999 rezultate për

dispozicion

TIRANA LEAKS/ Kush do t'i nxjerrë dokumentet "bombë" që do të shkaktojnë tërmet në politikën shqiptare Prej një jave, si në Kuvend ashtu edhe na foltorja e Partisë Demokratike, Lulzim Basha kërcënon me publikimin e disa dok
Visar Ganiu falenderon çairasit dhe u kujton një premtim Visa Ganiu u rendit i pari në zgjedhjet e djeshme në Maqedoni duke marrë 11 413 vota. Ai falenderoi sot të gjithë votues
Coutinho nuk grumbullohet me ekipin e Liverpoolit Liverpool do të nisë sezonin e ri të Premier League kundër Watford këtë fundjavë, por ata do të duhet të bëjnë planet pa
WhatsApp bëhet si Facebook WhatsApp në celularët me sistem operimi Android do të marrë një veçori të re, përmes së cilës përdoruesit do të jenë në
Udhëzim për maturantët, ja pikët e fundit që ju bëjnë fitues në gjithë universitetet Janë publikuar pikët minimale që i duhen një kandidati për të zënë një vend në universitet. Për t’u nënvizuar është
Honor 9 prezantohet me Euorpën Honor, ka lansuar smartfonin e avancuar Honor 9 Premium në Evropë. Honor 9 Premium vjen me 6 GB RAM memorie dhe 128 GB
Temperaturat e larta, OSHEE masa për furnizimin me energji elektrike Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, bën të ditur se po ndjek me vëmendje situatën e furnizimit me energji e
Emergjenca nga thatësira, Veliaj: E gjithë flota e mjeteve në shërbim të qytetarëve për furnizimin me ujë Në situatën e emergjencës për shkak të temperaturave të larta dhe thatësirës, ekipet e Ujësjellës Kanalizimeve Tiranë dh
Conte ka "në duar" 285 milionë euro në dispozicion për këta lojtarë Antonio Conte vazhdon të mbetet i frikshëm në çdo dëshirë për merkato. Trajneri ka mbështetjen e plotë të stafit dhe si
Veliaj prezanton projektin “Fondi i Komuniteteve”, 200 mln në dispozicion Nëpërmjet një skeme fondesh të vëna në dispozicion nga Bashkia e Tiranës, banorët e lagjeve të ndryshme mund të organizo
Juventus futet ne garë për super talentin e Celtic Juventusi nis të mendojë përforcimin e fazës sulmuese. Edhe pse për bardhezinjtë reparti i avancuar nuk ka shfaqur probl
Dëmtimi, Juan Mata mund të ketë mbyllur sezonin Manchester United mund të mos ketë në dispozicion për pjesën e mbetur të sezonit Juan Mata-n. Spanjolli është operuar me
Biletat për super ndeshjen Partizanin-Skënderbeu, hyrja falas për ... Partizani ka nisur përgatitjet ndaj Skënderbeut në “Selman Stermasi” që do të vendosë shumë edhe për fatet e sezonit të
Qeveria jep 2 mln euro për TV Klan dhe Top-Channel, ja arsyeja Qeveria synon të paguajë faturën e dixhitalizimit të mediave në Shqipëri, duke vënë në dispozicion të operatorëve audiov
Lajme të mira për Napolin, Reali pa një yll nesër në "Bernabeo" Lajme të mira për Napolin në prag të ndeshjes së Ligës së Kampionëve që do të luhet nesër në mbrëmje. Reali nuk do të ke
Apeli jep vendimet për Perisic dhe Icardin Gjykata Apelit sportiv në Itali ka refuzuar ankesën e Interit për pezullimin me dy ndeshje të Icardit për fyerjet ndaj R
Njihuni me autobusët pa shoferë që po ecin rrugëve të Francës (VIDEO) Bashkia e Parisit në Francë ka vënë në dispozicion të qytetarëve “autobusët pa shoferë” me qëllim reduktimin e ndotjes
"Ushtria" e helikopterëve, Serbia e para, Shqipëria e dyta, kurse Kosova... (FOTO LAJM) Derisa në Kosovë ende po diskutohet për kohën se kur shteti ynë do ta pajiset me helikopterin e parë, vendet fqinje tash
Mesfushori i kombëtares rikthet në fushë pas dëmtimit Amir Abrashi do të jetë në dispozicion të trajnerit të Fraiburgut për ndeshjen e radhës. Futbollisti i Kombëtares shqipt
Lufta e përgjimeve/ SHISH merr tabulatët, përplasje mes ministrave të PS-LSI Qeveria së fundmi po përgatit disa ndryshime në ligjin “Për komunikimet elektronike” i cili veç ndërhyrjeve të tjera, i