë shqiptare i është paraqitur rreth orës 20:00 në faqen e tij në Instagram, tenistit numër një në botë, serb
Magjia e Djokoviç, ja si e pret topin (VIDEO) Magji e Novak Djokoviç gjatë finales së Indian Wells kundër Roger Federer. Topi ishte jashtë, zvicerani i kthen topin, n
Novak Djokoviç mbret në "Australian Open" (FOTO LAJM) Novak Djokoviç konfirmohet njeriu i momentit në sportin e tenisit. Serbi regjistroi suksesin e pestë të karrierës në "Au
Top 10 sportistët e Ballkanit për 2014-ën (FOTO LAJM) Novak Djokoviç, tenisti serb numër 1 në botë, është shpallur për të katërtin vit rradhazi atleti më i mirë i rajonit të
Djokoviç në Real-Milan, spektakël me Bale e Benzema (FOTO-VIDEO) Milani fitoi trofeun dimëror "Dubai Challenge Cup" duke mundur 2-4 Real Madridin në sfidën e luajtur mbrëmjen e djeshme
Anulon dasmën për turin e Wimbledon-it, ndryshojnë planet për Djokovic Në çastet e fundit, Novak Djokovic ka ndëruar mëndje, duke anuluar dasmën për turin e Wimbledon-it, ndonëse kishte bërë
ATP Miami, finale Djokoviç-Nadal Novak Djokoviç dhe Rafael Nadal siguruan një vend në finalen e Mastersit të Miamit, pa qënë e nevojshme që të zbrisnin n
Novak Djokoviç fiton indian Wells, mund Roger Federer Novak Djokovic fitoi për herë të tretë mastersin e Indian Wells duke mundur pas një finale të jashtëzakonshme, Roger Fed
Nadal mposht Djokoviç në penallti (VIDEO) Rafael Nadal vërtet humbi në fillim të muajit ndaj Novak Djokoviç finalen e tetë më të mirëve të vitit në Londër por sid
Mbret i Masters, Djokoviç mposht Nadal Rafa Nadal e mbyll vitin 2013 si mbreti i tenisit, por Novak Djokoviç ka pasur kënaqësinë ta mposhtë në finalen e turneu
Djokoviç mund Federer dhe fiton një përqafim nga Ibra (FOTO LAJM) Në "Court Central" të Parisit tenisti serb Novak Djokoviç përmbysi disavantazhin e një seti dhe të një game me break për
"US Open", Nadal mposht Djokoviç Rafael Nadal konfirmoi momentin e mirë që po kalon edhe gjatë së hënës, duke u shfaqur forcë dominuese në tenisin për me