999 rezultate për

diskutoje

Çështja çame/ Zv.ministri grek "hakmerret" ndaj Ramës: Diskuto me veten (VIDEO) Gjatë një interviste për televizionin grek, "Star", zëvendës ministri i Mbrojtjes në vendin fqinj, Dimitris Vitsa, i pye
Përmbytjet/ Kuvendi do diskutojë mbi përgjegjësinë e institucioneve Komisioni për bujqësi, pylltari dhe ekonomi të ujërave mori vendim që të mbahet debat mbikëqyrës për zbatimin e rregull
Victoria Nuland sot në Kosovë Ndihmës sekretarja amerikane e shtetit, Viktoria Nuland do të vizitojë sot Kosovën. Sipas agjendës së saj zyrtare prite
Gecaj: PDK ta diskutojë me Thaçin Demarkacionin Qeveria e Kosovës po pret nga zyrtarët e Partisë Demokratike të Kosovës, që kanë deklaruar se demarkacioni me Malin e Zi
Apelit në seancë publike sot do të diskutoje ndaj ankesës së Taleskit Gjykata e Apelit pritet që sot rreth orës 14:00 në një seancë publike të shqyrtojë ankesën për arrestin shtëpiak për kry
Parlamenti gjerman nesër diskuton për fatin e Maqedonisë Komisioni për politikë të jashtme i parlamentit gjerman, në seancën e 70-të me radhë që do të mbahet nesër, do të diskut
Nesër në mesditë vendoset për liberalizimin e vizave Zëdhënësja e Komisionit Evropian, Mina Andreeva ka bërë me dije se nesër do të diskutojë gjendjen e fundit të Kosovës l
Ja çfarë pritet të diskutojë Kerry në Tiranë Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry nuk do të qëndrojë shumë gjatë në Tiranë të dielën, por mesazhet e tij do të je
Kerry nesër në Kosovë, takon vetëm Mustafën dhe Thaçin Sekretari i Shtetit, John Kerry do të vizitoj nesër Kosovën, ku pritet që gjatë qëndrimit të tij të takohet vetëm me kry
AAK e gatshme të diskutojë me Qeverinë, por me disa kushte Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është e gatshme të fillojë dialogun me Qeverinë në lidhje me procedimin në Kuvend të çë
Kuvendi i Kosovës refuzon të diskutojë për Maqedoninë Kryetari i grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, në emër të kësaj partie ka propozuar që Kuvendi i Kosovë
Bundestagu gjerman do diskutojë për përgjimet Gjendja politike në Maqedoni pas aferës së përgjimeve dhe aferës “Puç” e cila vlerësohet si kritike, do të diskutohet në
Terrorizmi, BE diskuton sot Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk tha para disa ditësh se në samitin e BE-së do të diskutohet rreth masave që
Lista Serbe pranon të diskutojë për Ushtrinë e Kosovës Përfaqësuesit e bashkësisë serbe në Kuvendin e Kosovës, nuk do të refuzojnë diskutimin e çështjes së shndërrimit të Forc
Sot LDK-ja vendos Lidhja Demokratike e Kosovës do të diskutojë sot se çfarë hapash politikë do të ndërmarrë në të ardhmen, sidomos me rënd
Kush e ka mërzitur Albërie Hadërgjonaj? (FOTO LAJM) Dikush e ka prekur shumë Albërie Hadergjonaj, pasi ajo i ka kushtuar një mesazh nëpërmjet Instagramit. Referuar xhel
Kuvendi i Kosovës do të diskutojë për gjendjen në UP Gjendja e krijuar së fundmi në Universitetin e Prishtinës "Hasan Prishtina" do të jetë një nga çështjet kryesore që do t
Këshilli i Sigurimit i OKB do të diskutojë nesër raportin për Kosovën Nesër në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, do të diskutohet raporti i sekretarit të përgjithshëm të OKB-së
Këshilli i Komunës Qendër do të diskutojë për Car Dushanin Kryetari i komunës Qendër Andrej Zhernovski, vazhdon të deklarojë se ndërtimet pa leje do të largohen, përfshirë këtu ed
PE sot do të diskutojë për Kosovën dhe Serbinë Parlamenti Evropian pritet të diskutojë sot propozim-rezolutat për Kosovën dhe Serbinë, të cilat janë hartuar në bazë të