999 rezultate për

distancen

Euro 2020/ Spanja "blindon" kreun, Italia nis arratinë (VIDEO) Spanja është praktikisht ekipi i parë që kualifikohet në Euro 2020. Kombëtarja iberike mposhti 4-0 Ishujt Faraoe, duk
Për Vitin e Ri sytë nga qielli, do të shfaqet Superhëna Viti i ri Superhënë e re. 2018, në fakt, do nisë me pamjen e magjishme të hënës, që do të prekë distancën minimale nga T
Shkëndija e Tetovës nuk ndalet, ruan distancën nga Vardari Shkëndija e Tetovës ka regjisturar sot fitoren e tretë radhazi, dhe të 12-tën që nga fillimi i kampionatit. Rezultat
Kukësi merr një pikë të rëndësishme në Korçë (VIDEO) Ka përfunduar pa gola ndeshja e madhe e javës së tetë të Kategorisë Superiore. Në Korçë, Skënderbeu dhe Kukësi u ndanë n
Ja si duket Opel Astra i ri (FOTO LAJM) Opeli sjell në treg modelin e tij më të ri Astra e re. Ky është një model që vjen pas prezantimit të modeleve të ndryshm
7-0, festival i Atletico Madrid (VIDEO) Atletico Madrid shkatërron Getafen. Formacioni i Diego Simeones ka fituar lehtësisht 7-0 në ndeshjen e fundit të javës s
Rekordi i 64-vjeçares, noton nga Kuba në Florida Diana Nyad ka thyer një rekord duke notuar 103 milje nga Kuba në Florida. 64-vjeçarja ka realizuar ëndrrën e jetës së sa
Skuqet Balo, Italia barazon në Pragë (VIDEO) Përfundoi në barazim 0-0 takimi i Pragës mes Çekisë dhe Italisë, një përballje kjo mes dy skuadrave favorite të Grupit B
Berisha në Pustec: Rruga afron Shqipërinë me Maqedoninë Kryeministri Berisha vijon turin e inagurimeve të veprave publike. Sot kreu i qeverisë mori pjesë në inagurimin e rrugës
Kalon mbi litar në 61 metra lartësi (FOTO LAJM) Mitch Kemeter, 23 vjeç, përshkoi një distancë prej 100 metrash mbi një litar fare të hollë në një lartësi prej 61 metras